Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy szabadon levő nagytestű...

Ha egy szabadon levő nagytestű kutya nekiszalad a te kutyádnak, hogy véded meg őt?

Figyelt kérdés
Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Fel vagytok ilyenre testileg/lelkileg készülve?
2020. dec. 6. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos felemelem. Tudom, mindenki azt mondja hogy nem szabad, mert akkor megszokja hogy nem ő rendezi a konfliktusait, hanem majd én megoldom helyette, de reflexből emelem, van az a helyzet, amikor muszáj. Inkább ne tanulja meg rendesen a konfrontálódást, minthogy széttépjék a szemem láttára.
2020. dec. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Tapasztalt kutyatarto reben mar messzirol latom a masik kutya testbeszedebol,h baratsag vagy verekedes lesz.


Ha verekedes ellenere megis odajon az en csontdaralo nagytestu kutyamhoz,akkor bevallaljuk a harcot.

Azert termeszetesen probalom lebeszelni a masik kutyat elkuldeysel,elkerulessel,lefujassal. Azert ez a legegyszerubb es legfajdalommentesebb.


Mi meg nem kerultunk ilyen helyzetbe a kutyatartoi tapasztalatom miatt. Illetve a kutyam sose kezdemenyez verekedest,de belemegy,ha van felhivas keringore...

2020. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
A két geczinagy, utcáról kirohanó németjuhász elől elszaladtunk. Éppen kikerültünk a területéről, 10 méterre tőlünk állt meg az a r.hadt kan, a szuka meg mögötte 20 méterrel. Senkinek nem kívánom ezt az élményt.
2020. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nekem is nagytestű, akita kutyusom van. Eddig mi is ha messzi nagyobb kutyát láttunk, határozottan mentünk tovább, nem kötöttek még belénk, mindig elmentek.

A kiskutyáknál már más a helyzet, mint a torpedó úgy lőnek nekünk ha szabadon vannak, nem is értem miért, szinte mindig elkerülhetetlen a verekedés emiatt, mert teljesen közel jönnek, hiába van csutka pórázon a kutyám, ha az arcába ugrik nem tehetek sokat. De ha ilyen van, hamar enged, megemelem a hámjánál és magam fele húzom, vagy kinyitom a száját (még megvannak az ujjaim). Ma volt erre a szitura példa, azért is merült fel bennem a kérdés. Az erdőbe volt szabadon egy foxi féleség, akinek a verekedést követően fél percre jelentek csak meg a gazdái, és szerintem ha nem nézem őket olyan meredten, simán elsétáltak volna úgy hogy egy szót nem szólnak, végül az egyiktől kaptam egy halk bocsit.


Csak attól rettegek hogy egy nap egy nagy kutya is így nekiugrik a kutyámnak és ő kerül alulra. Azért egy idegen kutya szájába nem nyúlkálnék ilyen bátran. Bár ki tudja, lehet a stresszhelyzetben azt is megtenném a kutyámért. Olvastam olyant hogy más az ujj a seggbe technikát alkalmazza, de szerintem az nem elég nagy inger ahhoz hogy egy agresszív kutya elengedje a másikat. A szemnyomást írták még, de az meg brutál, és azt se hinném hogy beválna.

2020. dec. 7. 00:27
 5/12 A kérdező kommentje:

Mennyivel egyszerűbb lenne ha az emberek figyelnének és vigyáznának a kutyáikra, és nem ezen kéne aggódni amúgy..

Én sokszor beszélgetni se tudok sétáltatás közben rendesen, mert annyira figyelek a kutyámra.

Lehet kicsit paranoiásnak tűnök ezzel, de menhelyről került hozzánk, és a legjobbat akarom neki, nagyon vigyázok rá.

2020. dec. 7. 00:31
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

A Kerdezo videken el? Mert Budapest belvarosaban ilyenek nincsenek. Azt is teheted,h atmesz az uttesten a kutya elol.


Tipikus videki eset,ahol hagyjak egyedul koszalni a kutyakat. Az mar sokkal neccesebb. Ott sokkal agresszivabbak a kutyak meg tisztazatlanok sokazor a teruletu hatarok a kutyak szamara. Videken altalaban nincs meg a kutyatartas kulturaja. Ott jarjatok sprevel vagy 2 meteres fahusanggal vagy asoval.



Budapesten kutyat setaltatnak a gazdak es porazon van a legtobb. Aki meg anelkul,az egesz jol nevelt meg a gazdatol megy kb 2-4 meterre. Itt en is jartam ugy,h a rokonom lepcsohazaban tartott egy oreg jarni alig tudo szomszed csehsovak farkaskutyat ,aki azonos nemu nagyobb kutyakkal agressziv. De ott kijatazottam a rendszert es elvitette panzioba a gazda a kutyat. Vegre felfogta,h nem tudja visszahizni se visszahivni.... Na ott vascsovel kozlekedtem meg sokkoloval. A meretes vascso biztosab . Ott nem lehetett volna hova menni egy zart lepcsohazban.



Ha tobb gazda nelkuli kutyat lattok,dobjatok el nekik egy darab kajat. Azon jo esellyel osszevesznek es addig a figyelem elterelodik rolatok. A sajat fegyveruket forditsatok ellenuk. Budapesten keves a poraz nelkul setalo ok nelkul tamado kutya.

2020. dec. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, vidéki vagyok.

A spray mondjuk jó ötlet, azzal nem is okoznék a másik kutyában akkora kárt, és biztos el is engedné az enyémet is.

2020. dec. 7. 02:17
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem is kell nagynak lennie ahhoz hogy gondot okozzon. Én nagytestű keveréket sétáltatok és rendszeresen összetalálkozok olyan normálatlan idió|a hülyékkel akik nem tesznek pórázt a kutyájukra és ilyen 100 méterről odakiáltanak hogy "nem bánt"... Neeem a f@$zt nem. Morogva, ugatva másznak belénk a yorkik meg egyéb padlócirkálók én meg rukdaljam el őket mielőtt a kutyám megfogja a nyakuknál és megrázza mint egy rongybabát. A kutyámnak alapból nincs baja más kutyákkal de ha betámadnak minket ő megvéd. Ha meg szólok a gazdának ha nem hívja magához én belerakom a bicskát, nyilván én vagyok a farok. De olyankor valahogy mindig sikerül összeszedni a szerencsétleneket.


Meg lehet kövezni, de én kispengéjű bicskát tartok magamnál. Inkább én vágom meg kicsit a támadó kutyát minthogy az enyém rágja meg és az enyémet vigyék el az ilyen söpredékek miatt. Ha meg nagyobb kutya jön belénk azt is könnyebb így lerendezni.


A paprika meg a gáz spray használata körülményes. Nem egy céltáblára fogsz fújni, hanem egy acsarkodó, mozgó, 1-3 méteres távolságot még megtartó kutyára. Sok spray el se megy odáig, a gyenge minőségűeknek meg nincs megállító hatása, valamelyik kutya még jobban megkattan tőle. Arról nem beszélve hogy rád is és a kutyádra is kerülhet, és ha fúj a szél, sanszos hogy az odaszánt mennyiség fele jut el a kutyához. Azzal nem mész sokra ha ti is elkezdtek fuldokolni

2020. dec. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

5-os hozzaszolasodban a megoldas:


Ne aggodj, nem kell annyira figyelni, nem kell paranoidnak sem lenni. A te sajat feszultseged lehet minden problema okozoja ...

2020. dec. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Sokkolóval. Már a hangjától elmenekül a nagytestű dög, a gazdája menjen utána ha már nem tudja megkötni a rohadt dögjét. Így járt.
2020. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!