Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Evvel azt érném el amit...

Evvel azt érném el amit akarok vagy pont az ellenkezőjét?

Figyelt kérdés

Tömbházban lakok és van egy kis pincsim. Mindig vissza jön ha hívom és nem is nagyon távolodik el tőlem, de amikor mennék fel akkor neki hirtelen rájön hogy neki még mennyit kell pisilnie vagy akármi és amikor szólok neki már a lépcsőház ajtóból akkor olyan vánszorogva jön vissza felé mint egy nyugdíjas. Hiába mondom neki hogy siess már vagy valami. Ez se mindig van amúgy inkább ha olyan nagy meleg van vagy ha olyan szagot fog hogy ő inkább azt meg akarja még szagolni vagy lepisilni és utána jönni.

Szóval ha pl szólnék neki maximum kétszer és nem jön és kizárom a lépcsőházból vagy félóráig akkor mi tudatosulna benne? Az hogy ha legközelebb nem megyek oda első szóra akkor nem is tud követni vagy az hogy most elhagyott a gazdám? Tudom hogy az ajtó előtt ülne mert egyszer lent hagytam ismerősömnél mert csak egy pillanatra ugrottam fel bezárni az ablakot (eső közeledett) és ő ott ült az ajtóban és várt.


2010. aug. 10. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutya azért keres annyi kifogást, mert a lakásban sokkal melegebb van, mint az udvaron (illetve az udvaron szívesebben tölti az idejét). Mennyi időt szánsz a sétára? Lehet jót tenne neki, ha több időt szánnál rá.
2010. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

te hogy éreznéd magad, ha kizárnának az ajtó elé?

én egy idő után fognám magam és világgá mennék...


miért nem csalogatod jutalomfalattal?! és dícsérhetnéd ha jön utánad. Egyébként meg PÓRÁZ, mindent megold.

Bocs, de én utálom, ha valaki a városban póráz nélkül sétáltat... Még a lépcsőházban is kötelező...

2010. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első válaszoló: A séták mennyiségével nincs gond, napi 3x sétálunk ebből két félórás séta és egy a futtatón az pedig minimum 2 de inkább 3 óra.


Második válaszoló: Nem igazán motiválható jutalomfalattal. Van mikor elfogadja, de kedv kérdés nála. Ha kell neki meg eszi ha nem nem. Szóval ez sem mindig válik be. Természetesen dicsérem mikor jön utána meg minden. Amúgy meg pórázt azért nem rakok rá (mindig van nálam) mert nincs rá szükségem. Nem megy el tőlem, ha látom hogy jön valaki akkor oda hívom magam mellé és a lábam mellett sétál. Persze tisztában vagyok vele, hogy ezért megbüntethetnek ha póráz nélkül van a kutyám és városban természetesen rá rakom, de nem sűrűn mászkálnak erre emberek és a játszótér és a házak másik oldalán van szóval gyerekeket se zavarok. Lehet azért lassul be olyankor mert nem akar feljönni. Ha erkélyesebben rá szólok akkor jön de tényleg csak vánszorog. Pedig tényleg sokat vagyok lent vele, ahhoz képest, hogy pincsi rengeteg mozgásigénye van. Ha 4órát vagyunk lent egyhuzamban a futtatón akkor is bír még futkározni...

2010. aug. 10. 23:36
 4/5 Bozsikrisz ***** válasza:

Nem akar fölmenni, ennyi. Szeret sétálni:) Jutalmazd meg, amikor bemegy a lépcsőházba, és dícsérd is meg.

Ha már úgyis lent vagy vele ilyen sokat (dícsértet ezért neked is:)) akkor mit számít az a 2-3 perc, amíg az ajtó előtt szaglászik?

Az én kutyusom is mindig berohan a lépcsőház előtti nagy füves területre szaglászni (sok cica jár ott éjjel)

A séta értük van, nem fogom sürgetni, szaglásszon, pisiljen, aztán megyünk föl. De szerintem nem kell kizárni, ő nem tesz semmi rosszat.

2010. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igazság szerint most még nem olyan nagy gond csak ha elkezdődik a suli és reggelenti séták olyankor rövidebbek mert sietnem kell, meg a futtatóra se tudok annyit le menni viszont akkor meg napi 4x vagyunk lent.
2010. aug. 11. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!