Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lett bizalmatlan a...

Mitől lett bizalmatlan a kutyám? Kölyökként nagyon szeretett mindenkit, most hogy betöltötte az első élet évét, bizalmatlan lett az emberekkel, hiába viszem emberek közé.

Figyelt kérdés

Egy éves a vizslám és körülbelül 2-3 hete vettem észre, hogy bizalmatlan lett az emberekkel. Velünk, családjával nem. Benti kutya,napi séta megvan,találkozunk az utcán emberekkel,azok mellett elmegy,nem foglalkozik velük, de ha valaki meg akarná simogatni inkább a lábunkhoz ül. Nem szívesen engedi magát. Morogni nem morog senkire,de nem barátkozik emberekkel. Kutyákkal annál inkább, ha meglát egyet,azonnal menne vele játszani.

Bántani senki nem bántotta, ez biztos mert folyamatosan velünk van.

Nem tudom mi történt vele,mert eddig mindenkit nagyon szeretett,akárki jött is. Ritkán járnak hozzánk vendégek,3-4 havonta ha egyáltalán. Akit ismer,nagyon szeret,akivel régen találkozott azzal újra meg kell barátkoznia.

Mit tegyek? Gondolom ez egy probléma,de nem tudom mit csináljak!


2019. dec. 31. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

"idegenekkel szemben bizalmatlan"

Szerintem erre mondják sok kutyafajtanal

2019. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem fáj valamije? A miénk akkor nem szerette az emberi érintést amikor beleléphetett valamibe séta közben és érzékeny lett a mancsa. Sebet nem találtunk rajta, de még bennünket sem engedett nagyon vizsgálódni, ahogy az rendbejött (1-2 hét) újra a régi lett.
2019. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

"Gondolom ez egy probléma"


Már miért lenne probléma? Nem agresszív, tehát ezzel semmi probléma...

Ez lenne a normális minden kutyánál!

2019. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért is írtam, hogy gondolom ez egy probléma, mert a barátaink kutyái mind a nyakunkba ugranak,amint meglátnak akármennyi idő is telik el az utolsó találkozás óta,az én Vizsim pedig mióta kinőtt a kölyök korból, inkább a helyére megy vagy a lábunkhoz ül.

Többen megjegyezték milyen félős. Pedig nem fél, mert akkor el akarna menekülni az emberek elől fülét farkát behúzva.

De ő figyeli őket de a hívásukra nem megy oda. Ezért gondoltam,hogy bizalmatlan. Mert miután alaposan megfigyelte az embert /gyereket éppen akivel beszélünk,elkezd nyílni és 10 perc után már idegen hívására is odamegy miután rápillantott,hogy engedélyezem e.

2019. dec. 31. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez a normális!

Nincs vele semmi gond...

Egyszerűen te vagy a falkavezér ő benned bízik.

2019. dec. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 31. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Miért baj az, hogy bizalmatlan? Az lenne a baj, ha mindenkihez menne oda nyalakodni. 5 perc után ellopnák.
2019. dec. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis!! Mit puncsoljon idegeneknek??? Talan ok etetik meg adjak az otthont neki???? Az enyem is ilyen. Az elozo is ilyen volt.
2020. jan. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idegenekkel az enyém is bizalmatlan, az ismerősöket viszont messziről kiszúrja és csóválja a farkát.
2020. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem bizalmatlanság, a bizalmatlan kutya egyáltalán nem haverkodik, és egyértelműen kifejezi, hogy ne közelítsenek hozzá. Ez szimpla közömbösség. Nincs ezzel gond, ő ilyen. Még változhat, mert 1 évesen a kamaszkor végén tart, lehet másfél-két évesen újra nyitottabb lesz. De ha nem, az se tragédia.
2020. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!