Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyáimat? Jó...

Jól etetem a kutyáimat? Jó ez a tartási mód?

Figyelt kérdés

Van 4 kölyök, 3 hónaposak.

Ők ilyen tápot kapnak:

[link]

És heti 1szer kapnak konzervet, abból pedig ilyet:

[link]

Néha ilyet is veszünk nekik, attól függ hogy állunk anyagilag:

[link]

Ez mellé itthoni maradékot kapnak, mondjuk maradék rizs, esetleg farhátat, levest, zöldségeket.

Van mégegy öregebb kutyusunk is, ő 9 éves, kistestű, nagyon válogatós, a maradékot sem eszi és a nagyobb szemű kutyatápokat sem, hisz már annyira nem tudja megrágni.

Ő ilyen tápot kap, de ebből ritkán eszik:

[link]

És ilyet konzervet eszik:

[link]

Néha ő is eszik egy kis farhátat.

Naponta 3× sétálunk (10perc,30perc,10perc).

Itthon szoktunk játszani, az időtől függően vagy bent vagy az udvaron.

Nyáron az erdőbe túrázunk 2-3 órákat.

Bent van mindegyikőjük, nagyon boldog egészséges kutyusok.


2020. nov. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
92%

Felelőtlen vagy. Millió kutya ott ül a menhelyen, gazdira várva, te meg lehozatsz egy almot egy 9 ÉVES SENIOR KUTYÁVAL, úgy, hogy a kölyköknek nincs gazdája. Ez kabaré. Ott kezdődik a felelős kutyatartás, hogy a kutyád ivartalan. Egyrészt hogy ne legyenek becsúszott almok, másrészt egészségügyi okokból (gennyes méhgyulladás, hererák megelőzése). Ez minden korú kutyára vonatkozik, de egy senior korú szukának semmi keresnivalója vemhesen.

Másik, hogy alapból nincs pénzed normálisan tartani egy kutyát, de lehozatsz úgy egy felesleges almot (ami akár 8 kiskutyát is jelenthet), hogy nincs gazdijelöltje egyiknek sem. Oltva, féregtelenítve nincsenek, és most van 5 kutyád, akiről nem tudsz megfelelően gondoskodni. Abba már bele se megyek, hogy ebben a korban mennyire fontos lenne a kicsikkel való foglalkozás.

2020. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
80%

A levesből a farhát rendben van. Nagyon nehéz úgy tanácsot adni, hogy nyilván mindenki a legminőségibbet és legdrágábbat ajánlaná rögtön. Esetleg mennyiségi kedvezményt tudtok nézni? Metróban, vagy ilyen helyeken? Vagy ismerős nem tud olcsóbban? Esetleg ha kutyás csoportokban vennétek valamit?


Nagyon szép tőled, hogy törődsz ezzel és javítani akarsz, fogunk megoldást találni.

2020. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:

Mielőtt jönnének a beszólások, már próbáltam hirdetni őket facebookon de senkinek sem kellettek.

Illetve a chippet is megfogják kapni idővel.

Féreghajtást kapnak, még bolha-kullancs ellen is van samponunk.

Kiszámoltam a Brit Premiumot, annak is a legolcsóbb tápját de még így is majdnem 20ezer Ft egy hónapban.

45ezer Ft-os nyugdíjból erre nem telik.

2020. nov. 29. 21:07
 14/50 anonim ***** válasza:
22%
Tudtam h itt a sok álszent keresztre fogja feszíteni a kérdezőt. Ebben a kutyás kategóriában van a legtöbb rosszindulatú, passzív agresszív ,sznob ,itélkező, nagyképű az egész oldalon...
2020. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
88%
Akkor igazabol mi is volt a kerdes? Amugy fott csirkecsontot nem kene a kutyanak adni, szilankosra torik ragas kozben, aztan az komoly gondot tud okozni a belekben, gyomorban.
2020. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
92%
Mélységesen megértem. Merrefele laksz? Ha Budapest közelben, nagyon szívesen veszek neked 1-2 hónapra elég tápot, hogy ezzel ne legyen gondod egy darabig.
2020. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
79%

Azért vannak lepontozva a prémium tápokat ajánlgató kommentek, mert teljesen egyértelműen lejön a kérdező kommentjeiből, hogy nincs pénzük ennél jobbra. Linkelhetitek a hiperszuper tápokat, nem tudják megvenni.


A helyes válasz azoknál van, akik a kutyák máshol való elhelyezését javasolják, mert sajnos a jelenlegi helyzetük tényleg nem a legjobb, de ebből az etetésük csak egy tényező sok másik mellett...

2020. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem keresztre feszites, hanem felelos allattartas kedves 14-es. Ha nincs penzem meg magamnak se kajara, nem tartok kutyat es kesz, mi olyan nagyon nehez ebben?

Kerdezo, probalkozz tovabb, keress fel allatvedoket, mert ez igy nem jo. Egy dolog csak a kaja, de mit csinalsz akkor, ha a sok farhat miatt belelzarodast kapna a kutyad? Kinok kozt fog meghalni, mert penz nem lesz orvosra.

2020. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mi volt a cél a kiírással? Csak mert írták, hogy nem eteted jól, amire az a válaszod, hogy másra nem telik.

Alapjaiban kellene újraosztani szerintem a kosztpénzt, én pl azt a szalámit alapvetően teljesen elhagynám, mert gyakorlatilag fölösleges így ebben a formában. Maradékot se adj neki, hanem főzz akkor külön nekik rizst, zöldséget, húst és ne fűszerezz semmit, Elkeverheted a konzerv kaja egyik felével majd a másik felével a következő etetésnél. De igazából hiába írunk bármit, mert a felelős állattartás ott kezdődik, hogy el tudod tartani. Te nem tudod, mert ha a kaján még túl is lendülünk, az alap egészségügyi ellátásuk sincs meg (se a 9 éves ivartalanítása) Szóval most mit tudunk ezen a ponton csinálni, hogy belásd, ezt így semmilyen szinten nem kéne folytatni?

2020. nov. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk azon is el lehetne gondolkodni, hogy miért van az, hogy ezen az oldalon csak az a felelős állattartó, aki 5000 ft/kg-s táppal eteti a kutyáját, a 14-es kommentelőnek van azért igaza...
2020. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!