Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffbullnak kölyökként...

Staffbullnak kölyökként tényleg minőségi tápot kell adni, nem ehet barfot?

Figyelt kérdés

Azt olvastam több helyen, hogy legalább kölyökként minőségi kutyatápra van szüksége, hogy a nagyon erős, kötött izomzata és csontozata megfelelően kifejlődhessen. A későbbiekben nem érzékeny a táplálékára.

Én viszont barf szerint szerettem volna a kezdetektől etetni.

Akkor szerintetek mivel teszek jobbat Neki? Barf a kezdetektől, vagy 1,5-2 évesig táp(és milyen lenne a legjobb Neki?) és utána barf?

Staffbullnak.



2020. okt. 29. 14:33
A kérdező szavazást indított:
Barf a kezdetektől
Kicsinek még táp
21 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

A kutya etetese az nem egy vallas. Ahany haz, annyi szokas. Idovel ugy is kialakul, hogy mit szeret a kutyusod, mitol erzi jol magat … a szekletebol is latszik, hogy minden rendben van-e az emesztessel.


Barf, hazikoszt vagy tap … akar vegyesen is mehet, nem kell ezt tulmisztifikalni. Olyat adjál a kutyádnak amitol szemmel lathatoan jol erzi magat.

2020. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de a legtöbb kutya a sült csirkecombtól is nagyon jól érezné magát :/
2020. okt. 29. 15:02
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Én nem etetném táppal, és semmilyen más kutyát se, mert tele vannak olyan dolgokkal ami egy kutya számára teljesen felesleges. Szerintem a legjobb

egy kutyának az, ha főznek neki, vagy ha barfozik. Szerintem ha a sbt-re igaz ez a dolog, akkor majdnem minden bullra az lenne, de én ilyet még bullos gazdiként sosem hallottam egyébként.

Attól függ, mekkora. Anyatejről nyilván ne a 2 kilós csontos húst rakd elé, de ezt nyilván tudod. Szerintem érdemes szépen fokozatosan elkezdeni a barfot, mert később lehet, nehezen állna át arra.

2020. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
Az en kutyam a marharostelyost szereti … meg is eszik naponta 1 kilot.
2020. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Barf a kezdetektol!!! Mar kicsinek megeszi a csontot. Nehogymar tapot adj neki,aztan meg gorbe lesz a laba a kalciumhianytol.... meg nem cejlodik ki az izomzata. A tapos kutyak mind olyan gyengek ,visszamaradott az izomzatuk.
2020. okt. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

#5: Pont ezaz, a tápban minden megvan, teljesértékű, 100%-os. Azzal tuti nem lesz hiábya. Ellenben a bsrfot igen könnyű elrontani. Meg a tápokban vannak olyan összetevők, amiket Te nemigen tudsz megadni Neki barffal.

Na mindegy, majd még eldől, beszélek állatdokikkal, tenyésztővel stb.

2020. okt. 30. 06:44
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Teljesértékű? Marketing szöveg. :)

A tápok soha nem láttak rendes húst. A legtöbb hús, ami van bennük, azok döglött (értsd: nem levágott, hanem elhullott) állatokból van. Ezen kívül ami még van bennük, az szőr, toll, bőr, csont, szaru ledarálva. Ezek után hozzáadják a mesterséges táplálékkiegészítőket, amiknek egy részét a kutya szervezete csak részben tudja felhasználni (szemben azzal, amikor normális kajával eteted és abból vonja ki a természetes ásványi anyagokat, vitaminokat).

Pont hogy a sok táppal etető miatt van annyi allergiás, beteg kutya. De etessétek "nyugodtan" tovább vele a kutyáitokat.


Amúgy nagyon egyszerű példa. Tápos csirke vs tanyasi csirke.

2020. okt. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%

#7

Gondolom de a szupermarketes 200ft/kg-os tápokról beszélsz

Egy minőségi táp húst tartalmaz, összetevőknél is az van írva(oda meg ugye nem írhatnak akármit)

Egy jó táp 70% húst és 30% gyümölcsöt/zöldséget tartalmaz ami legjobb tudomásom szerint egyezik a BARF étrenddel


Az allergia egyébként elég valószínű, hogy a tápos állatoktól alakult ki de mégis honnan tudna mindenki tanyasi csirkéket beszerezni?

2020. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem, nem csak azokról. Hidd el, a prémium tápok sem látnak igazi, minőségi húst. Elhullott állatok tetemei. Az emberi fogyasztásra alkalmas húsokat embereknek árulják jóval drágábban.

A tápokat meg telenyomják ízfokozóval.

2020. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Na jó ..

Akkor barf lesz és keresek biztonságos, minőségi húsforrást ..

És mellé kiegészítők .. Leginkább természetes, szóval gyógynövények stb ..

Köszi mindenkinek. Meggyőztetek, hogy áldozzak a barfra ..

2020. okt. 30. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!