Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek valaki örökbefogad...

Szerintetek valaki örökbefogadna egy 6 hónapos ivartalanított keverék kutyát?

Figyelt kérdés

2 hónaposan hozzánk került egy szuka kutya. 5-6 hónaposan egy egészségügyi problémája miatt műteni kellet és az állatorvosok azt mondták hogy az ivartalanítással várjunk amíg teljesen fel nem épül. 2 hónap múlva felhívtam az állatorvost hogy időpontot kérjek ivartalanítatásra és adott időpontot de csak 2 hét múlvára. Egyik este a tesóm elfelejtette becsukni a kaput és kiszökött. Az utcánkba sok kóbor kutya van és attól aggódtam nehogy verekedésbe keveredjen és alul maradjon. 1 hónapig intezíven kerestük szinte minden nap utána meg már egyre ritkábban. Kb 2 hónapja tűnt el amikor feladtam az egész helyzetet. Pár napra rá előkerült a kutya de vemhesen. Elvittük dokihoz hogy mennyi idő van hátra ellésig de gondoltuk hogy nem sok mert nagyon nagy volt a hasa. A doki azt mondta hogy max egy hét. Itthon van egy kihasználatlan félszoba amit berendeztünk ellő szobának. Volt itthon egy viszonylag normális ajtó de nem kellett semmire és csúnya is volt így kicseréltük a rendes ajtót a csúnyára és alulra vágtunk egy akkora lyukat hogy a kutya beférjen de ne kelljen fojton nyitvahagyni az ajtót és így ő is nyugodt körülmények között tudjon elleni. A kicsik megszülettek, 2 kislány és egy kisfiú lett. Ma egy hetesek és arra jutottunk a családdal hogy megtartjuk őket 6 hónapos korukig azután 6 hónaposan elvisszük őket ivartalanítatni és után meg keresünk nekik jó gazdit. Szerintetek van akinek kell egy keverék kutyus aki már 6 hónapos és ivartalanított?

Persze tanítanánk őket hogy az alap dolgokat tudjanak.



2020. okt. 23. 09:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem érdemes felvenned a kapcsolatot valamilyen menhellyel, hogy ők közvetítsenek, de ti nevelitek a kutyákat, tehát elhelyezni nem kell, viszont hivatalosan rajtuk keresztül menne az örökbeadás.
2020. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg képküldésről tudnál róluk képet feltenni? Ha csak hárman vannak úgy még "szerencsétek" is van igaz akkor is kell 3 álomgazdi de könnyebb mintha 8 kölyöknek kéne gazdát találni. Esetleg ismerősöket, rokonokat érdemes megkérdezni akit ismertek milyen állatokkal utánna majd lehet hírdetni, hátha a családban is meglesz a gazdi és még a kölykök találkozhathának is.😄
2020. okt. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 1 éves ivaros kant fogadtam be :D volt még 3 testvére, 2 kislány és egy kisfiú, a két lányt sokkal hamarabb elvitték, a másik fiút csak az enyém után vmivel.

Ivartalan azóta az összes kölyök.

Minél előbb hirdesd meg őket, meg vedd fel a kapcsolatot egy menhellyel, szerződésben is tudnak segíteni meg hirdetni is jobban tudják őket.

Merre laktok? Lehet tudnék segíteni.

2020. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se maradjanak 6 hónapos korukig nálatok, 2-3 hónapos korban a legjobb örökbeadni őket. Írták már előttem az ivartalanítási szerződést, ha aláírja a gazdi és megadott időn belül nincs ivartalanítva a kutya, akkor bíróságra lehet vinni az ügyet. Menhelyeken ugyanezt szokták, én kevesebb mint egy hete hoztam el egy 3 hónapos kutyák menhelyről így. Mi 1 éves koráig vagyunk kötelesek ivartalanítani, de másnál lehet hogy változó. Illetve még 2 oltása maradt, ezt ugye a leendő gazdinak kell majd nálatok is, ha hasonló korban adjátok örökbe a kicsiket.

Ezt is írták már, de ha nem bírtok a kicsikkel egyedül, akkor kérhettek segítséget egy menhelytől. Vagy ha fajta jellegű kölykök (amit nem hiszek, de hátha), akkor fajtamentők is tudnak segíteni.

Egyébként nagyon becsülendő hogy nem csak odaadod őket az első embernek aki betéved hogy megszabadulj tőlük, hanem ennyire gondolsz az ivartalanításra. Sajnos ritka az ilyen.

2020. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!