Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kiskutyát szobati...

Hogy tudom a kiskutyát szobatisztasagra nevelni ugy, hogy azt kint végezze es jeloljon ha neki kell?

Figyelt kérdés

Nemsokára orokbefogadnek egy kistermetu kutyat es termszetesen bent fogjuk tartani. Valószínűleg a szobamban lesz hogy masok ne nagyon talalkozzanak vele (magymamammal lakok es nem akarom hogy elessen véletlenül benne vagy ilyesmi.) lényeg hogy emeleten lakok és kozvetlenul az ajtom mellett van a lepcso majd a kijarati ajto. Ez azt jelenti hogy 2 ajto valasztja el a kiskutyat az udvartol.

Megkerdezten egy hozzaertot O azt tanacsolta hogy ha tudom sokszor vigyem ki igy megszokja hogy az udvaron vegzi a dolgat. Ezt mikor? Neten olvastam hogy miutan evett vigyem ki azonnal mivel rovid a belrendszere gyorsan pisilnie es kakilnia kell. Szerintetek így jelezni fogja egy idon belul (mondjuk 1 honap vagy tobb) kaparassal esetleg?

Ha mégis bepisilne, hogy "szidjam le"? Azt tudom ha kint vegzi a dolgat megkell dicsérni.



2020. dec. 4. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lépcsőzést hogy fogod megoldani?

Baleset esetén takarítani és szagtalanítani kell, nem szídni. Annyiszor vidd ki, ahányszor csak lehetséges.

2020. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne csak a szobádban legyen, oké hogy kicsi kutya. De amikor hozzád kerül hagy szaglásszon körül, nem csak akkor máskor is.

És igen, evés/játék/alvás után általában a dolgukat fogják végezni. Eleinte ne várj nagy csodát egy kölyökkutyától. Jól kösd fel a gatyádat, én fél négykor keltem mikor az én kutyám kölyökvolt mert felkeltett. Nem jelzett semmit, csak felkeltett. Vittem is le azonnal, volt hogy nem bírta ki. Egy határozott nem volt a válaszom és kész, nem tömködtem a fejét a pisijébe (néhol szokták ezt ajánlani)

Tehát a hatásos szobatisztasághoz az állandó kivitel szükséges. Ha kint végzi a dolgát, dicsérd meg netán adj neki jutalomfalatot. Simizd éreztesd vele, hogy valami pozitívat csinált ami elnyerte a tetszésed.

Mondjuk ezt nem értem, hogy milyen lépcső választja el a lakásodtól az udvart. Tehát valami panelban laksz? Ahol mások is vannak? Csak azért kérdeztem mert ez a “csak két ajtó választja el a kutyát az udvart” olyan volt mintha azt akarod majd hogy önmaga járkálgasson. Mindegy, lehet én értelmeztem félre.

Ha kint van mindig legyen felügyelet alatt, nehogy valami olyat bekapjon amit nem kéne.

Jelezni nembiztos hogy fogja nagykorában, mamám kutyusa nem szokott jelezni. Az én kutyusom, meg ideszokta hozni a pórázt, mert kiskorától kezdve tanítgattam hogy a póráz egyenlő a sétával. Így az ő és az én dolgomat könnyítettem meg vele egyszerre. Igazából lehet hogy jelezni fog olyan módon amit csak te fogsz érteni, de ehhez ki kell tapasztalnod majd, hogy mikor mit csinál. Nyugodtan kérdezz ha van bármi ami még érdekel, milyen fajta lesz egyébként? :)

2020. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csivava.

Leirtam hogy emeleten lakok. A lepcso levisz a foldszintre majd ki az udvarra.

Kint semmit nem tud megenni vagy bekapni ami probléma lenne sajat kertrol van szó.

2020. dec. 5. 09:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Értem hogy saját kert, de gondolom nem szoktad lefertőtleníteni a kerted. Simán bedobhatnak valamit, vagy egy kóbor cica is simán bemászhat...
2020. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kobor cica nem maszik be mivel van egy nagytestu kutyank aki eloszeretettel kapja szet az idegen macskakat ha beakarnak jonni. (persze csak megugatja oket).

Bedobni nem dobnak semmit mivel egy kis falurol beszelunk 150 emberrel. Itt mindenrol tud mindenki ami tortenik, tehát ezeket kilehet zarni.

Fertotleniteni valóban nem,de semmi veszelyes nincs a kertben max a masik kutya ürüléke.

2020. dec. 5. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Rendben te tudod, de egy kiskutyának egy normálisan karbantartott kert is veszélyes. Én azért nem zárnám ki. Akkor van egy másik kutya is, nem tudhatod hogy jól kifognak e jönni. Lehet veszekedni fognak...
2020. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Kölyökkutyánál bizony időbe telik, mire megtanulja a szobatisztaságot. Mire felnőtt lesz és a hólyagja is akkorára nő, hogy képes tartani a vizeletet és irányítani, addig bizony sokszor kell levinni nagyon sűrűn. Eleinte akár 2 óránként is. Éjjelre meg olyan helyen tartani, ahol nem gond, ha bepiszkol.

Arról még ne álmodozz, hogy kutya jelez, te ajtót nyitsz, aztán majd kimész érte, ha ráérsz.

leviszed, kivárod, hogy piszkoljon és mehettek fel.

Bár ilyen apró kutyánál,a te helyzetedben bármennyire is fújnak rá itt a gyakorin, simán lehet pelenkára szoktatni. Igaz, később, de felnőtten, ha rendszeresen kiviszed, magától megszokja majd a kinti piszkolást.

2020. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagyon sokat fog aludni. Én mindig azután vittem le egyből, miután felébredt. Persze így is voltak, és nálad is bőven lesznek balesetek.


Nem kell leszidni, max ha éppen rajtakapod. Én kicsit oldalba böktem.


Nem fogja 1 hét alatt megtanulni, az enyém kb 6 hónaposan lett stabilan szobatiszta.


Éjszakára vegyél neki egy szoba kenelt, hogy ne kelljen reggel tócsákra vadásznod. Az enyém mindig felkeltett éjjel ha pisilnie kellett.

2020. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jo tanácsokat! A szoba kenel valahogy eszembe se jutott pedig az talan a legjobb megoldás.

Tudtam hogy nem egyik naprol a masikra megy, csak nem tudom hogy szoktathatnam ra hogx jelezzen, persze nagyobb koraba. Addig en figyelek ra.

Szo nem volt rola hogy kizarnam a kertbe. Foleg nem a nagy kutyank melle. Bar biztos egyutt aludnanak de felek hogy talal valahol egy lyukat is kimenne. Meg bar hosszúszőrűt szeretnek azert akkor se raknam ki meg nyáron se.

2020. dec. 5. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Te jó ég! Nem azt írtam hogy ne zárd ki a kertbe. Hanem azt hogy ezt a tényezőt nem zárhatjuk ki, mert bármikor megtörténhet. Ettől függetlenül köszönöm a szövegértőzsenik lepontozását.
2020. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!