Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy munkavonalas...

Rottweiler vagy munkavonalas német juhász?(bővebb sztori lent)

Figyelt kérdés

A jövőben szeretnék kutyát ha kertes házam lesz, de nem tudok dönteni milyen fajta legyen. A rottweiler kiskorom óta az álomfajtám de kem tudom elbírnék e vele. A másik ami még szóba jöhet egy munkavonalas nj.

Nem volt még saját kutyám, de a családba/közelembe volt már pár, szóval nem 0 a tapasztalatom a kutyákkal. Vagy legyen először egy kis keverék kutyám elsőnek? Ezen is gondoltam, de elvetettem, mert nem szeretnék úgy elhozni egy kutyát valahonnan, hogy igazából nem vágyom rá, csak úgy tartom 10 évig eszközként, hogy elvezessen egy másik kutyához...

Egyébként naponta foglalkoznék, sétálnék, tanulnék vele, plusz ott lenne neki a kert ha nem vagyok otthon.

Szóval mit szóltok ehhez? Azok alapján amiket leírtam, meg ahogy ismeritek ezt a két fajtát, mit javasoltok?



2020. nov. 25. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Én németjuhász párti vagyok en azt javaslom, nekem is az van már a második kutyám ebben a fajtában 100% ban megbizom. A rottweilerrel nincs talasztalatom de régebben sokat voltam olyan rokonoknal akiknek ilyen kutyájuk volt öreg volt már és egyszer minden féle előjel nélkül nekemtamadt. Ahogy én látom hajlamosabb az agresszióra, mint a németjuhász, öreg korára hajlamos elbutulni. Nekem nem szimpatikus ez a fajta.

Teljes mértékben megvagyok győződve, hogy a németjuhászom nem támad rám sem másra akit beengedek az udvarra még a macskákkal is elvan.

Ha rednesen van foglalkozva a kutyával tanitva van es lemozgatva akkor nem lesz probléma egyik fajtával sem.

2020. nov. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha tartasz a roti tartásától, miből gondolod, hogy egy munkavonalaj nj-vel könnyebb lesz?
2020. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

A német juhászkutyával talán egyszerűbb, de nem sokkal. A helyedben mindenképp szukát választanék, bármelyik fajta is legyen, velük könnyebb. Az alap, hogy bármilyen munkavonalas kutyát nap szinten le kell fárasztani nem csak fizikailag, hanem szellemileg is. A német juhászt meg pláne. Arra készülj fel, hogy tele van energiával, és ezt le is fogja valahol vezetni. Ha nem te mondod meg mivel vezesse le, akkor majd talál magának elfoglaltságot, és abban nem lesz sok köszönet. Rossz, hibás viselkedésformákat is felvehetnek emiatt. A rottweiler talán nem ennyire energiabomba, de kevésbé simulékony, határozottabb gazdit kíván.

Nekem a német juhászkutya a kedvencem, meg vagyok győződve róla, hogy nála tökéletesebb kutya nincs, de persze lehet, hogy elfogult vagyok :)

2020. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Vedd azt a kutyát, amelyik tetszik, nagyon fontos a szimpátia. De. Önkritikád alapján vesd össze a tulajdonságodat a kinézett kutyáéval, hogy mennyire illenétek össze és keress egy hozzád hasonló személyiségű kutyát.
2020. nov. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Mindkettot el kell vinned futni magaddal: vagy futsz vagy bicajozol mellette. A kertben nem mozgatja le magat es viselkedesi problemak lesznek. A kert nem futtatja le helyetted!!!!


A rotit ne tarsd kinn egyaltalan! Fazik. Rovidszoru. A nj se teljesen a minuszokban elesre szuletett. Igenylik az ember jelenletet egesz nap.

2020. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Munkavonalas nj-t akkor vegyél, ha dolgoznál/sportolnál is vele, amúgy inkább roti.


Esetleg megnézhetnéd a kelet-európai juhászkutyát is, bőven bírja azt amit leírtál, de könnyebben kezelhetőbb, mint az említett fajták és kevesebb a mozgás/munkaigénye, mint a munkavonalas jucinak. (ja és igazából úgy néz ki, mint a régi nj-k, egyenes a háta-ha a kinézete tetszett volna meg a munka németjuhásznak)

2020. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Így csak szívnál a munkavonalas kutyákkal, akár roti, akár nj. Neked csak hobbira kell és társnak egy kutya, keress egy kiállítási vonalú kennelt, és ott a tenyésztő segítségével válassz egy nyugisabb kutyát. :) Abból is inkább nj, ők már teljesen családcentrikusak!
2020. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!