Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyum nem hagyja, hogy nevelje...

Anyum nem hagyja, hogy neveljem a kutyámat (rottweiler). Mit csináljak? A beszélgetés nem segít!

Figyelt kérdés
Még nem szobatiszta a fél éves kutyám, mert mikor leszidom, ha itthon végzi el, én vagyok lecseszve, hogy miért verem a kutyát. Szerintem egy meglegyintés a fenekére még nem verés, hanem nevelés. Meg folyton mondja nekem, hogy ha nem lesz szobatiszta, akkor kidobja az utcára, elaltatják, stb... Hát de basszus hogy legyen szerencsétlen kutya szobatiszta, ha nincs leszidva a rosszért?!
2010. aug. 11. 23:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Probald maskepp: amikor kint vegzi el, nagyon dicserd meg, jutalomfalat, stb. Otthonra meg ujsagpapirt javasolok olyan helyekre, ahova a dolgat "szokta" vegezni, aztan megszokatni csak egy helyre, pl erkelyre ujsagpapirra, amig idosebb lesz, es kibirja, amig kiviszi valaki. Amikor ujsagpapirra sikerul, rendesen megdicserni! Amugy megvan a naponta harom seta, amibol egy legalabb egy oras?
2010. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen, 3 óránként viszem kb, de ahogy felérünk (panel lakás), leveszem a nyakörvét, már el is engedi... pedig a séta közben is elvégzi, többször is.
2010. aug. 12. 00:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellett volna rottweilert, vagy egyáltalán kutyát magatokhoz venni ha még az sincs tisztázva, hogy ki hogyan neveli...

Amúgy ha van lehetőséged vidd el kutyasuliba, ott nagyon sokat tanul majd, és te is beszélgethetsz tapasztalt gazdikkal, szakemberekkel akik jó tanácsokat tudnak adni neked.

De ami az első hsz volt, az is nagyon jó ötlet: dícsérd meg nagyon, amikor kint végzi el a dolgát és egybként legyintés nélkül is lehet nevelni, az én kutyám a hangsúlyomból tudja, mikor csinált rosszat. Szidd le, aztán küldd el onnan, ne szólj hozzá pár percig és ne is vegyél róla tudomást. De FONTOS, hogy egy idő után (5- 10 perc) megbocsáss neki, hogy feloldd a szidást, mert így tanul, tudni fogja, hogy mikor csinál rosszat, de "bünben" ne hagyd.

2010. aug. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
meg tudja, hogy rosszat csinál, mert mikor meglát, már összekuporodik, és bűnbánóan nézi a balesetét.
2010. aug. 12. 00:16
 5/13 A kérdező kommentje:
mikor megvettük, azt beszéltük meg, hogy én nevelem, és nem szól bele. (anyumnak is van kutyája, de az kistestű), és mikor rossz volt, mindig a helyére küldöm, de akkor anyum megsajnálja, magához hívja, és simogatja. és hogy miért bánok olyan kegyetlenül a kutyával, mikor a helyére küldöm...
2010. aug. 12. 00:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Panelba rotit? Már ezzel is baj van. És amúgy is egy sok törődést igénylő fajta. Anyudnak meg mondd meg, h ne szóljon bele, mert ha nem neveled meg a kutyád, szétszedi az ölebét.
2010. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, panelba roti, a szülei is panelban nőttek fel, le van mozgatva, és nem ölebe van, hanem menhelyi mix. :D de hiába mondom, nem hiszi el, akkor is én vagyok lecseszve, hogy mit csinálok azzal a kutyával... :S
2010. aug. 12. 00:38
 8/13 anonim ***** válasza:

azt azért én sem értem miért kell úgy nevelni a kutyákat hogy féljen a gazdájától. mert a legtöbben ezt teszik.

bátyám is üti rögtön vagy minimum ordít vele ha rosszat tesz a kutya, elérte ezzel hogy már ha a kezét felemeli akkor a kutya úgy megijed hogy nem tudja hova rohanjon. az nem jó nevelés egyáltalán ha a kutya azért hallgat csak rád mert fél tőled...


normálisan is lehet, csak ahhoz utána kell olvasni, vagy megnézni egy normális oktatófilmet ha nem ért valaki hozzá. egyszerűen elég ha annyit mondasz a kutyának határozottan hogy "nem" mikor rosszat tesz, meg társul hozzá egy kézmozdulat. mindig ugyanaz. amikor jót tesz akkor meg dícsérni kell és azt mondani "jó" vagy "jól van" vagy bármi és jutalmazod.

de ez csak az alap... szerintem ezzel anyudnak sem lenne baja és a kutyád is jobban járna. elég kutyát neveltem már így, ők nem félnek tőlem, mégis hallgatnak rám mindig.

2010. aug. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
az enyém sem fél tőlem, szeret, csak akkor fél, mikor tudja, hogy rosszat tett, de egyébként szófogadó, és szeret! tudom, hogy hogy kell nevelni, múlt héten egyedül maradtam a kutyával, és mikor anyum hazajött, mondta is, hogy látszik, hogy sokat foglalkoztam vele, és szófogadó, pl. mikor rág valamit, és szólok neki: "Nelly, mit csinálsz?", azonnal kiköpi, és ha megengedem, újra rágja, ha nem, ott hagyja.
2010. aug. 12. 00:46
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na pár lehetőség, de mivel te vagy a kutya közelében neked kell érezned , hogy melyikről lehet szó:

A vizeletürítéssel fejezi ki hogy alárendelt szerepben van.Vagyis lehet, hogy azért pisil be mert a területedre érve(azaz haza) biztosít téged róla, hogy te vagy a főnök, bár ez egyéb "tünetekkel" jelentkezik pl nagyon behúzott farok, összehúzott test(vagyis kicsinek mutatja magát) a hátára fordul...


Lehet ennek ellentéte a dominancia jele is vagyis hazaérve megjelöli az ő területét. Ez azt jelenti, hogy nem te vagy a főnök. Ennek pont az ellenkezőek a jelei magasan tartott, csóvált farok, kihúzott testtartás, merev lábak, merev testhelyzet.


Mindig ugyan oda szokott pisilni a házban? A kutya vizeletének szagát nem távolítja el egyetlen felmosás és ha megérzi a pisiszagot az rögtön ingerli rá, hogy újra vizeljen. Lehet kapni speciálisan erre a célra készült sprayt-felmosó oldatot.


Testi okokat is illik kizárni mielőtt ráförmedünk a kutyára. pl veseprobléma okozhat vizelettartási gondokat. Ha azt mondod a kutyád tudja, hogy ezt nem szabad és tényleg 3 óránként leviszed, akkor el kéne gondolkozni egy állatorvosi vizsgálaton, hogy tényleg minden rendben van-e. Ha nem kezelni ha igen akkor tovább folytatni a nevelést.


Anyukád érvelését megértem, de érzem azt is hogy ő meg a másik véglet. Nem tudom is mered e a Póráz két végén című sorozatot a www.yv.hu -n online meg lehet nézni, ez jó kompromisszumos megoldás lenne nektek, mert ebben nem ütik a kutyákat(egy kicsit sem) pozitív megerősítéssel és elkerülő viselkedés kidolgozásával nevelnek és rengeteg féle probléma megjelenik benne. Ha találtok olyan részt amiben a ti problémátokkal szembesültök rögtön ott egy követendő példa és anyukád sem mondhatja, hogy te találtál ki hülyeséget.

2010. aug. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!