Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a 6 hónapos...

Ivartalanítsam a 6 hónapos szuka kutyámat, ha tudom, hogy nem fogunk fiú kutyák közelébe menni?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha nem kapnék bántó válaszokat! Szeretném, ha megmaradna a kutyám jelleme, nem lenne hajlamos az elhízásra. Ismerősöktől hallottam, hogy hiába nem adtak neki sokat enni, mégis hajlamos volt arra, hogy kövérebb legyen. Illetve a másik dolog, hogy engem egyáltalán nem zavarna, hogy tüzel, feltalálták a tüzelőbugyit, ugyanis panellakásban élünk. A legfőbb dolog, amiért nem szeretném ivartalanítani az, hogy nem szeretem, hogyha mégha állatokról van is szó, de beleavatkoznak a hormonális dolgaiba. Nem értettem soha, hogy miért kell erőltetni az ivartalanítást, hogyha a gazda vigyázna arra, hogy ne menjen fiúkutyák közelébe, illetve együtt tud élni például a tüzeléssel. Én a természetesség híve vagyok. Viszont tudom, hogy megelőzhető az ivartalanítással nagyon sok daganat és betegség, de talán az enyém esetleg megúszhatja, mert benne van a pakliban, nem minden kutya kap ilyen betegségeket. Mit tegyek?....

2014. jún. 18. 20:36
 1/6 sippara ***** válasza:
100%

"Szeretném, ha megmaradna a kutyám jelleme, nem lenne hajlamos az elhízásra."


Az ivartalanításnak egyikhez sincs köze. Ivartalanított szukám van, semmivel sem lett se lustább, se hízékonyabb, mint ivarosan, sőt, mindig az a bajom vele, hogy sovány.


"A legfőbb dolog, amiért nem szeretném ivartalanítani az, hogy nem szeretem, hogyha mégha állatokról van is szó, de beleavatkoznak a hormonális dolgaiba."


Konkrét hormonális célja az ivarszerveknek maximum az első tüzelésig van (és még erről is vitatkoznak az okosok), utána - ha a kutya nem lesz tenyésztve - szó szerint csak baj lehet velük, semmi más.


"...de talán az enyém esetleg megúszhatja"


Vagy nem. És akkor ott ülsz a 4-5 éves kutya mellett, akinek daganata, vagy gennyes méhgyulladása, vagy hüvely előreesése, vagy bármi más ivarszervi gondja van, és vered a fejed a falba.


Az a helyzet ezzel az ivartalanítással, hogy előnye számtalan van, hátránya viszont szinte semmi (igen, néha okoz inkontinenciát idősebb korban, DE marhára nem tudjuk, hogy ugyanazok az állatok akik ivartalanítva inkontinensek lettek, azok lettek volna-e műtét után, vagy sem).

2014. jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem változik meg attól, hogy ivartalanítva lett, ez csak mese.


Viszont azt nem tudod garantálni, hogy nem kerül kan kuzya közelébe, mert gondolom, nemcsak egy szobába bezárva tartod a kutyádat élete végéig - ha meg már kikerül a szabadba, akkor bármikor elöfordulhat, hogy párzik. (Sokan jártak már így)


Az ivartalanítás nem árt semmiképpen sem neki, és ha felelöségteljes embernek tartod magad, akkor nem keresel mentségeket, hanem elviszed orvoshoz.

2014. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két ivaros szukám volt, az egyik (bobtail) 6 évesen méhgyulladást kapott, sürgősséggel kellett akkor ivartalanítani, életmentő műtét volt. A másik (rotti) 10 évesen hunyt el áttétes méhdaganatban. A mostani rotti szukám 7 hónaposan - első tüzelés előtt - ivartalaníttattam ezek szomorú tények tudatában. Semmi változás nincs a jellemében, három évesen is teljesen kajla, rendszeresen mozgatva van, jó kondiban van. Az elhízás és a jellemváltozás az ivartalanítás után egy tévhit!
2014. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

"Szeretném, ha megmaradna a kutyám jelleme"


A jellem nem tűnik el, amx változik, de az nem ivartalanítástól, hanem neveléstől (vagy nem neveléstől).


"nem lenne hajlamos az elhízásra."


Nem lesz, ha megfelelően gondozod, mozgatod, eteted. Ivarosan is elhízik rengeteg kutya, de az a gazda hibája.


"engem egyáltalán nem zavarna, hogy tüzel"


Az viszont kellemetlen lesz, ha kimegy az utcára, és ráveti magát 3-4 gazdátlan/gazdás kutya


"feltalálták a tüzelőbugyit"


amíg le nem rágja magáról, és össze nem vérezi a lakást.


"A legfőbb dolog, amiért nem szeretném ivartalanítani az, hogy nem szeretem, hogyha mégha állatokról van is szó, de beleavatkoznak a hormonális dolgaiba."


Abba beleavatkozhatunk, hogy szaporítsuk a nem arravaló kutyákat, abba is, hogy elaltassuk a tólszaporodott kóborokat, arra is, hogy mesterségesen vagy erővel termékenyítsünk meg egy arra nem alkalmas szukát.... de pont ebbe nem?

A természetben csak az arra való páros szaporodhatna, de mivel már nem falkában élnek, szinte bármelyik szaporodhat! Ez amúgy nekik nagyon nem természetes.


"Nem értettem soha, hogy miért kell erőltetni az ivartalanítást, hogyha a gazda vigyázna arra, hogy ne menjen fiúkutyák közelébe"


És a besurranó kanokra is te vigyázol majd? Ilyenkor nem az a gond, hogy a szuka elindul a kanhoz...hanem az, hogy a kan minden akadályt leküzdve elér a szukához. Ehhez elégkb 3 perc. Mondjuk míg elengeded a parkban, és megáll egy bokor hátánál. Vagy míg beszaladsz egy boltba, vagy míg kifizetsz egy számlát. Tényleg biztos vagy benne, hogy a nap 24 órájában figyelni tudsz arra, hogy ne lehessen együtt kb 3 percig sem kannal?


"Én a természetesség híve vagyok."


A kutyák is, csak az az életmód, amit az ember kínál neki, nem az.


"Viszont tudom, hogy megelőzhető az ivartalanítással nagyon sok daganat és betegség, de talán az enyém esetleg megúszhatja, mert benne van a pakliban, nem minden kutya kap ilyen betegségeket"


Nem , tényleg nem minden kutya kapja el... minnél rezisztensebb, annál kevésbé kapja el....viszont a mai kutyák nem igazán azok.


"Mit tegyek?"


Ivartalaníts!

2014. jún. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Imola Ágnes, köszönöm a hozzászólásod, valószínű akkor jövő hónapban elviszem a kutyusomat.
2014. jún. 19. 08:28
 6/6 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Gratulálok, felelősségteljes döntést hoztás. 2-3 napig vigyáznod kell majd a kutyára műtét után, viszont utánna egész életében védve lesz a vemhességtől, álvemhességtől, méhdaganattól,méhgyulladástól, és magas arányban az emlődaganattól. Majd mikor a környezetedben hallasz ezekrőla problémákról, mert sajnos hallani fogsz, akkor boldog leszel, hogy meghoztad ezt a döntést a kutyádért. Sok sikert, könnyű műtétet, és sok boldog kutyás évet kívánok!
2014. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!