Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem törzskönyves az rotim. Az...

Nem törzskönyves az rotim. Az egyik ismerősömnek is van és a 2 kutya pár dologban eltér. Sok rotit láttam és általában ezzel a 2 fajtával találkoztam. Fajtatiszták vagy miért különbözőek?

Figyelt kérdés

Pár kérdéssel ezelőtt kérdeztem hogy létezik e többféle roti. Mindenki azt mondta hogy csak egyféle van. Egyik a rövid szőrű sötétbarna jegyes és nagy fejű a másik a vmivel hosszabb szőrű és világosbarna jegyes. Képek itt:

1: [link]

2: [link]


2009. máj. 12. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A roti1es kép,az a rotisabb. De mind2 fajtatiszta, ez biztos.
2009. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem látszik csak a fejük, de rotinak néz ki.

Itt a standard (7 oldal!), ellenőrizd, hogy megfelel-e neki. (Ugyan mindegy, mert nem törzskönyves, tehát nem kell megfelelnie.)

[link]

2009. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia,

12 évesen hagyott itt minket a mi rotink..:-(

Tapasztaltam,hogy amikor kint tartottuk a kertben akkor hosszabb szőrt növesztett.Mikor végleg a lakásban tartottuk akkor pedig rövidet.Tudtommal csak egy fajta roti létezik..A szőr függ attól is,hogy milyen vérvonalú a kutyád,mint ahogyan az is,hogy milyen színű. A miénk cser barna-fekete volt.Sötétebb,mint amiket látok általában.Inkább az a "négy lábon pattogós" ,nem elhízott,széles fejű és mellkasú izmos kutyus volt.Németországban született.(külföldi tk.-val került hozzánk)Sosem vittük kiállításra.Nagyon intelligens fajta.Egy kis tanítással a legjobb!!!Nekem csak jó tapasztalatom van a fajtával kapcsolatban!Szóval sok boldogságot nektek!Legyen sok örömötök!!

Üdv.

2009. máj. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő szép!

Nem keverék egyik sem, de ugye tk nélkül " nem mondható " fajtatisztának.

Egy fajta Rotti van, de amúgy meg mégis sok különbség lehet köztük.

1. a foltok színe. Ez mostanában lehet az egészen zsemleszínűtől az egész feketésig

2. szőr. Vannak egészen rövid, fényes, simaszőrűek, de sok a kicsit hosszabbszőrű is.

3. test. 10 éve még a legtöbb az én szavajárásommal "malactestű" volt: rövid lábak, formátlan test. Manapság még látok hasonlókat, de egyre több a kicsit "szellősebb" kutya.

4. magasság. A kanokkal általában nincs gond, de szukáknál láttam mostanában elég sok spánielméretűt...(CAC kiállításon, meg neves tenyésztő kutyáját).

Szóval egy fajta Rotti van(elvileg ami a standardnek megfelel), de mégis rengeteg!:-)

Nekem az első tetszik, az enyémek is ilyenek!

2009. máj. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!