Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mogyoró vaj valóban egészség...

A mogyoró vaj valóban egészséges és fogyasztható napi szinten?

Figyelt kérdés

Életemben most vettem másodszor és utána kutattam kicsit. Azt írják róla,hogy magasabb a fehérje illetve aminosav tartalma,mint egyes húsokban. E mellett rengeteg E-vitamint,magnéziumot ,telítetlen zsírsavat is tartalmaz,amit a szervezet naponta igényel.

Szóval jótékony és fogyaszthatom egészséges étrend mellett,"édesség" gyanánt? (Azt írják a rost tartalma miatt kalória és protein gazdag,így oldja a zsírt és nem kívánod az édeset)

Valaki tud erről még valamit? Egyáltalán igaz ez?



2017. júl. 30. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok vita van a mogyoróról. Én legutóbb azt olvastam róla, hogy a vmilyen toxint tartalnaz (ezért allergiások rá sokan) és végeztek egy patkánykísérletet, amiben a patkányok napi kajájának 1%-a mogyoró volt és 4 hét után elpusztultak. Ki tudja,melyik félnek van igaza, mindenesetre én nem kockáztatok.

A mandulavajat próbáltad már? Szerintem sokkal jobb, édesebb az íze, kb ugyanolyan a tápértéke, mint a mogyorónak és nincs akkora negatív felhajtás körülötte, mint a mogyoró körül.

2017. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De érdekes! Mandula vaj? Őszintén szólva nem hogy nem próbáltam,hallani sem hallottam róla. :D

De amint meglátok egyet az üzletekben,megteszek egy próbát. ( Már ha kapok)

2017. júl. 30. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
A sok ellentmondó infoból nekem az jött le, hogy nem olyan jó az, mint mondják. Elég sok omega-6 van benne, a fehérjetartalma pedig úgysem hasznosul, mert tele van proteáz inhibitorral. Kalóriaszázalékban meg nem túl jó a fehérjetartalma, mert mellette tiszta zsír.
2017. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!