Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kölyök...

Hogy tanítsam meg a kölyök kutyámat,hogy ne húzzon?

Figyelt kérdés

Olvastam a kutyapszichológiát,de több oldal ennek a teljesen ellentétjét írja. Ráadásul hol nyakörvet,hol hámot írnak.

Amit eddig csináltam.

Nyakörv,rövid póráz. Ha húzott,megálltam,hajtogattam a vársz vezényszót(sikertelenül) és ha nagy nehezen megállt,elindultam. De ezt 1 órán keresztül játszottuk. Annyira húz,hogy hogyha megállok,körbe körbe szaladgál körülöttem,csak hogy induljunk már. Kiidegel,mert fojtja a nyakörv,de akkor is húz. Szorosabbra vettem magam mellett,de nem használt.


Tudom,hogy új a világ neki,most volt 5.alkalommal sétáltatva,de vmi köztes megoldás nagyon kellene mert már most is annyira fuldoklott,öklendezett,hogy fel kellett vennem és úgy hazahozni.


Van tippetek?


2020. dec. 4. 14:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Corgi fajta,tehát nem egy nagy darab kutya :D

Bírnám a tempót,ha akarnám,de nem hinném,hogy az a megoldás,ha ráhagyom és futok utána ;)

2020. dec. 4. 16:16
 12/16 A kérdező kommentje:
9.válaszoló,köszi.
2020. dec. 4. 16:17
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért ne lehetne néha úgy menni vele ahogy ő igényli. Főleg ha neked is jó lenne úgy. Érthetetlen... Ettől még meg kell nevelni, hogy hallgasson rád, és ha kell megálljon/lassítson de tök fölösleges öncélúan szivatni a kutyát az állandó lassú tempóval.
2020. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13, ez nem így működik. Egyrészt nem a kutya a főnök, nem ő diktálja a tempót, ha igen az már rég rossz. Másrészt attól hogy te gyorsabban mész, a húzós kutya ugyanúgy húzni fog, mert állandóan menni akar, mindig előtted van. Ez a tempófelvétel akkor működik, ha a kutyád veled egy tempóban megy, a húzós kutya mindig előtted lesz, ha futsz, akkor is.
2020. dec. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Mert nem ő a vezér,hanem én. Mivel kölyök,nem ő véd meg engem a bajtól,hanem én őt. Másfelől,ha még ez így működne is,akkor sem tudnék figyelni a külső tényezőkre (pl kóbor kutya)ha szaladnom kell utána. Valljuk be,a kutyának se jó,ha a gazdi stresszel ezen,pocsékba megy a sétáltatás,ergo a kutya sem lesz kiegyensúlyozott. A te kutyád húz 13-as?


Ha egy sétánál nem fogad szót,nem tartja be a szabályokat,akkor hogy engedhetném szabadon futni,játszani máshol?


Annyira felidegelt ma,hogy megmondtam neki,hogy nem viszem többet sétálni :D

2020. dec. 4. 18:35
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom hogy ne hámot használj, hanem nyakörvet. A hám rombolja a fejlődő izületeit, amivel felnőtt korban akadhatnak problémák.

Egy kölyökkutyáról beszélsz most, akinek minden új most, mindent is felfedezne egyszerre. Ez nem egyről a kettőre fog kialakulni. Az én kutyámmal már két hónapos korában kezdtük el gyakorolni, és hat-hét hónapos korára sikerült eljutni arra a szintre, hogy na ezért megérte várni.

Én mindig megálltam amikor húzott, mondtam neki hogy lábhoz. Ezt nyilván előtte meg kell tanulni. Ha idejött klikker+jutalomfalat. Ezt csináltam addig ameddig nem sikerült. Gondolom te sem egyről a másik napra tanultál meg folyékonyan beszélni.

Türelem. Ennyi az egész kulcsa

2020. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!