Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffbullnak kölyökként...

Staffbullnak kölyökként tényleg minőségi tápot kell adni, nem ehet barfot?

Figyelt kérdés

Azt olvastam több helyen, hogy legalább kölyökként minőségi kutyatápra van szüksége, hogy a nagyon erős, kötött izomzata és csontozata megfelelően kifejlődhessen. A későbbiekben nem érzékeny a táplálékára.

Én viszont barf szerint szerettem volna a kezdetektől etetni.

Akkor szerintetek mivel teszek jobbat Neki? Barf a kezdetektől, vagy 1,5-2 évesig táp(és milyen lenne a legjobb Neki?) és utána barf?

Staffbullnak.



2020. okt. 29. 14:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Legszívesebben én is úgy etetném a macskám de sajnos nem lenne időm rá, inkább a macskámmal foglalkozok :D
2020. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazság szerint nem áldozat a barf. Össze kell haverkodni egy hentessel és olcsóbb jóval mint a prémium táp.
2020. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy áldozat, hogy mire kitalálok mindent, hogy hogy tegyem a barfot 150%-ossá, mint amilyen a táp.

"Össze kell barátkozni egy hentessel" 😂😂 Bocsika, antiszoc vagyok, ezért is veszek kutyát 😀 De az ötletért kaptál egy piros pontot(zöld mancsot) 😳

2020. okt. 30. 13:28
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még ott van a prey módszer is, sokkal egyszerűbb, mint a barf.

Én prey módszer szerint etetek.

2020. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
#14: Le tudnád írni röviden, hogyan működik a PREY? Mik az arányok?
2020. dec. 25. 21:36
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem 14-es vagyok, de én úgy tudom, a Prey lényege, hogy a kutya csak állati eredetű ételeket kap, főként egészben. Pl.: egész nyúl, egész csibe. De ez csak úgy működik, ha szőrőstül-bőröstül adod.
2020. dec. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
32%

Prey. Nyers hús kizárólag. Minél nagyobb darabokban, akár egészben. Hús, csont, belsőség. Néha lehet adni kis ballasztot (tészta, rizs, maradék).


12 éves kutyámnak még mindig tökéletesek a fogai, mivel egész életében használta. A marhacsontot mai napig kettétöri. A tápos kutyák foga sokkal hamarabb tönkremegy.

A régiek így etettek. Régen a kis komondoroknak pl. felkötötték olyan magasra egészben a húst, hogy kétlábon érjék csak el, és tépniük kelljen belőlük. Azért volt olyan erős harapásuk. Manapság a pitesek szokták hasonlóan edzeni a kutyáikat, csak ők nem kajával, hanem lógatják. De az elv ugyanaz.

2020. dec. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én barfozok, ajánlani tudom kölyökként is. Sokkal szebb lesz barf mellett a kutya mint táppal. A prey a teljes állatotos etetést jelenti arányokban ha magadnak akarod össze állítaní így néz ki: 80% csont mentes hús 10% belsőség 10% csontos

2020. dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
17-es, bocs,ha off, de hátha a Kérdezőnek is hasznos lesz a válasz, a felkötésen kívül hogyan lehet még ösztönözni, hogy a kutya tépje a színhúst? Mi is a nyersetetés kezdetén állunk, de inkább felkockázom a húst, mert még kölyök és féltem nehogy leterhelje egyben a gyomrát. Mert ha egyben hagyom egyben lenyeli (csirkecombfilé). Szóval termetileg nem kiskutya már. De még a farhát csontot is klopfolom, mert féltem még így az elején. Egyedül a mellcsontot merem egyben, mert hát tudom, hogy fontos a rágás. Jó lenne színhússal is bevezetni valahogyan a tépést. Köszi erre minden ötletet!
2021. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!