Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki nyírásnál mekkora a...

Yorki nyírásnál mekkora a különbség a test és a lábak szőrhosszában?

Figyelt kérdés
Mármint ha úgy nyírjuk, hogy a testén csak letoljuk géppel, mondjuk 1mm-esre, akkor a lábain mekkorának kell lennie?

2020. nov. 29. 10:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Oké, ez nagyon hülyén néz ki ..

Inkább másik kérdésem lenne. Mennyire gáz, ha én mindenhol egyformára tolom neki? Én mondjuk másfél cm-re.

2020. nov. 29. 10:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy neked tetszik, különböző fazonok vannak. Bár a lábon hosszúra hagyott szőrt sosem értettem, az koszolódik a legjobban. Én fején és farkán hagynám kicsit hosszabbra, de ahogy neked tetszik, kutyának tök mindegy. Szemébe ne lógjon a szőr, arra figyelj, a többi a fantáziádra van bízva.
2020. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, a farkán hagynék kisebb zászlót, azt leollóznám csak, a pofiját is minél rövidebbre, mert ahogy szimatol mindig tiszta mocsok.

Még pici, nem voltunk sose kozmetikusnál, de előző kutyám(bár ő nem yorki volt) én nyírtam, megpróbálnám őt is. Nézegettem fazonokat, legtöbbet ezt a lábon hosszúra hagyottat látom, de olyan, mintha szoknyája lenne, tök hülyén néz ki szerintem. De elnézést, ha valakinek ez tetszik.

Szóval olyat eg nem látok sehol, hogy egyforma hosszú az egész a lábon és a testen is, csak a farka és a pofija más téma. Lehet, hogy nem "illene" ilyenre nyírni?

2020. nov. 29. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Én láttam már olyan yorkit, akinek mindenhol max fél centis volt a szőre. Fején is. Nekem nem tetszett, de hát ízlés függő. Fején formára vágnám, lehet rövidebb fazon, de nem tolnám le teljesen géppel, mert elég furán néz ki. Szóval fején, farkán fazonra vágnám, testén, lábain mehetne egészen rövidre. Legalábbis én így csinálnám. Vagy mindenhol meghagynám egyenletesen kb 2 centisre. Nekem ez a 2 típus tetszik. Te döntésed :)
2020. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Igen, kb 1,5-2 vagy 3 cm-re tolnám, nem szeretném nagyon "kopaszra", szeretem, ha van vakargatnivaló rajta:D

De a lényeg, hogy nem-e néz ki nagyon gázosan, ha a farkán és pofiján kívül(amit formára ollóznék) mindenhol máshoz egyenletes, egyforma hosszúságú lenne. Vagy hagyjak-e neki "nadrágot" a lábacskáin.

A fésülgetés nem gond.

2020. nov. 29. 14:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Gázosan talán akkor nézne ki, ha ollóval itt-ott belenyesegetnél.

Olyanra nyírod, amilyen neked tetszik.

Ha nem tetszik , ahogy éppen megformáztad, kis idő múlva nyírod másként.

2020. nov. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!