Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskutya (Hibrid) tenyésztő...

Farkaskutya (Hibrid) tenyésztők, vásárlás/örökbefogadás, tartása magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ha egyszer kutyát szeretnék választani, szeretnék egy nagyobbat, és mivel nagyon megtetszettek a farkaskutyák (nagy farkas fan vagyok :D) kiváncsi vagyok hogy van e lehetőségem


- ilyet magyarországon tartani? Hol találom ehhez a jogszabályokat? Ha tudjátok, írd meg nekem!


- lehet-e magyarország vagy környező országokban kapni/örökbefogadni? (ausztria, szlovákia, hovátország, talán még anglia)


- jól fogja-e érezni magát mellettem? Nemsokára egyetemista leszek, bár tudom a családomra bízni a kutyát, sokat sportolok, szavamat adom, sokat foglalkoznék vele, de valószínüleg estére érnék haza.


- lehet-e kiskorában macskához szoktatni? Bánthatja-e a macska kiskorában? (a macska nem akadály ha nem)


Tapasztalatot, és weboldalakat küldjetek, szívesen utána nézek!

Köszönöm előre is válaszotokat :)



2020. nov. 16. 22:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

#8-as vagyok.

Ha mar megvan a kutya, ugyis foglalkozni fogsz vele, hisz rohadt sok penzt beleoltel. Szerintem ha tenyleg szeretned, nyugodtan belevaghatsz!


De tenyleg makacsok, viszont en tapasztalatbol tudok 2 dolgot ajanlani: ha radnez, MINDIG jutalmazd le! (Setanal foleg, es akkor is ha csak ugy odajon hozzad), illetve etetsd kezbol, ne legyen ingyen kaja. Dolgozzon meg erte, meg ha csak egy ult kersz is tole. Ha ezt a ket dolgot betartod, nagy baj nem lesz.


Ha van kedved beszelgetni, szivesen segitek barmiben. Nekem malinoisom van. 😊

2020. nov. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

En azt gondolom kerdezo, hogy kicsit gyerek vagy te meg ehhez. Oke, hogy kullemben tetszik, de nem elso kutyanak valo egyik fajta sem, es foleg azokkal a feltetelekkel nem, ahogy tartani akarod. Mar most latszik, hogy keves idod lesz ra, pedig meg csak ott sem tartasz, hogy egyetemista legyel, ezek meg mindig csak feltevesek. Amugy meg mindig nem ertem, milyen gyerekekre akarod bizni, de ez alap szabaly, hogy kutyat es gyereket nem hagyunk egyutt orizetlenul, kb fajtatol fuggetlenul.

Nekem pl egyetemistakent szo szerint szarni sincs idom, tanulos szakon vagyok, de nem gondoltam volna anno, hogy annyira nehez lesz, hogy az elso 2 evben meg csak hetvegente se tudok dolgozni majd. Szerintem vard meg amig elkezded a sulit, aztan meglatod.

Amugy a tamaskan beszerzese szerintem jelenleg lehetetlen, az orszagban nincs tenyeszto, meg csak nem is elismert fajta nalunk, bar nem tudom, ez szamit-e, de hiaba veszed meg a kutyat, haza is kell hozni valahogy, az is penz. Plusz ugye tenyeszto nem ad el latatlanban kutyat, tehat minimum ketszer ki kene menned, eloszor bemutatkozni, megnezni az almot, masodjara meg ugye amikor megveszed a kutyat. Ez mind penz, hisz kell szallas is, repjegy is, stb.

Nem tudom, en diakkent nem tudnek osszeszedni 1-2 milliot ehhez a bulihoz, meghat ugye most nem is nagyon lehet utazgatni masik orszagba.

2020. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának egy ilyen makaccsal kezdeni, valóban nem túl jó ötlet... Egy életre elveheti a kedvedet egy kutyáktól, mert szenvedni fogsz vele!

És a kutyának se teszel ezzel jót, ha így alakul. Hagyd a kinézetet, és ha nagytestű kell, vegyél mondjuk egy goldent, vagy egy labradort. Azokkal bármit kipróbálhatsz, remek kutyafajták!

2020. nov. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm a bíztatást, és a segítséget! de #12-nek igaza van hogy tanulás mellett ezt nem lehet. Nem gyerekekre bíznám, hanem édesapámra :D egyenlőre kutya ügyben valóban várnék, amíg ki nem derül mit hoz a jövő. De amint lesz rá lehetőségem, és időm, szeretnék egy tamaskan (vagy valami könnyebb) fajtával próbálkozni, nekem feledhetetlen, elolvadok minden egyes IG poszttól... Csak el ne vesszen a lelkesedésem! Köszönöm a sok segítséget! <3
2020. nov. 17. 21:20
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok, ne feledd, IG-re csak a legjobb kepek, pillanatok kerulnek ki... A hatoldalt, a nehezsegeket sose mutatjak! :)
2020. nov. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Hat az instagram miatt dontottel emellett a fajta mellett, akkor a vezscsengo meg fog szolalni a tenyesztok fejeben es nem fogsz kutyat kapni. Egy ilyen kaliberu kutya nem valo ilyen korulmenyek koze. Egyaltalan nem csaladi kedvenc tipus. Azokat az egyedeket, amiket te latsz csaladi kornyezetben ugy, hogy bugyurgeti a gyerek is es turi hosiesen, komoly nevelesi hatter juttatta odaig. Nem beszelve arrol, hogy egygazdas. Ha te sosem vagy otthon es apadra bizod a kutyat, akkor apadnak lesz egy kutyaja, nem neked es ez barmely fajtara igaz, barmely haziallatra, de az egygazdas farkaskutyaknal kulonosen. Te a csalad tagja leszel neki, mar ha sikerul normalis kutyat nevelni beloel, de semmi tobb. Apad lesz a gazdi, az egyetlen, a fonok, akire majd jobban fog hallgatni, mint barmelyikotokre es ha esetleg el is koltozol, viszed a kutyat, akkor nem fogsz birni vele, mert nem hozzad van szokva, hanem apudhoz. Sajnalom, ez az igazsag, en osi tipusu kutya gazdi vagyok (shiba inu, de volt mar akitam is, szanhuzoim is), szoval tudom mirol beszelek.

Nyugodtan beszelgess tenyesztokkel, nem tudom hol laksz, de a hajogyari szigeten szoktak csehszlovak farkasosok kint lenni, menj oda, beszelgess, tanulmanyozd a kutyaik viselkedeset, segiteni fognak. De ezt az instagram maniat felejtsd el, ez a kutya nem instagazdiknak valo...

2020. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondom, hogy a farkaskutyák tartása 0-24-es munka, de nem sokkal kevesebb. Iszonyat sok idő és energia, amik egy egyetemistának elég ritkán vannak. Illetve nagyon nem az a fajta, akit lepasszolsz valaki máshoz amíg te egyetemen vagy, és ahogy írtad is, este érsz haza tehát kb semmit nem lennél vele. Én értem hogy nagyon tetszik, de sajnos ez nem megfelelő tartás egy farkaskutyának. Nem családi kutya, egyáltalán nem az a fajta akinek az elég, hogy estére hazajársz hozzá. Olyan ember mellett tudom elképzelni ezt a fajtát, aki otthonról dolgozik, óriás nagy túrákra megy a kutyával, és napi 25 óra szabadideje van körülbelül. Meg jó pár számjegynyi félretett pénze. Mondanám hogy hasonló kinézet a husky, de szerintem rá se lenne időd. Meg őket ha egyedülhagyod, nincs velük foglalkozva, akkor lebontják a házat unalmukban.
2020. nov. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm mindenkinek!

Akkor a nagykutya-üggyel várok a tanulmányok végéig. Ilyenkor a kérdést levegyem, ha lezárt a téma, vagy hagyjam fennt, hátha más rákeres, akkor láthassa?

2020. nov. 28. 10:59
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd fent.
2020. nov. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!