Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy szabadon levő nagytestű...

Ha egy szabadon levő nagytestű kutya nekiszalad a te kutyádnak, hogy véded meg őt?

Figyelt kérdés
Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Fel vagytok ilyenre testileg/lelkileg készülve?
2020. dec. 6. 23:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendor nem foglalkozik vele,ha a kutyad megol egy masik kutyat. Kamera(kozteruleten levo mukodo) elott olte meg egy csoves pulija a z akkori kutyam. Rendort hivtunk jegyzokonyvet se irtak es leszartak. Felhivtak utana,h nem talaltak meg ot,amikor ott setalgatott a csoves pasas a kolcsonkapott fekete pulijaval. Ennyit arrol,h aggodjal-e,hogy a nagyobb kutyad kinyirja a neveletlen mindig acsarkodo kis westi meg csivavakat.



Tenylegesen nekunk kell megvedeni a sajat kutyankat.

2020. dec. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem szerencsére nagytestű, iszonyat szívós kutyám van (bull), úgyhogy nagy baj nem lehetne, pláne ha ott vagyok. Fegyvert nem hordok magamnál, csak egy ilyen "önvédelmi" kutyafejes kulcstartóm van ( [link] amit igazából dísznek vettem. Nem gondolom, hogy ez egy támadó kutya ellen érne bármit is, illetve az utolsó gondolatom lenne az ilyen helyzetben, hogy a kulcsomért matassak a zsebemben, amíg a másik kutya tépi az enyémet. Nem vagyok egy nagydarab fickó, de ennek ellenére bármennyire is szeretem a kutyákat, szerintem minden erőmmel ütlegelném, rugdosnám a támadót, hogy száljon le az enyémről. Ez nyilván akkor aktuális, ha a támadó kutya kóbor, ha a gazda ott lenne és úgy támadna, akkor először is rászólnék a gazdára, hogy szedje le a kutyámról, és ha semmit nem tenne, akkor leráncigálnám valahogy. Bíróságra vinném az illetőt, az biztos.

Nehéz, mert a gazda a felelős a kutya aggresszivitásáért, nem a kutya tehet róla, így próbálnék maradandó károkat nem okozni a kutyának, de magamat ismerve elborulna az agyam, ha bárki bántaná a kutyámat.

2020. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!