Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eligazítanátok ebben a két...

Eligazítanátok ebben a két dologban?

Figyelt kérdés

Olvastam a cerberos kutyaiskola honlapján a falkavezérséges részt.

1.Ha én vagyok a fv.(falkavezér), akkor a család többi tagja van alattam és a kutyám legalul, ugye?Ez azt jelenti, hogy családtagjaimmal is úgy kell viselkednem mint a kutyával, falkatagokkal.Pl. Elmegyek testvéremmel és kutyámmal sétálni és a testvérem el megy pár méterrel messzeb valamiért, vagy megelőz, előrresiet tegyük föl, hogy látott egy szép virágot és le akarta szedni.Akkor őt is le kell szidnom mint a kutyát amikor elmegy mellőlem, vagy húz?

2.Testvérem is akar egy kutyát és valószínűleg még a közeljövőben lesz is.Akkor neki nem is lehet a fv.-e a testvérem, mivel egy falkába tartozunk és egy falkában csak egy vezér lehet.Tehát neki is én leszek a vezére, vagy akkor az hogy lesz/legyen?


2010. aug. 9. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem így van. A lényeg hogy mindenki a kutya fölött legyen! De nem kell a családot is beosztani. Ez már nagyon túlbonyolított.
2010. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a tesódnak is lehet saját kutyája. Ő valószínűleg (hacsak nem nagyon barátságos fajta) őt fogja legjobban szeretni mert ő foglalkozik vele.
2010. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a Te kutyád akkor Neked kell lenned a falkavezérnek. Vannak tipikusan egygazdás kutyák, de vannak olyanok akik úgy mindenkire hallgatnak tehát elég családi kutyák. Nem tudom, Te milyen fajtát akarsz. Szóval Te leszel a falkavezér a kutya téged tekint falkavezérnek, de tudnia kell, hogy a többi család tag is felette van. Nem kell rászólnod a testvéredre ha eltávolodik Tőled elvégre Ő magasabb szinten van mint a kutya.
2010. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi!De akkor az én kutyám engem fog fv tekinteni a tesómé meg a tesómat fogja fv. nek tekinteni?
2010. aug. 9. 22:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért mi benne olyan hihetetlen?
2010. aug. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Semmi!Csak megkérdeztem.
2010. aug. 9. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:

a kutya a család tagok alatt kell hogy álljon, hisz az nem buli ha téged nem de a család többi tagját megharapja, vagy akár csak rámordul... veszélyes ha a kutya már egy családtag fölé lép a ranglétrán....

a lényeg az, hogy tanulja meg a rendet, nincs morgás, harapás ellenvetés, flegma pofavágás.....

szeresd és jutalmazd:D

2010. aug. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szeretem és jutalmazom.:) Amúgy morogni, ugatni még nem ugatott meg senkit.Am ő egy 6 hónapos labrador.
2010. aug. 9. 22:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon édes lehet:)

vigyázz rá is, meg eddig okosan megtartott jó szokásánál:D

2010. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Nincs jelentősége annak, hogy ki a falkavezér. Ha apátok a legdominánsabb, vagy a kutyák benne találják meg a tiszteletreméltó vezért, az sem befolyásolja a ti kapcsolatotokat a kutyával. A lényeg, hogy köztetek és a kutyáitok közt minél nagyobb rangbeli távolság legyen! Tehát ha te a harmadik vagy a családban, akkor a kutya ne a negyedik legyen, hanem a huszonnegyedik. Ha túl kicsi a távolság, akkor előfordulhat, hogy megkérdőjelezi a poziciódat. Például, ha te vagy a 3., ő a 4., apuci az 1., akkor lehet, hogy a te parancsodat figyelmen kívül hagyja, míg apucinak azonnal ugrik. Ha ugyanez a felállás, csak a kutya 25-öd rangú falkatag, akkor tök mindegy, hogy az alfa utasítja vagy egy másik magas pozicióban lévő személy, a végeredményben nem lesz különbség. A tesóddal és a család többi tagjával hiábavaló és felesleges lenne pozicióharcot folytatni, a kutyák baromi jó érzékkel belövik úgyis maguknak a sorrendet és ami évek, évtizedek alatt alakult ki, azon nehéz változtatni. Egymás helyett inkább rájuk koncentráljatok ezügyben!

A Cerberosnál leírtak segítenek a megfelelő távolág kialakításában, de én még javasolnám a Népszigeti kutyasuli honlapjának tanulmányozását is!

2010. aug. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!