Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya felszerelés? Kezdő költség?

Kutya felszerelés? Kezdő költség?

Figyelt kérdés

1 kutyának felszerelésre 6000 Ft-ot számoltam.

- Póráz + nyakörv = 1000 Ft

- 2 db tál = 980 Ft

- Fekhely = 1590 Ft

- Fésű = 2290 Ft

+ táp és konzerv.

- 830 Ft/1,5 kg

- Konzerv 300 Ft/db

Állatorvost nem számolva.

Ez így megfelelő lesz?


2020. okt. 22. 20:29
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Tudok a kölyökkori oltásról ivartalanításról nyugalom
2020. okt. 22. 21:31
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

A kutyának nem kell heti új játék, inkább 1-2 állandó kedvencével fog játszani. A táp témát kifejtették, minél többet spórolsz rajta, ugyanannyival lesz több hosszú távon az állatorvosi kezelés, vitaminpótlás, stb. A kaki felszedéshez annyit tennék hozzá, hogy ha van rá mód, inkább ne hagyj mindenhol aknákat, ahol jártok, hanem szedd össze. Ha nem magán tulajdonú erdőben sétáltatsz, akkor másoknak kellemetlen meglepetéseket okozhatsz a lazaságoddal.

A többi felszerelés árát is elég alacsonyra tetted, én 2 hónapja vásároltam be nulláról kiskutyának és nem ennyire jött ki.

Nyakörv 1600 ft, póráz 2000 ft, dupla tál 1900 ft, párna 2000 ft, labda kölyök kutyáknak 800 ft, kullancs és bolhaírtó csepp 2300 ft. Mindenből a legkisebb, legegyszerűbb van egyelőre. Összességében keveslem a rá szánt összeget.

2020. okt. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom hol néztél ilyen árakat, én néhány hónappal ezelőtt hoztam ki egy kiskutyát a menhelyről és 150 000 ment rá első körben. Pedig nem az volt a cél hogy ész nélkül szórjam a pénzt. Minőségi dolgokat vettem, de rendesen körüljártam hogy mit hol érdemes, és hogy hol vannak éppen a legjobb akciók.
2020. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Kínaiban kazincbarcikán:) szuper árak szerintem
2020. okt. 22. 21:46
 15/26 Banna97 ***** válasza:
8%

Szia!

Nyakörv helyett a hámot ajánlanám, szerintem sokkal egészségesebb a kutyusnak (pl ha sétáltatásnál meghúzód akkor nem a nyakát húzza csak)

Ez sajnos viszont költségesebb egy jó minőségű hám 3000Ft-ról indul kb valamint a póráz is. Ezekre érdemesebb kiadni, ha az olcsón veszed, lehet hogy egy hónap múlva tönkre megy, akkor venned kell újat. Akkor már többet érsz vele ha egyszer beruházol, hidd el a jó minőségű sokkal tovább bírja ( az én kutyám póráza+hámja már majdnem 2 éves és jó állapotban van)

Fesűvel+tállal jól számoltál

Fekhely meg tényleg szinte mindegy, ő talál magának egy helyet a lakásban, ahova mindig bekuckózhatja magát ( az enyém fonott kosárban, párnával szunyókál a legjobban)


Az étellel valóban nem éri meg spórolni, a kutyusod érdekében.

Vannak jó minőségű ételek nem szörnyen magas áron is, mindenképpen nézelődj még körbe ezzel kapcsolatban.


Sok örömöt kívánok neked a kutyushoz!:)

2020. okt. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%
Nem szabad hámot rakni a kutyára mert egyrészt elhúzza a vállizületeit hátra (fejlődő korban lévő kutyáknál különösen igaz!), másrészt a nyakánál (annak is a tetején, a nyaka leggyengébb részénél) a legjobban irányítható a kutya. Egy hámba csak belefeszül, nem tudod se jobbra, se balra kizökkenteni abból amit csinál, csak hátrafele tudod rángatni ami csak fokozza a viselkedés intenzitását. Nincs érv a hám mellett. Észérv, persze.
2020. okt. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ételen kérlek ne spórolj. Ha nincs pénzed megfelelően etetni a kutyát, akkor minek tartod?

Ha nincs pénzed drága tápra, akkor a brit premiumot tudom ajánlani. 800ft/kg körül mozog, és egész jó összetétele van az árhoz képest. Ebben az árkatekóriában szerintem jobbat nem találsz, mindenki ezt szokta ajánlani.

Nekem még nincs egy hete hogy idekerült a 3 hónapos kölyköm, és amit te leírtál az csak töredéke a valóságnak. Fekhelyeknél az ár a csillagos ég, örülj ha tizes alatt találsz egy normálisat (zsebkutyának biztos van olcsóbb is, de olyan 15kg felett már nagyon brutál árak vannak). Az ár amit tálnak írtál az inkább egyre vonatkozik, de szerintem a tál mellékes. Inkább az a kérdés, hogy mi kerül bele. Játékokat nem is írtál, az egy kiskutyának nagyon fontos. Legalább egy rágókát, ha már mást nem. De legjobb lenne többfélét. Én egy sima teljesen átlagos póráz nyakörv szettet 3500-ért vettem, és szettben még olcsóbb szokott lenni, mint külön. Szinte felejtős, hogy egy ezresből kijön mindkettő. Emellett nyilván férehajtó, oltások, plusz bármikor becsúszhat valami ami miatt egy rakat pénzt ott kell hagyni az orvosnál. Ha ezekre nem vagy lelkileg és pénzügyileg felkészülve, kérlek szépen ne tarts kutyát.

2020. okt. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Ha 6000ft a keret a kezdőbevásárlásra, ami nyilván a legnagyobb, ott nagyon nagy gondok lesznek az orvosi kezelésekkel (és minden mással is). Nem ismerlek személyesen, nem tudom milyen ember vagy, de ha ennyit szánsz rá, kérlek ne tarts kutyát. Egy nullát bőven hozzácsaphatsz ahhoz a 6000-hez, ha mindenből normális minőséget veszel, és mindene megvan a kutyának. Plusz ugye örökbefogadási költsége is van egy kutyának, mert merem remélni hogy nem szaporítótól veszed. Tenyésztőtől biztos nem, mert az fix hogy te nem fogsz hatjegyű összeget otthagyni egy kutyáért. Ha még ott sincs a kutya és már most a spóroláson gondolkodsz, akkor szerintem ezt mégegyszer át kéne gondolni.

2020. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Utcán talált kiskutya.

A városban van egy kínai bolt ott néztem ezeket az árakat. Így jön ki 6000re.

+ játékokat nem számoltam de abból is veszek párat.

Oltani tudom hogy, az első évben vagy 6 oltás, 4500 Ft darabja.

Ivartalanítani is fogom.

Bolha nyakörvet és féreghajtót is kap.

Kajából pedig jó lenne a Brit Premium de kellene mellé még konzerv is és úgy már drága lenne.

2020. okt. 23. 08:35
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne mellé konzerv? Teljesértékű táp mellé nem kell melléetetni. Ha még kicsi ahhoz hogy elrágja a száraz tápot, akkor felvizezheted neki.
2020. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!