Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen kutyakaja egészséges/...

Az ilyen kutyakaja egészséges/fogyasztható?

Figyelt kérdés

Az összetevőknél ír olyat, hogy analítikai összetevők, azon belül: ilyen-olyan nyers dolgok és ami felkeltette az érdeklődésem, az a nyers hamu. Ez mit takar?

Igazából azért vettem, mert lesz egy jelmezes buli, és gondoltam jó lesz Scooby Snacknek, így az emberi fogyasztás érdekelne főleg, de a kutyák szempontjából is érdekel.



2020. okt. 24. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz attól ha azt a gabonakekszet megeszed. Kicsit fura íze lesz, de nem rosszabb mint a gyorséttermi húspogácsa.
2020. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg nem enném, de valószínűleg nem lesz bajod tőle.

Amiket olvastál, azok a vágóhídi melléktermékek, mint pl. csőr, karom, pata, szőr, toll, miegymás.

2020. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nyershamu


Ez a kifejezés a „nyers” és a „hamu” szavakból áll, és ez esetben valóban égésről van szó: a nyershamu meghatározásához a tápból vett mintát a laborban, egy úgynevezett tokos kemencében, 6 órán keresztül 550°C-ra hevítik és hamuvá égetik.


A visszamaradó, nem éghető maradék anyagot nevezik nyershamunak. Ez ásványi anyagokból, azaz létfontosságú makro- és nyomelemekből, valamint egyéb szervetlen anyagokból áll. A kutyák részére készült száraztápok esetén 10 százalék alatti, a nedvestápok esetében 4 százalék alatti az optimális nyershamu-tartalom."

2020. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem enném meg az állateledelt. Elvileg az elégetett dögökből származó zsiradék van benne. Amiket összeszedegetnek az utakról pl.
2020. okt. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még prémium minőségű kutyatápot sem ennék. A kutya ragadozó, ergo nyers húst eszik. A kutyatápban is nyers hús van.
2020. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kutya ragadozo. Nyers hust eszik. Nem tspokat,gabonat,amitol lebetegszik.
2020. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!