Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott egy kiskutya (10...

Megharapott egy kiskutya (10 hetes), így ugye a veszettségi oltásunk még nincs meg. Pici tacsi babáról van szó. Picit vérzett, de nem nagy harapás. Most kipirosodott. Lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés

Tiszta szesszel letörőlgettem.

Nagyon kis szeleburdi még. Hétfőn megyünk a következő oltásért, de az sem a veszettségi lesz szerintem



2020. nov. 20. 19:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltva van a másik két kutya, akkor nyugodtan odaengedheted hozzájuk, tőlük nem tud semmit elkapni ha ők is oltva vannak.
2020. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nem vagyok biztos benne, hogy minden oltásuk megvan-e


Ááá összeengedni nem merem őket, az egyik kutyus egy 6 éves vizsla a másik pedig 2 éves medveölő. Az én apró tacsim első benyomásra szerintem tacsi nasi lenne. Oltás program után lassan ismerkedünk majd a családtagokkal 😂

2020. nov. 20. 20:36
 13/34 anonim ***** válasza:
86%

Sose értettem ezeket a kérdéseket, egy bármilyen random kutya is csak egészen kicsi eséllyel lehet veszett, Mo-n annyira nincs veszettség (ezzel nem azt akarom mondani, hogy idegen kutyánál nem kell oltás, mert kell, de azt is azért veszik ilyen komolyan, mert a veszettségre nincs gyógymód és halálos).

Ha saját, akit mindig látsz, kiskora óta veled van, akkor látnád rajta a veszettséget, a kutya többségében nem tünetmentes hordozó, mint a denevér, gyorsan belepusztul ő is a betegségbe. Arról is tudnál ha rókával, kóbor kutyával, denevérrel találkozna.

Ehhez képest minden hónapban van ilyen kérdés, mintha minden kutya potenciálisan fertőzött lenne.

2020. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Jaj ne legyen már neked probléma ez a kérdés, érdekes eddig mindenki tudott érdemben hozzászólni. Ha, ennyi zavar a kérdés szívem, engedd el és ne okoskodj, köszönöm :)
2020. nov. 20. 20:49
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi a problémád, segítettem, leírtam miért ne aggódj. De ha téged az ilyen dolgok, mint a veszettség gyakorisága, természete, tünetmentes hordozó állatai, gyakorisága nem érdekelnek, akkor ne kérdezz veszettségről. Kis pukkancs.
2020. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Én csak felettem egy egyszerű kérdést, első kutyám és neten tényleg mindent össze lehet olvasni, azonnal orvos, meg halsz stb ezért kérdeztem meg itt, mert azért szoktak hozzáertő válaszok lenni. És meg is nyugtatttak
2020. nov. 20. 20:57
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom nincs a kérdéseddel, mint láthatod, írtam, hogy sokakat érdekel ez. Így gondoltam leírom, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását, és mikre érdemes mégis figyelni. Ha ez neked "okoskodás", ahogy fogalmaztál, akkor készülj fel rá, hogy mit kapsz a tápos kérdéseidnél majd.

Elnézésedet kérem, hogy válaszommal zavartalak.

2020. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Neharagudj, nem akartalak megbantani azért :/ jaaj tudom, olvasgattam itt a kutya etetésről, szőrnyű mi megy ott xD bár ahogy látom, az állat kategóriában sok az ingerült harci kommentes :D
2020. nov. 20. 21:04
 19/34 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező! Mit nyihogsz itt össze vissza? Túlliheged az egészet!
2020. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Rendben 😌😌
2020. nov. 20. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!