Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit alszik a kutyád?

Mennyit alszik a kutyád?

Figyelt kérdés
Séta után ugye aludni szoktak, de mit csinál ha felkel? Mert gondolom nem egész nap alszik. Aki mondjuk napi egyszer viszi sétálni a kutyáját, mit csinál, mikor felkel a séta utáni alvásból?

2020. dec. 1. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Miénk egész nap alszik.
2020. dec. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Enyém is alszik szinte egész nap.
2020. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
a kutyánk gyakorlatilag csak a séták alatt, és amikor a konyhában vagyunk vagy eszünk van ébren. gyakorlatilag napi 19-20 órát alszik.
2020. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azta, köszi. Azt hittem csak az enyém alszik ennyit :D
2020. dec. 1. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:

2 kutyám van. Az egyik 9 éves. Na, őt kb. ki kell könyörögni a kutyaházából. :D Szegény kutyának vannak egészségügyi problémái, sánta, nehezére esik járni, már nem is nagyon szoktuk sétáltatni, mert ha csak így maga közlekedik, akkor viszonylag okésabban jár, de ha nagyon erőlteti, akkor csetlik botlik. De ő úgy el van. Egész nap a házban, pláne ilyen hidegben nehéz őt kicsalogatni. De ő szó szerint egész nap alszik, ha meg nem alszik, akkor csak szimplán fekszik. Persze azért ki szoktuk hívni őt a kertbe, de nagyon hamar elege lesz és akar visszamenni a melegbe. :D Nyáron viszonylag elég aktív ehhez képest. Nyáron egész nap kint van, napozik, ha kimész hozzá, követ, csóválja a farkát, kis energiabomba. :D


A másik kutyám 7 éves, ő egy kis energiabomba, de ilyenkor hidegben ő se annyira aktív. 24 órából 20 órában összegömbölyödve alszik, vagy a hátán fekszik és meditál. A maradék pár órában meg vagy csak szimplán ül vagy hisztizik, mert éhes. Pedig kap kaját, dögivel. Miután pedig kap kaját, megy vissza aludni. :D Meg a kerítésnél szokott ugatni. Szóval ő így magától alszik, hisztizik és ugat. Igazából mostanság az a nagy problémám vele, hogy játszani se akar. Ő is megy vissza a házba a melegbe. Szóval ha nem muszáj, ő se akar annyira kint lenni. Hát igen, elég hideg van, ők se bírják ezt. Mondjuk ő nyáron is ilyen, csak akkor nem szokott hisztizni, sőt, nyáron alig van étvágya. De akkor is nem is az, hogy rengeteget alszik, hanem fekszik a hátán, a lábai az égben, és pihen. :D

2020. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hónaposan egész nap pörögne, ha engedném. :D Malinois. kb 1 óra játék után 2 óra kennel van neki.
2020. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyáim is kb egész nap alszanak vagy fekszenek, ha séta/futás/tanulás van akkor persze aktívak :)

Kertesben lakunk, ha jó idő van és nem vagyunk otthon, kinnt vannak, akkor kb negyed óránként odaszaladnak a kapuhoz vakkantani párat vagy csak csekkolják, hogy épp mi zajlik.

2020. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A malinois az mozgekony. Nem mondta a tenyeszto? Az nem fog neked aludni,ha felnott lesz,akkor se. ha viszed minden nap bicajjal 2 eves kora utan futni,utani is aktiv lesz.

Majd maskor valassz vmi oreg 10-15 eves kutyat.

2020. dec. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy rossz? :D Szerinted minek vesz valaki malit, ha nem ezért? Hisz örülök, hogy ilyen! :D
2020. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!