Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugathatott?

Miért ugathatott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy két éves ivartalan labim. Amióta nálam van, soha nem volt baj más kutyákkal. Jól szocializált (noha játék közben kicsit domináns, soha nem agresszív és mindig a tűréshatáron belül marad). Pórázon rá sem hederitett másokra, láb mellett maradt és végig rám figyelt.

A tegnapi sétánk során azonban megugatott egy másik kutyát, kettő másik esetén pedig rám sem nézett, végig velük foglalkozott. Mi lehet az oka ennek? Olyan hirtelen jött ez, sosem csinált ilyet.

Valaki esetleg tud segíteni és tanácsot adni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. nov. 29. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Lehet megtetszett neki a másik kutya :D
2020. nov. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
19%
Mert énekelni nem tud.
2020. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Segítséget szeretnék légyszi, nem örültem a helyzetnek, de nem tudom mi okozta, hogy így kiakadt és nem szeretném, ha romlana a helyzet esetleg
2020. nov. 29. 09:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanitas csak arra jo, hogy a hormonalis kesztetest kikapcsolja a gazdi, de ettol meg a kutya igazi jelleme nem sokat valtozik.


Mi gazdik legtobbszor eszre sem vesszuk a kutyak testbeszedet, pedig ok igy is kommunikalnak egymassal. Jon szembol mondjuk egy meg ivaros kiskutya, a viselkedese hebrencs, fickos es talan meg provokativ is (kutya szemmel) ... persze, hogy tamadolag fog reagalni a kutyad. Ezek olyan apro jelek amiket egy atlagos gazdi nem is biztos, hogy eszrevesz a kutyakon.


Masik szituacio a felelem megerzese: sokan bizonytalanok, hiaba kutyasok. Meglat szembol egy idegen kutyat es befeszul (jajj csak ne tortenjen semmi). A kutyaja megerzi, hogy valami feszko van es atveszi a hangulatot. Ez is pontosan ugyan azt okozza mint az elobb, nem normalis testbeszed aminek agresszio a vege.


Annyit tudsz tenni, hogy egy picit elorelatobb vagy. Ne vard meg, hogy fog-e tortenni valami, ha latod hogy a kutyad befeszul, akkor alljatok meg, ultesd le a kutyat, nyugtatsd meg es varjatok meg nyugalommal, hogy az idegen kutya elmenjen elottetek. Ez a viselkedes a masik gazdinak is megnyugtato lesz latni, nem lesz annyira feszult, hogy el kell haladnia mellettetek es a kutyak is nyugton lesznek.

2020. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon köszi. Vissza gondolva az egyik kutya kifejezetten támadólag közelített, valószínűleg az válthatta ki, én meg mivel hozzá voltam szokva, hogy mindig figyelmen kívül hagyja, nem vettem észre, hogy valójában kellemetlen lehet neki a helyzet. A jövőben megpróbálok erre majd figyelni
2020. nov. 29. 11:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!