Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyának bűzmirigypro...

Kistestű kutyának bűzmirigyproblémára milyen csontot kéne adnom, kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sajnos nem ürül neki rendesen az utóbbi időben és egyre többször kell vinni állatorvoshoz hogy kiürítse neki. Most viszont mint megelőzés, vagy hátha segít ha külön kap csontot erre, szeretnék érdeklődni, hogy ilyen jellegű problémára milyen csontot adjak neki, amitől utána hátha jobban ürül neki, és ritkábban is járhatunk kinyomatni neki?

Annyit tudok, hogy baromficsontokat nem szabad adni a kutyának mert üreges és úgy törhet, mondjuk az én kutyám nem eszik gyorsan és alaposan rág, de mondjuk marha vagy sertéscsontokkal, persze kisebbekkel, jobban járhatunk? Köszi ha valaki segít.


2019. máj. 17. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Üreges csontot főzve nem szabad mer szilankosan törik. Amúgy a máj és egyéb belsőség is okoz székrekedést. Havi egyszer szoktam nagytestű kutyámnak enyhe székrekedést csinálni bár nincs probléma eddig a bűzmiriggyel. Belsőséget kap olyankor főzve (mivel tápos) illetve csontot de azt csak pár percre mártom forrásban lévő vízbe és nagy csontot. Szerintem próbálkozz a májjal hátha az is bevállik nektek.
2019. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit adsz neki enni?
2019. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A táplálkozásával szerintem nincs baj, sokmindent kap felváltva. Kap száraztápot, kap pastétomokat is, néha maradék kaját tőlünk (tudjuk hogy mit nem szabad adni és mit igen kutyának), szóval változatosan eszik. Jutalomfalatokat, rágcsákat is szokott kapni. Belsőségeket is néha. Idős korára lett neki gondja a bűzmirigyével egyébként, korábban fiatalként nem volt baj vele.
2019. máj. 17. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!