Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehetnek a kutyék mogyorót?

Ehetnek a kutyék mogyorót?

Figyelt kérdés
Hat hónapos németjuhász, kan kutyusom van, és szeretném ttan0tgatni, iszont a szüleim nem engedik, hogy jutalomfalatot vegyek neki. Kaptam SÓTLAN mogyi márkájú mogyorót, és azzal taníthatnám? Nem adom neki az egész csomagot, esetleg 10 db-t (ebben is tanácsot kérék)

2020. dec. 4. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Igen, nyugodtan. Az enyém is nagyon szereti. Meg a diót is mindig lelopja a fáról.
2020. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Egyém is megeszi a kintit.

Fel is töri magának ha kell.

2020. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. dec. 4. 11:01
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Azert figyelni kell, mert a kutyanak is lehet allergiaja a mogyorora, a dio szenyezett lehet olyan peneszgombaval ami az embert nem bantja, de a kutyara nezve mergezo lehet. A makadámdió fogyasztása kis mértékben is súlyos mérgezést idéz elő, ügyeljünk rá, hogy kedvencünk semmi esetre se férjen hozzá!

Szoval szerintem olvass utana kicsit a sajat magad megnyugtatasara.


Mellesleg az en kutyam pl. dunakavics fuggo :)))

2020. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy a kutya mit "szeret", meg mi a jó neki, két külön dolog. Én is szeretem a csokit, attól még nem lehet rá azt mondani hogy egészséges.


A magvak nagyon zsírosak, sok kutya nem vagy csak nehezen tudja megemészteni és lehetnek belőle gyomor illetve hasnyálmirigy bajok, az elhízásról nem is beszélve. Van olyan, amit kifejezetten tilos kutyának adni, pl. makadámdió.


Ezzel nem azt akarom mondani hogy belehal a kutyád egy pár darab dióba, de semmiképpen sem szabad abból rendszert csinálni hogy azzal etetjük a kutyát!


Annyi minden más is van... [link]

2020. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
A földimogyoró meg a kerti mogyoró nem rokonok, a földimogyoró hüvelyesnek számít. Szóval nem mindegy, melyiket eszi, külön kell utánanézni, hogy eheti-e.
2020. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
75%
Az én Alízka nevű kutyusom nagyon szereti a mogyorót.
2020. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Az enyém is szereti.

Sőt amikor potyog a dió, töri magànak.

70kgos újfundlandi

2020. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Az én 6 éves tacskó keverékem imádja a mogyorót. Megtöri magának, a héját ott hagyja. A diót is nagyon szereti.
2020. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Azzal hogy magának töri, nagyon vigyázzatok! csúnya fogproblémánk lehetnek belőle. Nálunk sajnos tályogig fajult a dolog :(
2020. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!