Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepmesteri telepről hogy...

Gyepmesteri telepről hogy lehet kutyát elhozni? Ugyanúgy szerződést kell kötni, terepszemle van és minden szokásos?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gyepiről szeretnék idősebb kutyát elhozni, mert tudom, hogy nekik van a legkevesebb esélyük gazdit találni. Aki hozott már el kutyát, mi a menete ennek?

2020. okt. 21. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Bár nem hoztam el de igen el lehet hozni onnan a kutyákat
2020. okt. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem azt mondták, hogy ezek a kutyák nevelésre, szocializálódásra szorulnak, a menhelyeken talán egy fokkal jobban neveltek vannak.


Köszönöm, hogy a gyepi jutott eszedbe, bárki is legyél. Nem sokan vagyunk.

2020. okt. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Bemész, leteszed a díjat és elhozod a kutyát, nem terepszemléznek, orulnek ha szabadul fel hely.

A szocializacioval amit itt a kettes írt, abszolút nem értek egyet, gyepire és menhelyre is ugyanúgy kerülnek a kutyák, befogjak vagy leadják őket. A különbség annyi, hogy gyepin altatnak, ha nincs hely, és kevesebbet törődnek a kutyákkal. Szinte ugyanolyan eséllyel trafalsz bele vagy fogsz mellé.

2020. okt. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Igen.
2020. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem néznek semmit, örülnek ha elviszel egyet.
2020. okt. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
5.-nél apont.
2020. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Gyepije válogatja, elvileg vannak tök korrektek is (pl. illatos út, de kecskeméti is normálisnak néz ki weblap alapján).


Nálunk anno úgy volt, hogy volt, kiszemeltem, odatelefonáltam, hogy mit lehet tudni róla, meg mikor találkozhatnék vele. Mielőtt megérkeztünk kivitték nekünk a vendég fogadós ismerkedős része (kib@aszták a betonplaccra), aláírtuk a papírokat, másnap megkapta a kezdőcsomagot (chip + veszettség elleni oltás), aztán mehettünk isten hírivel. A papíron olyan debilségek voltak, hogy ne kösd ki, vidd orvos, ha beteg, kijöhetnek ellenőrizni, jah és a kutya kan és makk egészséges. Miután az orvosok közel öt órát töltöttek az összes sérvei befércelésével és az emlő- és méhnyakdaganatainak eltávolításával, van egy olyan sejtésem, hogy az utóbbi két pontot elfelejtették közölni a kutyával. (Ugyaninnen egy rokonom 2 hét alatt tudta kiimádkozni a kiválasztott kutyáját.)


Ami általában jellemző a gyepikre:

- nincs kapacitásuk házhoz menni meg a későbbiekben a nyakadra járni

- a kutya kezdőcsomagjában két dolog van: veszettség elleni oltás és chip. Minden más: szívféreg teszt, teljes oltási program, ivartalanítás (amennyiben az időskédet még lehet) a te felelősséged.

- a legtöbb helyen nincs kapacitásuk a kutya egészségi ill. lelki állapotának felmérésére. (ami egy időskénél azért elég szívás lehet)

- ahogy menhelyre is, gyepire is mindenféle kutya érkezik mindenféle szituációból, szóval nemcsak a "rossz" kutyák.


Maximálisan támogatom az ötleted, de ne csak az esélytelenségét nézd a kutyának, hanem azt, hogy tudod-e kezelni, összeilletek-e. Úgy jelentősen könnyebb. (Én meg túl sok olyan sztorit láttam, hogy "mentettem magamnak egy esélytelent és hótt hülye a kutya" értsd: "nem bírom kezelni".)

2020. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem ismerkedni se volt esélyem, az Illatoson, bemész, ráböksz, aláírsz, chip+oltás, 5000 ft és viszed.
2020. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!