Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Piros szemek, erős csipásodás...

Piros szemek, erős csipásodás -ráér holnap az állatorvos?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem észre, hogy erőteljesen csipázik a kiskutyám szeme, az egyik estére be is pirosodott, ma reggel pedig már mindkettő pirosas volt. Biztos viszket is neki, mert próbálja vakarni. Nagy gond, ha csak holnap viszem állatorvoshoz?🥺 mennyire sürgősek az ilyen esetek?

2020. nov. 27. 07:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%

Holnap szombat - rendel az állatorvos?

Ha ma van időd és tudsz vele foglalkozni, akkor kamillateát főzz és langyos, kamillateás vattával törölgesd egy kicsit a szemét, naponta többször.


Meg törd a fejed, hogy mitől gyulladhatott be a szeme?

2020. nov. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

#1 A kamilla tea nagyon nem jó. Kiszárítja a szemet és lehet rosszabb lesz tőle.

Nagyon szárít a kamilla tea.

2020. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
A kamillatea gyulladáscsökkentő és nekem EMBERORVOS mondta, hogy borogassam azzal a gyulladt szemem.
2020. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Holnap reggel rendel az állatorvosom. Ma csak pár órát van és én dolgozok:/

Úgy tudom amúgy a kamillatea kiszárítja a szemét

2020. nov. 27. 08:02
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
#4 igen jól tudod, a kamilla csak rontana a helyzeten.
2020. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nézd meg pár óra múlva milyen,ha látszik hogy rosszabbodott a helyedben én elszaladnék vele. De ha nem nagyon akkor lehet megvárhatod a holnapot. Természetesen gondoskodj a megfelelő hidratációról és élelemről. Vagy esetleg csörgesd meg magát az állatorvost hogy addig ő milyen tippet tud adni. Jobbulást neki!
2020. nov. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%
Bórvizet vegyél gyógyszertárban, azzal nyugodtan tisztíthatod a csipát a szeméből amíg nem tudsz dokihoz menni.
2020. nov. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

:D :D

Azt ugye tudjátok, hogy nem engem húztatok le 0-ára (1,3), hanem az orvost, aki azt mondta, kamillatea a gyulladt szemre


Az meg ne zavarjon Titeket, hogy a gyulladt szem épp, hogy váladékozik és pont nem baj, ha picit szárít. Mindössze 1 napra írtam az alkalmazását, holnapig.

Na mindegy, ide se jövök többet :D

2020. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
Az esetek többségében a kamillázás jó hatású bizonyos gyulladásos szembetegségek esetében. Azonban ritkán előfordulhat, hogy a kamillatea kiszárítja a bőrt, vagy allergiát okoz.
2020. nov. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kötőhártya gyulladása van, holnap vidd el állatorvoshoz.


Én a bórvizet nem ajánlanám, mivel azt csak a szem környéki szőr elszíneződésére szokták ajánlani állatorvosok, mivel van olyan fajta, ami gyakrabban könnyezik. Emberek is szemfesték leszedésére szokták használni csak.


Inkább körömvirág teával borogasd holnapig, ez nem szárítja. Gyógyszertárban tudsz venni szálas teát, egy liter vízbe egy tk körömvirág mikor forr a víz, utána lekapcsolod,nem szabad felforralni a körömvirágot, csak forrázással oldható ki, tíz percig hagyod ázni benne, leszűröd, majd miután már langyos szépen áttörölgeted a szemét, de csak a szemhéjat külsőleg.

2020. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!