Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokták hagyni, hogy a...

Mikor szokták hagyni, hogy a kutya odamenjen egy másikhoz séta közben?

Figyelt kérdés

Amikor sétáltatom a kutyát és jön valaki, mindig leültetem, hogy maradjon, amíg elmennek mellettünk. Csak akkor találkozik idegen kutyákkal, ha a szabadon sétáltatott kutya konkrétan odajön hozzánk.

De ha mondjuk látom, hogy valaki más kutyája is póráz nélkül van, akkor hagyhatom az enyémnek, hogy odamenjen?

Olyan is van, hogy akkor rakják pórázra, amikor közeledünk, ez elég egyértelmű, úgyhogy ilyenkor leültetem, vagy megkötöm én is. De mondjuk, ha jövünk egymással szemben és mindkét kutya szabadon van, akkor az úgy oké hagyni őket?



2020. nov. 4. 10:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Te ismered a kutyádat. Ha oda akarod engedni mindenkihez, megteheted olyankor, mikor látod, hogy a másik gazda sem hívja vissza a kutyáját és nem is jelzi, hogy el akarnak kerülni titeket.

De sajnos egyszer kell, hogy egy igazi bunkó ember neveletlen kutyája megtépje a tiédet, utána már bizalmatlan leszel az összes kutyással szemben. És az egy alap kitétel, hogy a másik fél vissza tudja-e hívni a kutyáját más kutyák között - tehát tudja-e kontrollálni. Mert ha nem, akkor igazán nem is ismeri a saját kutyáját és nem is tud tenni semmit, ha gond történne.

2020. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk a póráz eleve kötelező lenne, de erre most nem térnék ki, mert nálunk is sokan szarnak rá. Nekem van hosszú pórázom (nem flexi, textil, 5 és 10 méteresek), azon engedem szabadabban kószálni.

Illik kérdezni, hogy odamehet-e a kutyád. Ha már jobban ismered a kutya testbeszédet, akkor persze könnyebb eldönteni, hogy a kutyák mennyire jönnének ki, de a gazdi ettől még nem biztos, hogy örül, mert lehet, hogy éppen feladatozna a kutyájával, és akkor zavarod őket.

Vak ember kutyáját nem illik megzavarni, én ezt akkor is tiszteletben tartom, ha nem dolgozik épp a kutya, hanem csak egy könnyű szabad sétán vannak.

Ha sárga szalagot látsz pórázon, vagy a kutya nyakörvén, hámján, akkor inkább ne engedd oda a kutyádat. A sárga szalag azt jelzi, hogy több teret igényel a kutya valamiért. Lehet, hogy rehabilitáció alatt van, lehet, hogy még nagyon pici, és még nincs meg minden oltása, lehet, hogy sérülése van, lehet, hogy valami fertőzést összeszedett, de azért pisi-kaki dolgokra kiviszi a gazdi... A sárga szalagot tartsd tiszteletben, mert nem dekoráció.

2020. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezik, vagy megkérdezem.
2020. nov. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm aki eddig válaszolt.


Tudom, hogy kötelező a póráz, de a város szélén lakunk, tehát rengeteg nagy kiterjedésű zöld terület áll rendelkezésre. Többen viszik nélküle, mint vele. Az én kutyámnak pedig mindene a szaglászás, bozótolás, úgyhogy pórázon nem sok értelme lenne vinnem. Természetesen az oda és visszaúton rajta van.

2020. nov. 4. 15:16
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szembe jövő nem fogja meg a kutyáját és kedvesnek tűnik a kutya, akkor én sem fogom meg a sajátjaimat. Ha viszont úgy érzem, hogy nem feltétlen lenne ennek jó vége, megfogom a sajátjaimat és ha nem veszi a lapot a szembe jövő, megkérem, hogy ő is tegyen így. Ha nem hajlandó, akkor arra, hogy ne jöjjön oda hozzánk a kutyája és szerencsére kevésszer volt ilyen, de ha annyira bunkó a szembe jövő, hogy még erre sem képes, akkor imádkozom...
2020. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!