Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf etetést mennyi idős...

Barf etetést mennyi idős kortól lehet elkezdeni?

Figyelt kérdés
Valahol azt írják hogy bármilyen kortól ehetnek nyers húst, valahol viszont azt, hogy csak a maradó fogak kibújása után. Most 4 hónapos, még főzök neki, de szeretnék minél hamarabb átállni barfra. Van erre valami szabály, hogy mikortól lehet?

2020. nov. 20. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szoptatas utan
2020. nov. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Az amstaff pl mar szoptatas utani eszi a nyers csontot olyan erosek a tejfogak is. En ilyen tenyesztotol vettem,aki nyershuson tartja a kutyait.
2020. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, pont amstaffom van úgyhogy beletrafáltál :D
2020. nov. 20. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Szoptatás után kb 4-5 hetes kortól lehet kínálgatni. Darált csirkével meg pulykával kell kezdeni(4 hónaposnak már nem kell ledarálni), aztán fokozatosan, pl hal, bárány, ami nem erős még nekik, később mehet marha és egyéb.
2020. nov. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most vettem neki két pulykanyakat és egy kis szín pulykahúst, de eddig ugye főztem neki. Azt tudom, hogy egyszerre nem szabad főtt és nyers húst adni, mert más az emésztési ideje, úgyhogy egyből mehet a barf? Mert fokozatosan nem tudom hogyan tudnánk átállni, ha egyszerre nem lehet a kettőt.

Illetve még annyi, hogy nagyon habzsolós, a főtt húst is ilyen habzsolás gátló tálba kapja. Ha benyel egy kicsit nagyobb darabot mondjuk a nyakból amiben ugye csont is van, nem lesz baja, ugye?

2020. nov. 21. 11:35
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Csontosból inkább nagyobbat, amivel nehezen birkózik meg, a kis csontokban megfulladhat. A húst is egyben add, ha habzsol, mert legalább megtanul rágni. Egy étkezést kihagysz, hogy kiürüljön a gyomra és mehet a nyers. De akkor nem kell többet főtt hőst, ne keverd és ne váltogasd.
2020. nov. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezbol etesd es parancsszavakat tanits kozbe. Sok ismetkes kell. Mai napig kezbol etetem a kutyam. (En irtam az amstaffos kommentet.)

Enyem marhan nott fel,most is azt kap.

2020. nov. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!