Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki találkozott már ilyennel?

Valaki találkozott már ilyennel?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes fajtatiszta kiskutyank. Múlt hét hétfőn jobb oldalon a kis pofijan a szája mögött rövid idő alatt kialakult egy dudor, ami sajnos nőtt, így meg kellett műteni, teli volt gennyel. Holnap veszik ki a csövet, az állatorvos nem zárta le a sebet, betett két kis csövet, már nagyon szép az az oldal. Ma délelőtt simogatom és most meg a másik oldalon van ugyanott ez a nagy dudor. Az állatorvos szerint lehet macska, mert a kertben van. De ugyanott, csak a másik oldalon?? Valaki találkozott már ilyennel? Beagle Kutya egyébként, tenyésztőtől vettük, oltás áráért.


Köszönöm a válaszokat.


2020. dec. 1. 12:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%
Es a kutya egesz nap az olban fekszik szerinted? Mert maximum akkor nem lesz gond, ha nem eri hideg allandoan. Tonkre fognak menni az izuletei, de mindegy is. Nem ertem miert olyan nehez utanaolvasni egy picit is a kutyatartasnak es maganak a fajtanak...:( Kinti kutyanak valaszthattal volna valami mast (es normalis tenyesztotol).
2020. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%
És a tenyésztője mit mond erre?
2020. dec. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%
Utolso, nincs tenyesztoje, szapis, mint kiderult, tehat nem kell csodalkozni, ha beteg a kutya.
2020. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
93%
Ha szabadon van a kiskutya, tuti rágcsál mindig valamit. Elképzelhető, hogy megszúrta valami. Tályog alakult ki nála. Lehet, az a másik dudor már ott volt az elsővel egy időben, csak később lett akkora, hogy észrevetted.
2020. dec. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy mostanra nőtt meg. Holnap megyünk megint az állatorvoshoz és meglátjuk. A tartasat illetőleg pedig nem szeretnék változtatni. Jól érzi magát kint, nem gondolom, hogy szobakutya egy Beagle. A kinti-benti tartást pedig egyáltalán nem szeretném.
2020. dec. 1. 14:01
 16/28 anonim ***** válasza:
63%
Egy igazi buta suttyó paraszt van. :)
2020. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy egyes emberek ismeretlenül milyen stílust engednek meg maguknak, csak azért mert a másik véleménye nem egyezik az övével. Nálam a suttyó parasztság itt kezdődik. Attól mert egy kutya a kertben el, szabadon, lehet sokkal boldogabb, mint egy bent tartott kutya, aki bár melegen van, de alig foglalkoznak vele. Én ezzel lezartam, köszönök minden hasznos választ, holnap az állatorvos majd megmondja, mi is ez pontosan.
2020. dec. 1. 15:18
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Igen, azzal a kutyával, amit naponta 4-5-ször visznek ki sétàlni, azzal kevesebbet van foglalkozva, mint amelyik ki van bszva a kertbe, felé sem néznek. Aha, nyilván :D


Tenyésztős kutya oltás áráért... 200 ezernèl kezdődnek, elmondom neked fajtajellegű szaporítós keveréked van :)


Surmó vagy...

2020. dec. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%
Mindig azok takaroznak ezzel, hogy lakasban a kutya allatkinzasnak minosul, akik szarul tartjak a kutyajukat. Erdekes amugy :D
2020. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szaporítótól vetted, ezért a szülők nincsenek szűrve, bármilyen örökletes betegsége lehet, amiről nem tudni. Akár beltenyészet is lehet, ha szapi.

Nem tudom mennyit számít, de nekem az előző kutyám nyirokrákos volt, ami úgy kezdődött, hogy lett egy daganat a nyaka egyik oldalán. Aztán kb egy hét alatt lement, jött ugyanez a másik oldalon. Először azt mondta a doki hogy sérülés, beüthette, aztán a másodiknál azt, hogy allergia, elvittük az állatkórházba és ott egyből rávágta az orvos, hogy nyirokrák. Nem tudom, hogy szájra terjed-e, ez ugye nyirokcsomókra, szervekre vonatkozik, de én a helyedben elvinném kivizsgáltatni.

Egyébként nem fajtatiszta a kutyád, nem is értem miért kellett kiemelni, mert semmi jelentősége nincs.

2020. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!