Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhoznátok így?

Elhoznátok így?

Figyelt kérdés

Megláttam egy hirdetéses oldalon ingyen elvihetőként egy kutyát, aki olyan fajtájú, mint az egyik itthoni kutyám. Nagyon szeretem a fajtát, rendszeresen megyünk különböző versenyekre is. Amúgy is gondolkodtam egy ideje új kutyán, de alapból menhelyről akartam kihozni valami kis esélytelen kis keveréket.

Viszont megláttam egy a kölyköt és nagyon elgondolkodtam. Elég szarul néz ki a képen, nem hiszem, hogy túl jó élete volt eddig. Ti mit választanátok? Ha nem hozom el, akkor valószínűleg valaki úgyis elviszi, mert fajtatiszta jellegű (a nyakamat rátenném, hogy szapis), ki tudja milyen helyre kerülne. Viszont közben meg a fejemben vannak azok a kutyák akik 7-8 éve menhelyen élnek is igazán megérdemelnének egy normális otthont. Ti melyiket választanátok?



2020. nov. 25. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Lebuktál. Vizsláról van szó? Hozd el a kölyköt.
2020. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy lebuktam? 😂
2020. nov. 25. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Hozdd el. A menhelyeken enni kapnak a kutyát és foglalkoznak velük. Itt meg éheztetik és lehet hogy verik
2020. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz kérdés, nehéz kérdés.

Ha nagyon tetszik a kutyus, és még egyik menhelyről sem néztél ki egy kutyát sem, akkor talán hozd el a kutyust. :)

2020. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
A menhelyeken enni kapnak a kutyák és foglalkoznak velük. A gyepiken pedig leölik a kutyákat.
2020. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes alapon működik a Jófogás. Ki akarják szűrni a szaporított kutyákat ezért csak fajtatisztaként adhatsz el kutyát. Ezután az oldal megkérdezi, hogy van-e törzskönyve a kutyának, és a szapi természetesen bejelöli, hogy nincs. Innen keletkezik a "fajtatiszta jellegű" kifejezés aminek aztán semmi értelme, tehát az a kiskutya biztos, hogy szapis.


Ebből már el lehet gondolkozni azon, hogy szabad-e szaporítókat pénzel támogatni. Abba is bele kell gondolni, hogy a menhelyi kutyák 99% szaporíott, mert egy tenyésztő nem fogja bedobni a fajtatiszta kutyáit egy telepre és általában azok se akik százezreket fizettek egy fajtatisztára.

Azonban mivel írtad, hogy ingyen elvihető (tehát nem tömöd a szaporító zsebét 35000rel, amitől majd még nagyobb kéztetést érez arra, hogy újra össze rakja a két kutyáját) és rossz állapotban van a kölyök, ezért én inkább őt hoznám el. Így legalább magad taníthatod neki az alapokat. Persze ettől még nem lesz jobb az öreg menhelyieknek, de legalább őket rendesen etetik és az önkéntesek azért néha foglalkoznak velük, nem úgy mint a kölyökkel akire valószínűleg ugyan az a sors várna mint a többire, akkor meg már miért legyen rossz élménye a menhelyen.

2020. nov. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom Jófogáson nézted. Ott újabban úgy szokás, hogy ingyen elvihetőként hirdetnek fajtajellegű keverékeket. Amikor ráírsz a hirdetőre, akkor benyögi, hogy ő tenyésztő és 30-50.000 forintba kerül a kiskutya.


Inkább menhelyt javaslok vagy pedig vegyél rendes tenyésztőtől!

2020. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es, már beszéltem a hirdetővel pont emiatt, tudok a dologról. Ténylegesen ingyen elvihető, mert a gyereknek vették, de nem foglalkozik vele a kutya meg ugat, vonyit és rombol.
2020. nov. 26. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!