Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákkal szeretnék foglalkozn...

Kutyákkal szeretnék foglalkozni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Első éves hallgató vagyok az egyetemen,pedagógia szakon. Semmi értelmét nem látom annak amit csinálok, és rájöttem,hogy kutyákkal szeretnék foglalkozni. Milyen munkák vannak,ahol ezt csinálhatom,illetve mit kell hozzá tanulni ?


(Kutyakozmetikus nem szeretnék lenni,és állatorvos sem )


2020. dec. 8. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Komolyan mondom, mintha a saját gondolatomat olvasnám, csak én tanári szakon vagyok. :D

Amúgy kutyakiképző? (most csak ez jut eszembe hírtelen ilyen késő este)

2020. dec. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%

Foglalkoztál már kutyákkal? Van kutyád? Miért pont kutyákkal szeretnél foglalkozni?

Tök jó az egyes javaslata, de kokler, céltalan kityakikepzokbol Dunát lehetne rekeszteni.

2020. dec. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Én most sokat kerestem megoldást a kutyámmal kapcsolatban és én mondom neked, égetően nagy szükség van normális kutyanapközire. Általában ezek kutya panzióval és kozmetikussal vannak együtt, gondolom csak úgy éri meg.

Az egyik, ahol voltunk borzalmas sznob gyökerek vezették, akik megállapították, hogy a kutyám alulszocializált. Egy panelban lakik, minden nap több emberrel és több kutyával találkozik és barátságos, csak őket utálta.

A másikban nagyon aranyosak a kiképzők, de kérés ellenére is valami szarral etetik, ezért napközi után mindig rosszul van. Ma is 3kor keltett.

Szóval csinaljegy jó napközit. Vagy kezdetben dolgozz egyben, hogy tényleg szereted-e.

2020. dec. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
Kutyanapkozit meg lehet csinalni belvarosi lakasban? Alattunk levo szomszedok szivatnak. Ingyen is meg fogom csinalni kb vagy becauletkasszara. Mindenki ad,amennyit akar.
2020. dec. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem eloszor menj el dolgozni egy kutyamenhelyre, hogy minden szinten megismerkedj a kulonbozo sorsu/fajtaju/jellemu/koru kutyákkal.


Ha a menhelyes tapasztalaton tul vagy es meg mindig erdekel, akkor próbáld ki magad a kisallat etel es felszereles kereskedelemben es/vagy az allatgyogyaszatban.


Ha az allat gondozas es apolas kategoribol is tapasztalatot szereztél, akkor menj el dolgozni egy kutyaiskolaba … kozben te magad is elkezdhetsz a kutya kiképzéssel kapcsolatban tanulni.


Mielott palyara allitanad magad kutyas temaban, meg ki kellene probalnod valamilyen kutyas munkat, hogy a dolog gyakorlati reszet is megismerd.


Ha a fentieken tul vagy … nagyjából felkeszult szakemberjent gondolhatsz magadra es elkezdheted a kutyas karriered.

2020. dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutyákkal akarsz professzionalisan foglalkozni, akkor ismerned kell mindent a kutyákkal kapcsolatban, hiszen valaszokat es megoldasokat kell nyujtanod a hozzad fordulo kutyagazdaknak.


Ismerned kell a kulonbozo fajtaju kutyak mas-mas iranyu megkozelitesenek lehetosegeit, tisztaban kell lenned a felmerulo problemak megoldasaval … es uralnod kell a helyzetet ha a rad bizott kutyak osszecsapnak.

2020. dec. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Sok kutyas gondolkodik seta kozben, hogy milyen jo lenne kutyával foglalkozni es meg fizetnének is erte :) (en is eljatszom a gondolattal neha) … de ha jo is akarsz benne lenni, ahhoz nagyon sok tapasztalat kell es felkészültnek kell lenni minden szinten.


Dilinyos kutyabol fegyelmezettet kell fabrikalni, a vad kutyan meg kell tudni szeliditeni, a sik hulye gazdákból jo kutyasokat kell nevelni … egyáltalán nem egyszeru.

2020. dec. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás terápia kórházakban, sérült gyerekeknek. Ehhez a pedagógia szak is passzolhat.

Esetleg vakvezető kutyákat képezni is szép hivatás.

Mindenesetre ismerni kell a kutyákat, ez nem gyorstalpaló. :)

2020. dec. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha újra annyi idős lehetnék mint most te, akkor a rendőrségre mennék, dunakeszire, a rendőrkutya iskolába. Engem hívtak is anno, de polgári foglalkozást választottam a kutyakiképzés helyett. Ma már bánom.
2020. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem esetleg kutya fizioterapeuta jutott eszembe. Ez is egy jó lehetőség, egyre többen keresik fel ezeket a szakembereket.
2020. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!