Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti elhoznátok ezt a kutyát?

Ti elhoznátok ezt a kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy kutya az utcában,egy olyan üres telken lakik ahol csak romok meg szemét vannak. Nem lakik ott senki,néha kb havi egyszer jön valaki ,de nem foglalkozik a kutyával,aki egyébként nagyon fél mindentől ,kb egy fél éve én foglalkozok vele és etetem,engem már megismer és nem retteg tőlem. A szomszédok etették előttem (most is visznek neki kaját néha) ,és hátul is van egy nagytestű kutya megkötve kb egy 2 méteres láncon ,lesoványodva,rossz bőrben őt csak a napokban vettem észre :(

Kb 2 hónap múlva költözök el ,és arra gondoltam,hogy az egyik kutyát elviszem,rohadjon meg aki így tartja az állatait.. A másikat pedig elvitetem valami állatvédő szervezettel ,kit tudok felhívni ezügyben?


2012. nov. 12. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, ha megteheted mindenképp vidd magaddal!!! Ha legalább csak az egyiket már az is nagyon szép dolog és biztos vagyok benne, hogy a kutyus élete végéig hálás lesz neked! Nem tudom merre laksz, de ha a google-ba keresel a lakóhelyedhez közeli szervezetet, biztos kiad valamit.
2012. nov. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd meg, nagyon rendes vagy! Azért az önkormányzatnál nem árt bejelenteni, mert az állatvédők is csak hatósági engedélyjel vihetik el, ha van "gazdájuk". Ha elviszed rögtön vidd orvoshoz. Sosem lehet tudni nincs-e vmi baja.
2012. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sokáig azt hittem,hogy csak kiszökik valahonnan ,nem kóborkutya,mivel nem sovány,koszos stb a kisebbik kutya. Aztán a szomszédok mondták,hogy szemben "lakik" .. Féreghajtást már csináltam nála,persze orvoshoz elvinném. Ahol most lakok ide nem jöhet állat,de az új albérletbe már igen ,ezért tervezem hogy elviszem magammal legalább az egyiket.
2012. nov. 12. 08:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Állatvédőrség.

Azt meg te tudod, hogy be tudnál-e vállalni egy ilyen kutyát, nem mi. Ne az alapján dönts, hogy más mit tenne, mert más nem te vagy, nem a te élethelyzeteddel, meg egyáltalán.

2012. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem,így is úgy is elhozom. Csak pl a párom először azt mondta,hogy hagyjuk ott "mert nem a miénk" . Na de ott jobb élete van,érdekel valakit? nem. Csak véleményekre voltam kíváncsi,nem muszáj rögtön bunkózni :)
2012. nov. 12. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem bunkózott.


Az Állatvédőrségnek pedig azonnal szólj!!!!!! Azok a kutyák magukra lettek hagyva, az egyik ki is van kötve, sürgős segítség kell!

70/6366230 és bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

2012. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Először állatvédőrség, utána mondd nekik egyből, hogy az egyiket megtartanád. Legyél lefedve te is!
2012. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég szólni az állatvédőknek, ők intézik a többit.
2012. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg szólj előbb az állatvédőrségnek, már csak azért is, mert szegény másik kutyussal mi lesz?:( Jelzed nekik, hogy az egyik kutyát szeretnéd megtartani. De készülj fel, könnyen lehet, hogy igen nehéz lesz vele, egy szocializálatlan kutyával több a probléma, de ez a szépsége is egyúttal, hogy át tudtok lendülni rajta.
2012. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!