Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húsos csontot vettem a kutyána...

Húsos csontot vettem a kutyának, meg kell főzni? Vagy nyersen adjam oda?

Figyelt kérdés

2020. dec. 3. 06:16
A kérdező szavazást indított:
Főzve
Nyersen
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Csontot ugyebár nem lehet főve adni neki.
2020. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Főtt csontot szigorúan tilos adni, mert szilánkosra törik és kilyukaszthatja a szerveket. Nyersen add.
2020. dec. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Tök jó,hogy kérdezett valamit és 2 különböző válasz jött... Most döntsd el...
2020. dec. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Milyen állatnak a csontja, attól függ... pl. egy marha lábszárcsontot azt főzve is odaadhatsz neki nyugodtan, vagy egy sertés combcsontot is, sőt, ez utóbbit csak főzve. A főzve szilánkosan törik, az olyasmire vonatkozik, mint a baromfiak csöves csontjai: comb- vagy szárnycsontja a csirkének, pl.
2020. dec. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora kutya és milyen húsos csont?

Én a németjuhászomnak a marhát nyersen adom. Sertés húsos csontot nem is veszek, mert azt főzni kell és a bordaívek nagyon hegyesen, szilánkosan törnek egy ekkora kutya fogai alatt.

2020. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Minden csontot csak nyersen szabad!!

Ha megfozod,akkor a levet es a lekapart hust adhatod. Olyankor a csontot kidobjuk.


Minden nap marha gerinccsontot esznek a kutyaink a hus melle. Nyersen. GYonyoru hofeherek es hibatlanok a fogaik. Buzmirigyproblemaik sincsenek soha.

2020. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
52%
Csontot csak nyersen szabad, főzve nem mert a hő hatására megváltozik a csont szerkezete és szilánkosan törik ami veszélyes. De ha ez a húsos csont sertés akkor inkább ne add sehogy se. Ha pulyka vagy marha akkor mehet nyersen
2020. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 asper ***** válasza:
62%
Cupákot oda szoktam adni főve ha egyszer valami kajában úgy van, de madár csontot, csirkecombot szigorúan tilos. Mostanában a kocsonyából marad...Ha veszek, inkább csirke fejet, meg lábat nyersen, azt szeretik. Igaz sok kutya nem ehet egyáltalán csirkét, max tanyasit. Még csirke farhátat is szoktam nyersen, de azt meg bárddal töröm, de semmi képp nem főzőm.
2020. dec. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Csizmazia István válasza:
72%
A marha csontot lehet nyersen adni. A sertés csontot csak főzve, mert olyan baktériumokat tartalmaz nyersen amibe a kutya bele pusztulhat. Csirke csontot nem szoktak kutyának adni, mert az valóban nagyon szilákos is lehet és keresztbe fordulva nagyobb kutyáknál bélcsavarodást okozhat.
2020. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Kizárólag főzve! Én csirke farhátat főzve adom közel 40 éve a kutyáimnak, teljesen jó! Viszont a disznót nyersen??...az orosz rulett! Guglizd ki: Aujeszki féle betegség!!! A kutyára életveszélyes, nem gyógyítható sertés herpeszvírust tartalmazhat...
2020. dec. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!