Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Férges kölyökkutyát mennyi...

Férges kölyökkutyát mennyi ideig kell elkülöníteni a gyerektől?

Figyelt kérdés

9 hetes Bichon havanese kutyusunkat 1 hete hoztuk el tenyésztőtől, egészségügyi kiskönyvvel, oltással és állítólag többször féregtelenítve. Az állatorvosunk javaslatára kapott féregtelenítőt tegnap, és éjszaka óriási fehér (szerintünk orsóféreg) távozott a kutyából, majd még egyszer egy kisebb darab napközben.

Mivel benti kutya, ezért én nem szeretném, ha a kisfiam elkapna tőle bármit is, ugyanis olvastam, hogy pont az orsóféreg nagyon veszélyes az emberre. :( Teljesen kivagyok... A kisfiammal már rengeteget voltunk kórházban a 9 éve alatt, azért is akartuk a kutyust, hogy feledtesse a sok rossz kórházi élményt, erre tessék...



2020. okt. 30. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

A tenyésztő egy szaporító. Törzskönyv nélküli a kutya (nem írtad a felsorolásban), az sem biztos, hogy fajtatiszta.

Mindenképpen felhívnám, ugyanis a többi kölyök és a szuka is férges, azokat is kezelni kell.

Féreghajtva biztosan nem volt, az oltási könyvben lévő, elvileg az oltásokat beadó állatorvost hívd fel, valóban kapott-e a kölyök oltást vagy hamis az eü. papírja. A parvo pillanatok alatt elvisz egy kölyköt és a cipőtökkel is hazahozhatjátok neki. Ha kiderül, hogy hamis az eü. papírja, a teljes oltási sort ismételni kell (én - mivel egyértelmű, hogy a féreghajtás is kamu volt, már ezek után is úgy venném, hogy nincs egy darab oltása sem).


Hogy a kérdésre is válaszoljak: amíg ürül belőle féreg, ne engedd a kutya közelébe. A féregírtást egy hét múlva ismételni kell, ismét figyelni a székletét. Várhatóan két-három alkalomra lesz szükség.


Én visszavinném a kölyköt, tudom, hogy a gyereknek egy nagy csalódás, de hidd el, könnyebb lenne egy egészséges kutyával együtt tölteni 10-15 évet, mint egy időzített bombával.

2020. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ezert nem kell a kutyát elkuloniteni, eleg ha nem nyalakszik a kutyával es a gyerek nem eszik bele a kutya edenyebe.

Nem olyan nagy kaland ha ferges a kiskutya, valojaban a legtobb kiskutya az.

2020. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van az elsonek, utana kene jarni, hogy milyen oltasokat kapott meg, mert ha semmit, na az gaz.


Es amugy nem, nem minden kiskutya ferges, foleg mivel 3 havonta illik fereghajtani a kutyakat, tehat ha a mama kutyanal ez megtortent, es a kolykoket par hetes korukban mar fereghajtjak, akkor nem lesznek fergesek.


Szerintem sem muszaj egyebkent elkuloniteni a kutyat, nem biztos, hogy elkapjatok, csak ne nyuljatok a szemetekbe, szatokba koszos kezzel. Illetve en felhivnam a haziorvost is, hogy a megelozes erdekeben lehet-e valamit szedni.

De ha ne adj isten elkapnatok, akkor fereghajtozni kell az egesz csaladot, aztan igazabol ennyi, nem halalos szerencsere, nem kell korhazba se kerulni vele, nyugi.

2020. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A féreghajtó a kifejlett férgeket öli meg. A petéknek meg kell idő, hogy kikeljenek. Ezért szokták kéthetente féreghajtani a kicsi kölyköket. Mivel egy hét múlva úgyis oltás lesz, eleve kap a kiskutya féreghajtót is előtte.

A kisfiadnak pedig meg kell tanulnia, ha a kiskutyával játszik, utána mosson kezet.

2020. okt. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A galandféreg nem játék, mint a cérna giliszta, ami időnként az ovikban is van. Ráadásul a gyerek a kutyától a galandféreg petével tud megfertőződni, ami az ember izmában, rosszabb esetben szemben/ágyban fejlődik ki (borsóka emberi megfelelője), és ct-vel lehet kimutatni. Olvassatok utána kérlek. [link]
2020. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*agyban
2020. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És a tenyésztő erre mit mondott?

Tk-es kutya?

2020. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!