Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a zsír egészséges méghozzá az állati telített zsír is nem ártalmas és cukorbetegek is nyugodtan fogyaszthatják?

Figyelt kérdés

Valóban kezd megdölni a zsír elmélet ami 70 es években indult hogy a zsír az érelmeszesedés okozója és káros. Egyre több cukorbetegeknél alkalmaznak különféle alacsony szénhidráttartalmú és magas zsírtartalmú diétákat úgy mint ketogén vagy paleo és szinte mindenki nagyon jó vércukor értékekről számolt be.

Mi a véleményetek erről?


2019. jan. 4. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sokszor eszem libazsíros/kacsazsíros kenyeret reggelire, vagy vacsorára, vércukrom régebben emelkedett volt, most normális. Addig volt magasabb, ameddig nem reggeliztem.
2019. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy ennél is, mint minden másnál, meg kell találni az egyensúlyt. Elátkozni se kell, és teljesen lemondani róla, mert mértékkel nem árthat, viszont sportot se kell űzni belőle, hogy ki tud több zsírt enni, mert jó magyar így eszik, mert úgy már ártalmas lehet.
2019. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy sok cukorbetegnél jó, persze van, akinél nem s az egészségtudatosabbak is sokszor esznek így. Én nem félek a sok telített állati zsírtól, nekem jólesik, érteni pedig sosem fogok hozzá elég tudományosan, hogy megítéljem, csak nézem mások és saját magam tapasztalatát, meggyőzőnek tűnő cikkeket s bízom benne, hogy ez így OK.
2019. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Apum cukorbetegként kipróbálta a ketogén diétát. Majdnem belehalt 2 hét után, annyira tönkre ment a szervezete. A dokik szerint csoda hogy életben maradt.


Egyébként szerintem a zsírnak semmi köze hozzá. A cukorbetegségnél a ch szàmít.

2019. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!