Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki találkozott már ilyennel?

Valaki találkozott már ilyennel?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes fajtatiszta kiskutyank. Múlt hét hétfőn jobb oldalon a kis pofijan a szája mögött rövid idő alatt kialakult egy dudor, ami sajnos nőtt, így meg kellett műteni, teli volt gennyel. Holnap veszik ki a csövet, az állatorvos nem zárta le a sebet, betett két kis csövet, már nagyon szép az az oldal. Ma délelőtt simogatom és most meg a másik oldalon van ugyanott ez a nagy dudor. Az állatorvos szerint lehet macska, mert a kertben van. De ugyanott, csak a másik oldalon?? Valaki találkozott már ilyennel? Beagle Kutya egyébként, tenyésztőtől vettük, oltás áráért.


Köszönöm a válaszokat.


2020. dec. 1. 12:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
86%

Egyébként csak mondom, hogy az a kutya aki bent van azzal kapásból többet van foglalkozva mint azzal, akit a kedves gazdi kicsesz a kertbe, mert a benti kutya a gazdival van, ahol egy kutyának lennie kell. A kert mérete nem egyenesen arányos a kutya boldogságával. Rövidszőrűt alapból nem tartunk kint, kölyköt megint nem, tehát duplán bent kéne lennie. Ha nem telek őrző mint pl a kuvasz, vagy szánhúzó mint a husky és a malamut akik megdöglenek a melegben, akkor semmi keresnivalója nincs kint. A beagle vadászkutya, az arisztokraták bent tartották a házban, erre lett tenyésztve. Az, hogy ismersz olyat aki kint tartja nem jelenti azt, hogy ez megfelelő tartás egy olyan kutya számára, aki nem erre lett tenyésztve. Ha kedved van orosz rulettezni a kutyád egészségével, akkor hagyd kint mínusz fokban a rövid szőrű kölyköt, hátha lesz valami baja. Ha számít neked a kutyád és nem akarsz neki rosszat, akkor vidd be.

Most pedig jöhet a lepontozás, mert nem tudod elfogadni, hogy rosszul tartod a kutyád.

2020. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Szaporítós a kutyád sajnos.


Ezáltal bármilyen genetikai betegség lehet. Örülhetsz ha életben marad sajnos :(


Egy rövid szőrű kölyök kutya pedig ebbe az időben nem kintre való.


Majd jön 5 évesen az ízületi gondok.


Ha szuka akkor meg 7-8 éves kora körül rendszeres felfázásra számíts,állandó gyógyszeres kezelésekre..


ismerősöm is kint tartotta a vizsláját, olyan hólyag hurut alakult ki a kutyájánál,hogy véreset pisilt,mert ráment a veséjére is,amit a kint tartás okozott, 4 évesen , meg mondták neki vagy fizeti a gyógyszereket ősztől tavaszig. Vagy ősztől tavaszig a kutya benti-kinti és télen annyit van kint míg mozog,vagy elviszik sétálni. Utóbbit választották. Kutya azóta nem fázik fel. Október elején szoktak vissza bentre szoktatni. Márciusban meg kintre. Akkor fázott fel,míg gondolták elmennek vásárolni és a kutya 2 órát kint töltött télen,hiába a bélelt,szigetelt kutyaól. A kutya felfázott. Szóval azóta még ennyire sem hagyják kint.


Amelyik kutya egyszer felfázott az mindig felfog.

2020. dec. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Jézus úristen...az egy dolog, hogy te kinti kutyának szeretnéd, de ez nem így megy hogy egyről a kettőre kirakod. Főleg nem ennyi idősen. Ezt fokozatosan kell csinálni, télre meg pláne nem raknék ki egy kölyök kutyát hiába van ólban.

Nekem szamojédem van. Benti-kinti kutya. Elhiszem hogy nem akarsz a sárral fáradozni a lakásban, de ha már megvettél egy élőlényt akkor annak viseld is gondját. Le sem tudnám írni hányszor koszolta össze a fehér szőnyegem a kutyusom. Nem panaszkodtam mert amikor megvettem vállaltam a következmènyeket.


Komolyan nem tudom felfogni, hogy egyes kutyák milyen szép életet élhetnének, de mégsem mert valami hozzá nem értő vásárolja meg. És nem a kutyus hibája, ő nem tud tenni semmiről....

2020. dec. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
11 hetes kutyát nem lehet kint tartani. A kutyád szaporítótól van, sok baj lesz még vele.
2020. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%
A gabona gyulladást okoz.
2020. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
69%

Az en kutyámnak valami hasonlo volt kiskoraban, amikor meg nem volt tul eros az immunrendszere es beleivott egy erdei, vaddisznok jarta pocsolyába.

Immunovet granulatumot adtam egy jo ideig es szerencsere megszunt a problema.

2020. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Mindenkit megnyugtatok, nem genetika, az állatorvos talált a szájában egy szurt sebet, megszúrta, délután találtam egy fa ceruzát szetrágva, illetve a fás bokrot is letordelte. Megmütöttek, jól van, innentől kinti-benti kutyus lesz.
2020. dec. 2. 21:06
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A kölykök már csak ilyenek. A szájukon keresztül ismerkednek a világgal. Udvaron és a lakásban is.

Mint a csecsemők :) Ők is mindent a szájukba vesznek egy ideig.

2020. dec. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!