Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szokás új kutyát hozni...

Mikor szokás új kutyát hozni a házhoz?

Figyelt kérdés
A jelenlegi kutyusom már nem mai gyerek és elkezdtem gondolkodni, hogy talán lassan ideje lenne "beszerezni" a trónörököst. Igaz, van még pár éve a mostani kutyusomnak, de gondoltam talán jobb, ha a kicsi úgy nő fel, hogy van egy felnőtt kutya is a háznál. Ti mit gondoltok, jó ötlet? Jelenlegi kutyus egy kan labrador és ugyanilyet szeretnék trónörökösnek.
2020. nov. 17. 14:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kutyafüggő is meg gazdifüggő is. Az enyém eleve nem bírta a hülye, hebrencs kölyköket, ahogy az idős korával előjöttek az egészségügyi problémái (és egyre védtelenebbnek érezte magát), úgy a felnőtt kutyákra is egyre kevésbé lett kíváncsi. Értelemszerűen ilyen helyzetbe nem hozunk kölyköt: szar lenne a meglévő kutyának, szar lenne a kölyöknek meg szar lenne nekem is.


Ellenben hallottam már nem egy olyan időskéről is, aki kivirágzott a kölyök mellett, mert eleve nagyon szeretett kölykökkel foglalkozni ÉS nem volt egészségügyi akadályozó tényező (rossz ízületek, romló látás, hallás, idős kori demencia stb.)

Nyilván, emellé sem a lelőhetetlen, arcos-harcos kölyköt kell választani, de ebben az esetben már van értelme kölyökben gondolkodni.


A másik tényező a gazdi. Az idősöknek megváltozik a mozgásigénye, foglalkozás igénye, lelassulnak stb. A gazdi meg osztódhat, mert a kölyökkel intenzíven foglalkozni kell: szocializáció, alap szabályok, alapfeladatok, rengeteg mászkálás, inger. Aztán kellenek a kis öreggel közös élmények, séták is, hogy ne érezze úgy, hogy bármiből is kimarad és kell egyéni foglalkozás is vele.

2020. nov. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták már, nagyon függ a kutyától, hogy úgy általában hogyan viseli a kölyköket. Mi egy 12 éves domináns golden mellé hoztunk egy fiatal szukát. Amikor már nagyon sok volt az öregnek a kölyök, jelezte neki. Viszont a társaságában többet mozgott és ez az egészségén is meglátszott, több, mint. Kan nem szívesen vittünk volna mellé, mert az idővel még több ok a konfliktusra.
2020. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kimaradt a 12-es válaszból: több, mint két évet élt még utána.
2020. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
77%
Kölyköt én se ajánlok idős kutya mellé, mert a legtöbb öreg kutya nem szereti a nyüzsgést, bár kivételek mindig vannak. Mi egy iszonyat mozgásigényű 9 éves kan mellé (aki világ életében falkában élt, csak meghalt mellőle a két társa) hoztunk tavaly egy 3 éves nyugis szukát, első perctől kezdve össze voltak nőve, egymáson aludtak, imádták egymást. Állandóan játszottak, de egy év elteltével sajnos elkapta egy brutál agresszív rák a kutyámat, és nem lehetett megmenteni. Egyedül maradt megint az idős, már 10 évesen, teljesen depressziós lett, gondoltuk úgy is hiányzik mindenkinek még egy kutya, úgyhogy elhoztunk egy 2 és fél hónapos kölyköt, gondolva, hogy majd játszanak, mert az előzővel is egész nap játszottak. Viszont ahogy idősödik, egyre jobban kezd befordulni magába a nagy, és utálja, hogy nyüzsi a kicsi. Morgott rá, vicsorgott, mert a kicsi játszani akart vele, ő viszont nagyon nem vevő rá, úgyhogy el kellett költöznöm a családtól a kölyökkel. Most 4 hónapos, sokszor járunk haza és még mindig nem bírja az öreg. Úgyhogy persze, nyilván kutyafüggő, de szerintem a legtöbb esetben csak komplikációk lesznek belőle.
2020. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!