Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyáimat? Jó...

Jól etetem a kutyáimat? Jó ez a tartási mód?

Figyelt kérdés

Van 4 kölyök, 3 hónaposak.

Ők ilyen tápot kapnak:

[link]

És heti 1szer kapnak konzervet, abból pedig ilyet:

[link]

Néha ilyet is veszünk nekik, attól függ hogy állunk anyagilag:

[link]

Ez mellé itthoni maradékot kapnak, mondjuk maradék rizs, esetleg farhátat, levest, zöldségeket.

Van mégegy öregebb kutyusunk is, ő 9 éves, kistestű, nagyon válogatós, a maradékot sem eszi és a nagyobb szemű kutyatápokat sem, hisz már annyira nem tudja megrágni.

Ő ilyen tápot kap, de ebből ritkán eszik:

[link]

És ilyet konzervet eszik:

[link]

Néha ő is eszik egy kis farhátat.

Naponta 3× sétálunk (10perc,30perc,10perc).

Itthon szoktunk játszani, az időtől függően vagy bent vagy az udvaron.

Nyáron az erdőbe túrázunk 2-3 órákat.

Bent van mindegyikőjük, nagyon boldog egészséges kutyusok.


2020. nov. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:
Kedves 40es, én vagyok az unoka és a nagymamámmal élek.
2020. nov. 30. 08:38
 42/50 anonim ***** válasza:
85%
Hahó kérdező, esetleg reagálnál másra is? Miért etetitek macskakajával? Van kutyáknak való kisebb falatos eledel is, ha esetleg az a baj. De miért adtok neki macskatápot? Persze, hogy ritkán eszik, mert nem neki való, nem véletlenül nem eszi meg. Miért adod neki?
2020. nov. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
#41, és hol vannak a szüleid? Vagy valami felnőtt rokon? 45.000 forintból erősen kétlem, hogy a mamád is és te is meg tudtok élni. Miért vannak kutyáitok, nem is egy hanem 5, ha magatokra sincs pénzetek?
2020. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
77%
Ez vagy egy kamu kiírás vagy valami putriból ír, de akkor feltenném a kérdést, hogy miből van nete meg gépe, amiről ír...45 ezer marad nektek minden hónapban, miután kifizettek mindent? Mert ebből biztos, hogy nem telik áramra, fűtésre, vízre, netre, kajára...stb. Max így tudom elhinni, hogy a kifizetések után ennyiből tudtok gazdálkodni érkezés, orvos...stb szempontjából.
2020. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
*étkezés, orvos
2020. nov. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

42es, olcsóbb tápokból sosem találtunk még kis szemű tápot csak cica kajából, így ezt megeszi mert ezt tudja elrágni.

43as, a szüleim elváltak, anyagilag pár ezer Ft-al támogatnak, nagypapam fizeti a villanyt, vizet, stb.

Mi pedig a kaját, ruhát stb. fizetjük, egy 6 tagú családnak.

Még 6 éve fogadtuk be az utcáról az öregebbik kutyust, de azóta nem telt ivartalanításra, így most születtek kiskutyák.

2020. nov. 30. 10:43
 47/50 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nehéz helyzetben vagy. Viszont akkor a kicsiket tényleg minél gyorsabban el kellene passzolni, mert őszintén szólva lehet, hogy még a menhelyen is jobb lenne.. az idősebb kutyust is meg kène gondolni, mert ennyi èvesen már lesznek egèszsègügyi gondjai és baromira fog szenvedni szegèny ha nem jut megfelelő ellàtàshoz.....
2020. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Az oké hogy elváltak a szüleid, de kötelesek anyagilag támogatni. Ahhoz hogy ők elváltak neked semmi közöd, ugyanúgy a gyerekük vagy és valakinek el kell tartania téged. Miért nem támogatnak pénzügyileg? Hogy hogy nem valamelyikükkel élsz? Nyugdíjból hogy tartotok el egy 6 fős háztartást?

Bocsánat hogy ilyen magánéleti kérdéseket teszek fel, de egyszerűen nem tudom felfogni ezt a helyzetet, nagyon nem áll össze. Élnek a szüleid és lepasszoltak a nagyszülőkhöz azért, mert ők váltak? És ez még hagyján, de az hogy anyagilag nem segítenek, ezt nem tudom felfogni. Nyomorogtok a papáddal, épp hogy el tudjátok tartani magatokat, kutyákat leszámítva, erre a szüleid mossák kezeiket úgy, hogy ők vállaltak be téged, a te felelősségük vagy?

2020. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Még vagy 10 éve mikor ovis voltam akkor volt valami bonyodalom amiért anya nem tudott ellátni így kerültem mamához aki próbált mindent megadni, igaz akkor kicsit többet (80ezer körül) keresett.

Így hozzá kerültem, mi most 6an lakunk egy családba és fel van osztva, kinek mi a dolga, papám fizeti a számlákat, mama és nagynénnyém (aki nem dolgozik) próbálja a többit fizetni (kaja, mosópor, stb.)

Anyáék sem gazdagok, ők is szűkösen állnak, apukám is, így anyagilag nem tudjuk egymást támogatni.

2020. nov. 30. 11:21
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elkanyarodtunk itt a témától... kérdező, szép dolog, hogy megpróbálsz törődni azokkal a kutyákkal a helyzet ellenére is, de kérlek lásd be, hogy nekik ez nem jó. Vidd el őket egy jobb menhelyre, vagy akármi, ne haragudj, de ezt olvasni is borzasztó.... hogy 9 éves kutya vemhes lesz, se normális egészségügyi ellátás, se normális kaja, körülmények...stb. Kérlek vidd el őket, hogy meglegyen az esélyük a jobb életre, hogy örökbe fogadhassa valaki olyan, akinél jobb körülmények között lehetnek. A kölyköket mindig hamar elviszik onnan tényleg, de jelen helyzetben talán a 9 évest is.
2020. nov. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!