Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is nagyon sovány...

Szerintetek is nagyon sovány lett a befogadott kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fél éve befogadtam egy pitbull-vizsla keveréket.

Nagyon vidám, imád velünk lenni és ez kölcsönösen igaz.

Őszintén leírom hogy az egyik hónapban nem tudtam a legjobb tápot venni neki de nem hinném hogy csak emiatt fogyott így le.

Mindemellett kiemelném, hogy fereghajtót kapott 2 hónapja, nem bágyadt, rendszeresen sétálunk és 3x akkora területe van mint eddig. (Ez is biztos ők)


Szerintetek kép alapján nagyon sovány?


Mostmár kb. 1,5-2 hete több kaját adok neki és max. 2 hetet várok és ha nem javul orvos természetesen. Csak érdekel mások véleménye is.


Előre is köszönöm a segítséget! ❤️



2020. nov. 29. 18:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

2,5 éves.

Anyagcseréje rendben van minden szempontból szerencsére.

És ami a legfontosabb kis vidám, mozgékony.

2020. nov. 29. 18:58
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Na, ezt a tápot minnél hamarabb cseréld le egy minőségi tápra.
2020. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Így megvárom most a kis tömegelést akkor. Figyelgetem és ha nem javul akkor lesz doki.

Nagyon szepen köszönöm az extragyors válaszokat, kicsit javult a pánik. ❤️

2020. nov. 29. 19:02
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Szép kutyus. :) A vizsla vérvonal dominál benne, nem lesz testes, inkább karcsú fajta. Szerintem max 1-2 kilót hízhatna még, többet ne, mert az már az izületeinek sem tesz jót. Egy kutya inkább soványabb legyen, mint kövérebb. A vizslára ez különösen igaz, hiszen vadászkutya, energikus, és meg kellene előzni a későbbi ízületi bántalmakat.
2020. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A tápot mindenképp cseréld le, mert ezekből a pár százalékos hústartalmú tápokból semmit nem tud hasznosítani a kutya szervezete, csak átmegy rajta a kaja.
2020. nov. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Minimum egy Brit Premium-ot vegyél neki.

[link]

2020. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
29%

Tok jo a testsulya. Izmot kene folszecnie a hatara meg a combjaira,de az csak igazi hussal megy. A barfblltban nem dragabb a neki elegendo adag,mi t az olcso tapbol,de attol szepen izmosodna.


A gerince is azert log ki,mert nincs rajta izom.


Nem hizlalni kell,hanem rendes hussal etetni. A husbol sokkal kevesebb kell,mint a tapbol. Neki kb 400 g hus kene egy napra plusz csontoshus plusz par kanal zoldseg. Ez a barfboltban annyira jon ki,ha napra leosztod,mint az olcso tapod.



Szepen fel tudod erositeni barffal. Eltunik a gorbeseg a hatabol .


Egyebkent nagyon szep kutya! Szepek a testaranyai.

2020. nov. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
46%
2020. nov. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek ment a zöld.

Szoktam neki én főzni ilyeneket.

Kap húst, zöldségeket, csontot de igyekszem innentől akkor többet.

Örülök hogy szépnek találjátok. Remélem picit később kicsit izmosabb is lesz és egészségesebb.

2020. nov. 29. 20:40
 20/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 17-essel, jó súlyban van, egy kis izom elférne rajta, hordós sétálni?
2020. nov. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!