Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyáimat? Jó...

Jól etetem a kutyáimat? Jó ez a tartási mód?

Figyelt kérdés

Van 4 kölyök, 3 hónaposak.

Ők ilyen tápot kapnak:

[link]

És heti 1szer kapnak konzervet, abból pedig ilyet:

[link]

Néha ilyet is veszünk nekik, attól függ hogy állunk anyagilag:

[link]

Ez mellé itthoni maradékot kapnak, mondjuk maradék rizs, esetleg farhátat, levest, zöldségeket.

Van mégegy öregebb kutyusunk is, ő 9 éves, kistestű, nagyon válogatós, a maradékot sem eszi és a nagyobb szemű kutyatápokat sem, hisz már annyira nem tudja megrágni.

Ő ilyen tápot kap, de ebből ritkán eszik:

[link]

És ilyet konzervet eszik:

[link]

Néha ő is eszik egy kis farhátat.

Naponta 3× sétálunk (10perc,30perc,10perc).

Itthon szoktunk játszani, az időtől függően vagy bent vagy az udvaron.

Nyáron az erdőbe túrázunk 2-3 órákat.

Bent van mindegyikőjük, nagyon boldog egészséges kutyusok.


2020. nov. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
26 Neked, ha jól értem volt néhány rosszabb hónapod, mikor jól jött volna egy kis segítség. Itt viszont egy 9 éves kutya sincs ivartalanítva. Szerinted ugyanaz a két eset?
2020. nov. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Azért a mama kutya jól van...? Basszus 9 évesen kölykezni... látta orvos?
2020. nov. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:
Jól van persze, él és vírul.
2020. nov. 29. 23:06
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

"A menhely mennyivel jobb?"


Nagyobb publicitást kap, mint a te gazdikereső posztjaid. Egy középszar menhelynél a teljes oltási program alap, illetve a szívféreg elleni védekezés is. Jobb helyeken ivartalanítják is a kutyákat, amint elég idősek lesznek hozzá. Nyilván, szar helyre ne add, de egy normálisabb menhely kb. mindent megold, amivel most te szenvedsz. Ráadásul a cuki kölyköket hamar viszik.



Amgúgy eredetileg a szívférgesség elleni kezelés fontosságára akartam felhívni a figyelmedet. A rohadékok már mindenütt ott vannak Magyarországon, minimum egy Milbemaxot érdemes lenne adni a kutyáknak (az olyan 1000Ft/hó, de nyilván lehet egy nagyobb tablettát osztani is).


Illetve: valaki írta, hogy a 9 éves kutya az már seniornak számít. Mint az idős embernek, az idős kutyának is egyre több egészségügyi gondja lesz, neked meg egyre több költséged miatta. Csak idő kérdése. Ha már most szenvedsz az ellátásával, később mi a fene lesz?! Ne haragudj Kérdező, ez minden csak nem felelős állattartás.

2020. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:
Miaz a szívféreg?
2020. nov. 29. 23:25
 36/50 anonim ***** válasza:
21%
A kérdező fiatalkorú, a nagymamája nyugdíjáról van szó. Ne szedjétek már ízekre.
2020. nov. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%
36 és akkor nem lehet neki írni a felelős állattartásról? Nincs ízekre szedve, de láthatóan fogalma sincs ilyenekről. Ha már kiírta ide a kérdést, akkor legalább ő is érzi, hogy valami nincs rendben, máskülönben nem írta volna így ide. Ha otthon nem lett megtanítva, akkor itt most remélhetőleg megérti miről is szól ez. Vannak ott tanácsok is, meg megoldások. Nem kell mindent mindig támadásnak venni, de kérdező láthatóan sokadszorra se nagyon értette meg, mit is jelent a felelős kutyatartàs. (És nem, továbbra sem a drága tápokat értem ezalatt. Mert itt ez most a kisebb probléma igazából)
2020. nov. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
88%
De miért etetitek macskakajával a kutyát? Ezt nem igazán értem... vannak kisebb szemű tápok kutyáknak is. Nem véletlenül vannak külön eledelek az állatok számára, ez nem valami “úri mulatság”, hanem mert másfélére van szükségük (mondjuk nem erre, mint amivel te is etetsz, de tényleg nem értem a macska kaját...)
2020. nov. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
A szívféreg pont az, aminek hangzik. Féreg a szívben. 3 hónapos kutyában még nincsenek kifejlett férgek, úgyhogy már most adhatsz neki szívféreg elleni készítményt. Nexgard spectrat ajánlom, havonta kell adni a tablettát (kb 2000ft), és minden élősködő (szúnyog, kullancs, bolha, férgek) ellen véd. A felnőttnek viszont ne add még, először tesztelje le a doki, mert ha pozitív és úgy kap készítményt, az halálos lehet.
2020. nov. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én itt nem igazán értem, hogy egy nagyiról vagy egy unokáról van szó. A nyugdíjas kommentből nyilván arra következtetnék, hogy egy idős ember írta ki a kérdést, de egy felnőtt embernek akinek nagy eséllyel már felnőttek a gyerekei is, bőven kéne annyi felelősségérzet egy felnőttnek, hogy ne tartson olyan állatot amire nincs pénze. 45.000ft-ból csoda hogy magadat eltartod, ennél sokkal több lenne a normális kezelése az összes kutyának, és akkor te még nem léteztél konkrétan.

Másik lehetőség hogy a kérdező az unoka, de akkor hol vannak a felnőttek? Miért kell egy tizenévesnek eltartania 5 kutyát, amiből egy senior és 4 kölyök, tehát egyikkel se egyszerű.

2020. nov. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!