Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utcáról befogadott kutyáról...

Utcáról befogadott kutyáról chip hiányában honnan tudhatom, hogy milyen oltásokat kapott és mik kellenek még neki?

Figyelt kérdés

Nagytestű keverék kutyus. Fél év körüli.

Küldök képet szívesen, privátban írjatok! :)



2020. aug. 4. 00:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Valszeg ha még chip sincs benne, akkor nem kapott semmiféle oltást.
2020. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Vidd aklatorvoshoz es beoltja es ad oltasi konyvet a nevedre. :)

Meg atvizsgalja,minde renben van-e.

2020. aug. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Elozo kutyam is utcarol volt es fel eves volt :)
2020. aug. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Ha kapott sem tudod meg. Ahogy az orvos sem, ha csak nem ismeri fel véletlenül a bevitt állatot (amennyiben az a környékről van és ott volt valaha is kezelve)


De ilyen esetben nem számít már, mert pótolják. Chipet, egy veszettség ellenit és 1 vagy 2 héttel később (bocsi, nem tudom biztosra. Vagy 1 vagy 2) kap egy kombi oltást is amivel el van intézve a védelme, valamelyest pótolva van az elmaradt sok vakcina. :)

2020. aug. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

4, annyiban nincs igazad, hogy ki lehet deríteni. Egy vérvétellel, speciális vizsgálattal ki tudják mutatni, megvannak-e a megfelelő antitestek a vérben (bocs, ha pongyolán fogalmazok, nem vagyok doki :D), vagyis hogy kapott-e oltásokat.

Persze a kérdező esetében ez felesleges, az lesz a megoldás, amit írsz, megkapja az oltásokat egyszerűsített programban.

De létezni létezik módszer. Én kamutörzskönyves szapis kutya esetén futottam ebbe bele, ahol rá akarták bizonyítani a dokira, hogy hamisan állítja ki a kiskönyvet.


Egyébként abban biztos lehetsz, Kérdező, hogy veszettségoltása nincs, mert legkésőbb azzal párhuzamosan kéne chipet kapnia, ami meg ugye hiányzik nálatok.

A többit meg pótolják-ismétlik, abból baj nincs. :)

2020. aug. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ennyire biztosra akarnak menni. Manapság nagyon megy ez a futószalag stílusú kuruzslás.nincs chip és oltási könyv, adnak egy időpontot és mehetsz is.ők néznek kekeckedőnek és idő pazarlőnak ha mégis ennyire meg akarnál róla bizonyosodni. 😔
2020. aug. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
6, persze, igazad van, alapvetően felesleges is utánamenni, ha van egyszerűbb megoldás. (Amiről én tudok, ott heteket vártak a vérvétel eredményére.) Csak érdekességként írtam, hogy azért tudhatná a doki, ha nagyon akarná. :)
2020. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :)

Akkor nem lesz gond belőle ha vakamelyik oltást kétszer kapná meg? :)

2020. aug. 4. 09:06
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is talált kutyának x ideig kerestetni kell az eredeti gazdáját. Akár tudtatok chipet olvasni akár nem. Hallottam olyan sztorikat, hogy tönkrement a chip. Szóval először is hirdesd meg, hogy keresed az eredeti gazdáját, aki hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy az övé. Most fejből nem tudom, mennyi ideig kell az eredeti gazdit keresni, de ha az letelt és nincs meg a gazdi, onnantól veheted magadhoz.
2020. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Olvastam a leveledet, de ide is leírhattad volna. Amit írtam, az jogszabály, nem én találtam ki. A gazdit ha utoléritek, lemondhat a kutyáról a javatokra írásban, onnantól a tiétek. Remélem, sikerül minél előbb lerendezni.
2020. aug. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!