Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutya ivartalanításanak...

Szuka kutya ivartalanításanak módjai: kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Adott a kutyám,nemsokára ivartalaníttatom.Utánajártam,nincs egységes protokoll erre,amit kötelező kivenni,azok a petefészkek,a méhet nem mindenki veszi ki automatikusan.A dokink kérésre kiveszi.Én úgy gondolom,ha már egyszer megműtik,vegyék ki a méhét is,későbbi betegségeket megelőzendő.Szivesen olvasnám,hogy vannak-e pro és kontra érveitek,tapasztalataitok ezzel kapcsolatban.Köszönön előre is :)
2018. aug. 25. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ki kell venni a méhét, anélkül semmi értelme műteni: az ivartalanítás egyik leglényegesebb előnye-a nem kívánt szaporulat megelőzése mellett-a gennyes méhgyulladás megelőzése. Ha bent marad a méhe, ugyanúgy nagy eséllyel beteg lesz később, a jó orvosok ezért nem is ajánlják fel, hogy bent hagyják a méhét. Én a helyedben más dokit is néznék, ez a felfogás nagyon lemaradott.
2018. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom: ha már egyszer műtik,vegyenek ki mindent.Ne legyen utána se rákos,se méhgyulladásos.Köszi a választ!
2018. aug. 25. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 Ez nem igaz. A petefészek termeli a hormonokat. Ha ezt távolítják értelemszerűen megszűnik a hormontermelés is. A gennyes méhgyulladás is hormonhatásra alakul ki, ergó ha nincs petefészek, nincs pyometra. A méh önmagában csak egy szalagszerű képlet lesz, semmilyen funkciót nem lát majd el, mert hornonok nélkül működésképtelen. Persze a doki kiveszi ha kérik, illetve nyilván ha műtét közben kiderül, hogy baj van vele, de máskülönben felesleges.
2018. aug. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a ráktól féltem inkább.A dokink nem elmaradott,fiatal,naprakész.Azt mondta,hogy akkor veszik ki,ha indokolt vagy ha a gazdi kéri.Kérdeztem is,nála még nem fordult elő,hogy a benn hagyott méh begyulladt volna.A műtét tovább tart kicsivel,ha kiveszi a méhet,illetve kicsit nagyobb vágás is kell akkor.
2018. aug. 25. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom tanácsolni, hogy vetesd ki. Az öreg 12 éves kutyusomnak anno bent hagyta a doki a méhét, és sajnos nála előfordul hogy bár ivartalanított, ezért betüzel. Ami egy benti kutyánál a lakásban nem csak kellemetlen, de nem túl higiénikus is, ilyenkor ugyanúgy lehet tökölni a tüzelőbugyival, mintha rendesen tüzelne. De szerencsére nem rendszeresen tüzel, legutoljára két éve volt, de egy hónapja megint betüzelt. Szóval ez ellenérv lehet mindenképp.
2018. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen hülyeség,hogy a méhét nem veszik ki ettől ugyan úgy betüzelhet és ugyan úgy méhgyulladása is lehet.

Aki ezt a műtéti folyamatot kitalálta annak elvenném a diplomáját-.-


Vetesd ki a méhét is,csak akkor lehetsz nyugodt! Meg ha méhgyulladása lesz? Akkor 2x kell felnyitni sokkal megterhelőbb,mint egy normális műtét.

2018. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tüzelhet be és nem lehet méhgyulladása. Csak ha nem veszik ki a teljes petefészket vagy ha akár egy sejt a petefészekből bennt marad. Máskülönben ilyen nincs mert mindkettő hormonhatásra alakul ki, amit a petefészek termel. Nyilván nem baj ha a méhet is kiveszik, de azért nem kéne hülyeségeket terjeszteni.
2018. aug. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nekünk annó azt mondta h ha a méhet is kiveszi, akkor lesz rá egy kis esély, h vizelettartási gondjai lesznek, mert a hugyhólyag (vagymi) a méhen fekszik...


az egyik ismerősünk ezt megjárta, szóval a mi kutyánknak bent maradt

2018. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó,én erről annyit hallottam,hogy ilyen esetben ez egyértelmű orvosi műhiba,nem rendesen csonkolják a méhet.Attól még időskori vizelettartási gondok lehetnek majd,de ha rögtön a műtét után jelentkezik ez,akkor sajnos az orvos azt elrontotta.

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

2018. aug. 25. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után előfordulhat inkontinencia. A húgyhólyag záróizmának működését támogatja az ösztrogén. Ha kiveszik a petefészket akkor megszűnik az ösztrogéntermelés, így tényleg kialakulhat az inkontinencia.
2018. aug. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!