Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan felejtsem el a kutyámat?

Hogyan felejtsem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

Volt egy német juhászom, akit a volt élettársammal vettünk.. Én voltam a gazdi, én etettem, én voltam vele mindig, én sétáltattam, neveltem, képeztem, szeretgettem, én voltam az "anyukája"... De az exemmel szétmentünk.. és a kutya hozzá került.. Mert sajnos a kicsi kutyus beteg..autoimmun betegsége van és a táp nagyon drága, meg a gyógyszerek, de mivel ő tehetős, és állatorvos a rokona, ezért elvitte magával. Igaz, le kellett mondanom róla, mert ahova költöztem a szakítás után, nem tudott meglenni a kutyám, agressziv volt a másik kutyával...

Nem tudom, mikor fogom ezt kiheverni, de nagyon hiányzik.. És nem tudom mihez kezdjek a kutyám nélkül. Nem vagyok túl érzelgős, de együtt aludtam a kutyussal..és most az a tudta, hogy elhagytam őt, azért, hogy neki jobb legyen, valamennyire vigasztal, de nem eléggé... Hogyan nyugodjak meg egy kicsit?


2010. aug. 11. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogadj örökbe egy másikat. Menhelyen élő kutyuskáknak is kell ilyen szerető gazdi, mint Te vagy.
2010. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja sztem is fogadj örökbe menhelyről és úgy neked és a kutyának is jobb lesz
2010. aug. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha ennyire szeretett, akkor valószínüleg a kutyus sem boldog most... remélem nem lesz depressziós. igen az állatoknál is van depresszió.

de szerintem várj egy kis időt míg kész nem állsz egy új kutyusra. menhelyről vagy tenyésztőtől. de lényeg, hogy szeresd és ő is szeressen.

2010. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
majd az idő segít enyhíteni a hiányérzetét:) de ki tudja, lehet miután már egészséges lesz, újrahozzád kerülhet.. bár erre gondolom nem nagy az esély.. várj egy kicsit, és ha készen állsz rá, hozzál új kutyát a menhelyről, vagy nézz szét a tenyésztők között :)
2010. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! nehéz helyzetben vagy az biztos, de ha ennyire szereted, akkor próbálj az exeddel valami kompromisszumos megoldást találni, mert hidd el te is hiányzol a kutyusnak, egyszer-egyszer vidd el sétálni, látogasd meg, tölts vele annyi időt amennyit lehet... persze csak ha a párod is partner ebben... sok sikert
2010. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem el kellett altatni betegség miatt a 6 éves kis spitz kutyámat..én azt vettem észre hogy az ide kezd javítani rajta,de NE AKARD ELFELEJTENI!Emlékezz rá,arra hogy jó helyen van,vigyáznak rá,él,és mindene megvan.És amíg neki jó helye van szerető gazdik mellett addig te egyedül hasznossá teheted magadat és megmenthetsz egy másikat,egy másik kutyus életét,amit kioltanának a sintérek ha te nem hoznád el onnan az új barátodat,új lakótársadat és szemed fényét!Nagyon hamar meg lehet szeretni egy kis szőrös állatkát,főleg a kutyát,mert az a legbarátságosabb állat.Nekem is lesz másik,és már előre elképzeltem hogy milyen jókat fogunk futni,sétálni és játszani.SZÓVAL SZERINTEM IS MENTS MEG EGY MÁSIK KUTYUST A MENHELYRŐL!Képzeld el,hogy ha most örökbe fogadsz egyet,annak a kutyusnak pár év múlva a mennyben lenne a helye,ha te nem mented meg.Ráadásul kb 1 év múlva szinte észre sem veszed majd hogy mennyire hiányzik a másik kutyus és hogy az egy olyan kutya,akit eddig nem ismertél úgy mint ez előzőt.
2010. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Vigasztaljon az, hogy a kutyád jó helyen van. Nekem is van kutyám és macskáim, de volt egy kiscicám, ami iszonyú aranyos volt, imádtam, bármit megtettem volna érte. Ma reggel még épp széttépte a konyhai törlőkendőt, utána elütötte egy barom autóval :(:(:( Bármit megtennék, hogy visszakapjam, de már soha nem fogom :(:(:( Hidd el, ezerszer inkább választanám azt, hogy egy olyan embernél legyen, aki mindent megtud neki adni. Ha a volt élettársad szereti, akkor ne félj nem lesz gond. Fogadj örökbe a menhelyről egy kutyát. Ezzel akár hiszed akár nem rengeteget segítesz és a kutyáknak pont olyan emberre van szükségük, amilyen te is vagy.
2010. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon köszönöm a kedves válaszokat:) Igen gondoltam rá, hogy lejárogatok a kutyusomhoz, de nagyon fájna, hogy nem az enyém, és nem akkor van velem, amikor csak akarom... Sajnos ez nem jó igy... Most öcsém azon gondolkodik, hogy hoz egy kutyust, egy német juhászt, remélem enyhiti majd a szenvedésemet... Mert nagyon rossz.. 4 hónapja nem láttam a kutyámat...:( És még most is ha rá gondolok, sirok... És én anno. beteg is voltam és végig ott volt mellettem a kutyám, sose engedte, hogy hülyeséget csináljak... Egy huron pendültünk, minden rezzenésemet ismerte... Én voltam neki a minden, és igen állitolag depresszios lett nélkülem..:(
2010. aug. 11. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!