Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem normális, ha...

Csak szerintem normális, ha egy kutya nagyon bizalmatlan az emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Adott egy másfél éves kistestű kutya, 4 hónapos korában került hozzám, jó helyről, nem bántották. Nem hagyja magát idegeneknek simogatni, elhúzódik, ha "gyanús" az illető, akkor meg is ugatja, de nem támad, csak pár méterről ugatja. Rengeteg helyre vittem kicsiként szocializálódni, de akkor sem ment oda az emberekhez, pedig sokszor hívták magukhoz más kutyások, mert pici és cuki. Kutyákkal remekül kijön egyébként. Legjobb barátomat elfogadta annyira, hogy örül neki és bújik hozzá, de őt egészen kiskora óta ismeri. Engem imád, nagyon ragaszkodó, pusziosztó. Rendkívül szófogadó is.


Mások viszont rendszeresen megkérdik, hogy mentett kutya-e, mert nem hagyja magát simogatni, elugrik a kezük alól. Volt, aki mondta, hogy "biztosan bántották a picurkát". Szerintem teljesen rendben van, hogy nem ugrik mindenki nyakába. Nem igényli. Inkább egygazdás típus. Ha nem próbálnak vele haverkodni, akkor semleges.


Teszem hozzá, hogy van mellette egy mindenkivel barátságos, szintén kistestű kutya, lehet így egy kicsit éles a kontraszt az embereknek :D mit gondoltok?


Van másnak is esetleg hasonló kutyusa?


2020. nov. 1. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik kutya tartózkodóbb az idegenekkel. Ez részben függ a fajtától, részben az egyed személyiségétől. Az emberek között is van visszahúzódóbb, az idegenekkel tartózkodóbb. Minden kutya egyedi, nem lehet mind nyakba ugró, nyalogatós kiskutya.
2020. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az enyėm is ilyen és én is rendszeresen megkapom ezeket amit te. És én sem értem, h miért kellene mindenkihez odamennie. Még kutyák között is tesz különbséget, h ki szimpi neki. Ez teljesen normális, nem is akarom “leszoktatni” róla. De én se értem, miért kell ezen fennakadni.
2020. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ivaros kan nagydarab vasarolt kutyam van es csak fiatal csinos lanyokhoz megy haverkodni. ,akik noiesen vannak oltozve. (Cicanaci/vekony harisnya/szuk farmer/miniszoknya vagy minishort.)

En erre sose tanitottam.


Ha vki nem felel meg ezeknek,nem ker a simogatasukbol.


N

2020. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!