Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól etetem a kutyáimat? Jó...

Jól etetem a kutyáimat? Jó ez a tartási mód?

Figyelt kérdés

Van 4 kölyök, 3 hónaposak.

Ők ilyen tápot kapnak:

[link]

És heti 1szer kapnak konzervet, abból pedig ilyet:

[link]

Néha ilyet is veszünk nekik, attól függ hogy állunk anyagilag:

[link]

Ez mellé itthoni maradékot kapnak, mondjuk maradék rizs, esetleg farhátat, levest, zöldségeket.

Van mégegy öregebb kutyusunk is, ő 9 éves, kistestű, nagyon válogatós, a maradékot sem eszi és a nagyobb szemű kutyatápokat sem, hisz már annyira nem tudja megrágni.

Ő ilyen tápot kap, de ebből ritkán eszik:

[link]

És ilyet konzervet eszik:

[link]

Néha ő is eszik egy kis farhátat.

Naponta 3× sétálunk (10perc,30perc,10perc).

Itthon szoktunk játszani, az időtől függően vagy bent vagy az udvaron.

Nyáron az erdőbe túrázunk 2-3 órákat.

Bent van mindegyikőjük, nagyon boldog egészséges kutyusok.


2020. nov. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Különbséget kell tenni köztük, vannak azért itt releváns válaszok, nem kell leragadni a prémium tápos kommenteknél. Azért itt van kifogásolni való a felelős állattartás jegyében, mégha túl is lendülünk az etetésen...
2020. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem valaki ha keresi a megoldást, és megkérdőjelezi, hogy jó-e, amit csinál, ott kezdődik a felelősség. Nagyon könnyű ekézni másokat, de már velem is volt, hogy magamnak nem telt bevásárolni, ilyenkor is az állat az első. Ha nincs kenyér, egyenek kalácsot?

Aki tud, írjon a kérdezőnek, találjunk együtt megoldást!

2020. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Írtak megoldásokat én látok ilyen válaszokat. De a nincsből nem nagyon lehet ennél jobban megoldani. El kéne ajándékozni minél gyorsabban a kicsiket, inkább arra kellene szerintem ezen a ponton jobban megoldást találni, hogy hol kellene hirdetni őket ennek érdekében. Vagy ha esetleg innen valaki örökbe fogadna egyet. Vagy legvégső esetben vigye a menhelyre.
2020. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%
Ajanlottak tobb fajtat is, itt van pl a premiere, az hol 5000/kilo? Mar ez is haladas lenne a jelenlegi helyzethez kepest. Azert 800 forint / kilos tapot meg kene tudni engedni magadnak, ha kutyad van. Ha ez se megy, nem kell allat.
2020. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
94%
22-es viszont a felelősség ott is folytatódik, hogy végül belátom, ha valamit nem tudok megtenni, mert az rossz lesz a másiknak, ha folytatom (ez esetben a kutyának). Szép dolog igen, hogy elgondolkodott rajta, de nem mindennek van olyan megoldása sajnos, aminek mindenki tud örülni. Lehet támogatásokért is kuncsorogni (ugye van, aki itt felajánlotta, hogy 2 havi tápot megvesz) és utána mi lesz? 2 hónap múlva is enni fognak a kutyák. Újabb támogatót keresünk? Meg még valakit, aki meg az orvosi költségeket fogja kifizetni/ elvégezni ingyen? És ez így megy, míg valaki meg nem unja? Őszintén, szép dolog a támogatás, de nem hinném, hogy erre kellene építeni. Felismerte, ok. De azt is be kell látni, hogy ami nem meg ne erőltessük, nagyon sokan szeretnének kutyát, pláne most. Pikk-pakk elviszik őket. Az összes létező helyen hirdetni kell, ismerősöknek is, hátha valakinek a valakije épp keres.jelen esetben én ezt látom most jó megoldásnak itt.
2020. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam az is és a 22-es is. Ideiglenesen szerintem teljesen jó megoldás a segítség felajánlása, amíg új gazdára nem találnak a kutyák. és a kérdező nem kuncsorgott, és egyébként el sem fogadta a felajánlást! 1-2 hónap szerintem rendben van teljesen. Én is voltam ilyen helyzetben, örültem volna a segítségnek.
2020. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
A menhely mennyivel jobb? Ott is olcsó tápot esznek csak kevesebb foglalkozás van, kis ketrecekbe zárva.
2020. nov. 29. 22:02
 28/50 anonim ***** válasza:
98%

A menhelyek általában olcsóbb, közepes kategóriájú tápokkal etetnek, vagy húsos babakajával. Valóban kevesebb séta van, de ettől még foglalkoznak velük. A ketrecek sem nevezhetőek kicsinek. Ami pedig lényeges, hogy minden szükséges állatorvosi ellátást megkapnak.Plusz, könnyebben örökbefogadják őket.


Mindenesetre, a helyzetedre visszatérve. Szerintem amint újra lehet jelentkezz egy ingyenes ivartalanítási programra és ivartalaníttasd az összes kutyát. Legalább 1-2-őnek nagyon jó lenne új gazdit találni, szóval minél több felületen hirdess fotókkal/részletes leírással.

2020. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
89%
Akinek a 600ft/kg-os brit tápok szuperprémiumnak számítanak, annál fogalomzavar van. Mi ajánlottunk sokféle megoldást, csak az a gond hogy ezt a helyzetet meg kellett volna előzni, és akkor nem kéne megoldásokat keresni. És igen, tartom magam ahhoz, hogy aki 600ft/kg-ot képtelen a kutya életbenmaradására, a táplálékára szánni, az ne tartson kutyát. Az meg hab a tortán, hogy oltva nincsenek, ivartalanításról nem is beszélve.
2020. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a menhelyeken legalább az orvosi ellátás és ivartalanítás (ha addig nem fogadják örökbe, de a fiatal állatot is olyan szerződéssel adják, ahol ezt kikötik) megvan. Menhelyeknek nagyon sokan adományoznak tápokat, gyakran minőségit. Ahonnan én hoztam az enyémet, még hámot és pórázt is kaptam (az is minőségi volt) mellé és nem gagyi fajtából. De visszatérve itt nem ez a lényeg, hanem, hogy elkerüljenek egy gazdihoz, aki megfelelően gondjukat tudja viselni (és itt most NEM a rohadt drága tápot értem ezalatt!), hanem az összes többi hiányosságot, amiben jelenleg részük van. Mindenkinek jobb lenne, ha találná nekik gazdit.

26os értjük, leírtad többször is, hogy a saját gondodat vetíted ki a kérdésre. Nem segítség most ez, amit írsz, mert nem kell(ene) a jelenlegi állapotot fenntartani kérdezőnél. Semeddig. Nem ebben kell támogatni, mert nem az a helyzet,h kisegítsük 2 hónapig, mert utána jobb lesz, vagy majd csak lesz valahogy. Nem. Itt most kellene a kicsiket elajándékozni. Itt most az lenne a segítség, ha helyeket tudnánk neki mondani, ahova viheti őket.

2020. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!