Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tapasztalataid vannak...

Milyen tapasztalataid vannak felnőtt, kan kutya ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Inkább a nagytestű és 2 évnél idősebb kan kutyáról vagyok kíváncsi.


Az én kutyám sokszor önfejű, makacs, és persze kanos is.

Hiába foglalkozok vele sokat, a szomszédban van 2 szuka kutya, mindig a kapu előtt várakozik. Ha pedig el akarnám zavarni, akkor néha agresszíven is viselkedik.


Ha van valakinek ilyen hasonló sztorija és emiatt ivartalanította a kutyáját, akkor légyszíves írjon le a tapasztalatait.


2020. okt. 30. 14:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk közepes testű felnőtt (3-4 éves) kan kutyusunk volt, aki ivarosan került hozzánk, mi hamar elvittük dokihoz. Őszintén szólva már nem emlékszem rá, hogy bármi extra lett volna, hím állatoknál ez nem egy nagy műtét, csak egy pici seb. Személyisége nem változott. Azelőtt se volt "hülye" (makacs, agresszív, szökős stb.) és azóta se lett az.
2020. okt. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Van bármi esély, hogy normális, szótfogadóbb legyen ivartalanítás után?
2020. okt. 30. 14:57
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is emiatt fogom vinni ivartalanításra az enyémet. Környezetemben sok pozitív tapasztalatról hallottam, sokkal nyugisabbak, kiegyensúlyozottabbak lettek utána a kutyák.
2020. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanitas utan sokat változik a kutya es joiranyba, de a neveletlenseget ez sem oldja meg.


Nem fogja hajtani a vere, baratsagosabb lesz mas kutyákkal, nem fog szembe fordulni veled es nem lesz kezdemenyezo ha konfliktus adódik. Talan egy kicsit szofogadobb es odafigyelobb is lesz az ivartalanítástól … de nevelned neked kell tovabbiakban is.

2020. okt. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen ivartalanították a kan kutyámat, ő az én irányomba nem mutatott aggressziót, csak más kanokkal szemben és ez a műtét után szerencsére pozitívan változott, de nem egy csapásra, hanem kb egy év múlva kezdte már elviselni az akár dominánsan közeledő kanokat is.


A másik kan kutyám még a menhelyen lett ivartalanítva én pedig 2 évesen fogadtam örökbe, de eleinte volt, hogy engem is meg akart hágni, most pedig csak idegen kutyákat (teljesen random), de első szóra leáll.

2020. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
2 kan kutyám van, a fiatalabbik másfél éves és ivaros. Az idősebb 12 éves és ivartalan. 7 évesen lett herélve. Fő indok az volt, hogy más kan kutyákkal balhézott, kötekedett. Elég domináns és szívesen belement a verekedésbe. Azóta minden más kutyával jól kijön, konfliktus kerülő. Szófogadóbb is lett, nem követi a szagokat megszállottan. Jót tett neki az ivartalanítás. A kicsi ivaros és tüzelő szukáról is le tudom hívni. Velem soha egyik sem volt agresszív.
2020. okt. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mennyit fizettetek? hány kg volt a kutya?

2020. okt. 30. 17:26
 8/15 A kérdező kommentje:

Nálunk 100 ezer ft, egy kis megfigyeléssel együtt.

Kicsit sokallom az árát.

2020. okt. 30. 17:26
 9/15 anonim ***** válasza:

100 ft nagyon sok! Nekem 30 ezer forint volt és 40 kgos a kutyám.

Illetve ezt találtam, 2020-as adatok:



Kan kutya ivartalanítása (súlytól függően):


20.800 és 30 ezer forint (MURMUCZOK Állatgyógyászati Centrum - Budapest)

25 ezer forinttól (Budapesti Állatkórház)

20 ezer forinttól + altatás + gyógyszer (Állatorvosi Rendelő a Sánta kutyához)

19 ezer forinttól +altatási költség (Csömöri Állatorvosi Rendelő)

20-25 ezer forint között (Hársfa úti Állatorvosi Rendelő, Pécs)

20-32 ezer között (Centrum-Vet, Budapest)

17 - 28 ezer forint között (Babóca Állatorvosi Rendelő, Budapest)

23-29 ezer között (Dr. Bubó Állatgyógyászati Centrum, Budapest)

22-27 ezer forint között (SICC Állatorvosi Rendelő, Budapest)

40-47 ezer forint között (Klapka Állategészségügyi Központ, Budakeszi)

24-36 ezer forint között (Újpesti Állatorvosi Rendelő)

18- 36 ezer forint között (Érdi Állatkórház)

15-25 ezer között (Szentmárton Vet Állatorvosi Rendelő)

33 - 38 ezer forint között (Exo-Pet Állatgyógyászati Központ)

2020. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam, szóval 100 ezer ft nagyon sok.
2020. okt. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!