Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szocializáljam a...

Hogyan szocializáljam a kutyámat aki 9 hetes, de még hianyzik egy oltása. Vigyem magammal mindenhova ahova csak tudom az ölembe ? Milyen módszereket javasoltok tapasztalt gazdik? Budapesti vagyok

Figyelt kérdés

2020. okt. 21. 00:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Elsosorban menj el vele kutyaoviba … ott csak kiskutyak vannak es ott kezdodik az idegen kutyákhoz valo viszony szoktatasa es persze a tanulas is. A tobbi mar jon magatol.
2020. okt. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Megnyugodhatsz, most minden hasonlóan kiskutyas gazdi hasonlo cipoben jar … talalkozzatok az oviban.
2020. okt. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De ott is az a kikötés hogy 3 oltasnak meg kell lennie :(
2020. okt. 21. 00:55
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Mert egy 9 hetes oltatlan csöppséget még NEM szocializálunk.


Amennyiben legalább 8 hetes koráig a testvéreivel (és lehetőleg az anyjával) volt, nincs lemaradva és nem is lesz, amíg a harmadik oltása után el nem juttok vele oviba. Nyugi.


Esetleg a kölyök kíváncsiságát, félelem nélküliségét kihasználva lehet mindenféle anyagú, textúrájú, hangú játékot, akadályt szétszórni neki a szobában, hogy ismerkedjen velük (de csakis amíg tudsz rá figyelni, a kiskutyák elég önveszélyesek tudnak lenni). Nem tűnik nagy dolognak, de ha kevésbé jó helyről jött (gyökér szaporító / menhely), későbbi magabiztosságában sokat segít, ha megszokja, hogy már pedig hangja van pl. a bólyának, ha arrébb tolom, a parkettának más a tapintása, mint a linóleumnak stb.


Azzal is segítesz magadon, ha ilyenkor az alapvető házszabályokat is tanuljátok. És nem szoktatod olyanra, amit a későbbiekben nem biztos, hogy tudsz folytatni. Pl. folyamatos ölben hurcolás.

2020. okt. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Viszed mindenhova. Én is vittem. Kézben. 8 hetes korától. Lássa a vilagot mihamarabb. Utcan seta kezben, etterem, futi mellett elsetalhattok, autok zaja, emberek stb.
2020. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Hat en ezzel nem ertek egyet, semmi ertelme kezben vinni egy szinte oltatlan kiskutyat mindenhova. Amig az utolso oltasat meg nem kapja, addig max csak pisilni hordanam le, kisebb korre. Semmivel sem lesz lemaradva, ha par hetig meg nem mentek tobb kilometeres varosi korturara, meg kutyak koze. Es amugysem biztos, hogy megmaradna a kezedben/ taskaban, nem tudom miben, lehet allandoan inkabb menni akarna o is.
2020. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Nekem éppen elég, hogy a tenyésztő nem hogy egyet értett ezzel, hanem kb kötelezővé tette, hogy vigyem kézben. Dokim ugyanez! Köszi, inkàbb az fontos, hogy ők egyet értenek-e velem. :)


Gondolom, imprinting, korai szocializáció etológiai hatásai az neked kínai. :) nem baj. Nem kell mindenkinek érteni a kutyakhoz, csak akkor ne oszd, ami nincs... ;)

2020. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Jolvan utolso, ezt nagyon megmondtad, szuper vagy :) Te hallgatsz a sajat orvosodra, en pedig arra az allatorvosra, akiben megbizom, es akihez evek ota jarunk. Ez az oldal azert van, hogy kulonbozo nezopontokbol, velemenyekbol lathassuk, hogy masok hogyan viszonyulnak az adott temahoz, de ez nem jelenti azt, hogy csak az egyiknek lehet igaza, es a masiknak pedig nem :) Szep napot!
2020. okt. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%

Milyen fura, hogy a tenyésztőd neve nem merült fel. Szapis a dràgád,mi?


Nem haragudj, de több évtizedes tapasztalattal, úgy, hogy a kutyàm tenyészkan lesz a kennelben, biztos, hogy nem akart neki rosszat. Így nyilvánvaló, hogy "ennek az oldalnak" van igaza. :)

2020. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egy csaladtol befogadott nagyon keverek kutyam van, ugyhogy nehezen merult volna fel a tenyesztom neve :D Szaporitokat pedig alap, hogy nem tamogatunk. Nekem amugy mindegy, igazat adok neked, ha ettol jobban alszol. Szerencsere nagyon jol sikerult felnott kutyam van mar, nem vagyok tokeletes, biztosan hibaztam sok dologban, lehet, hogy ebben is, de annyira nem csinalhattam szerencsetlenul, ha ennyire jol nevelt lett, megfeleloen szocializalt, szamomra tokeletes kutya. Jobbat nem is kivanhatnek :)
2020. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!