Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek bichonja van, milyen...

Akinek bichonja van, milyen velük az élet?

Figyelt kérdés

Etetés(mit, milyen márka, hányszor)?

Séta(hányszor mennyi időre)?

Játék, tanulás(mennyit, mit játszik, mennyire szeret/tud tanulni)?

Bunda(folyton növő, vagy csak simán hosszú, mekkora, mennyit fésülöd, ha nyírod milyen gyakran, mekkorára stb)?

Egészsége(milyen gyakran beteg, milyen bajai voltak/szoktak lenni)?

Mesélhettek is róla, milyen a természete? Mit szeret csinálni? Mennyire ugatós? Barátkozós vagy inkább harcias másik kutyákkal szemben? Mennyire ölbekutya? Stb, ami eszetekbe jut.

Köszönöm előre is, privátban is írhattok, ha úgy érzitek.



2020. dec. 10. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nekem csak bitcoinom van, egész jó az élet.
2020. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Etetés(mit, milyen márka, hányszor)?

Napi 2x Brit Care-t eszik.


Séta(hányszor mennyi időre)?

Minden nap 1 óra (rossz időben, jóban több)


Játék, tanulás(mennyit, mit játszik, mennyire szeret/tud tanulni)?

Visszahozza a tárgyakat, keresi,rangatja a játékokat :D

Ül,fekszik, kapuszabaly, halott kutya, pörög-forog, lábát ad, ilyen alap dolgok. Attól függ milyen kedvünk van, annyi időtartam :)


Bunda(folyton növő, vagy csak simán hosszú, mekkora, mennyit fésülöd, ha nyírod milyen gyakran, mekkorára stb)?

2-3 naponta fesules, 4-6 hetente kozmi.


Egészsége(milyen gyakran beteg, milyen bajai voltak/szoktak lenni)?

Nem volt baj meg soha.


Mesélhettek is róla, milyen a természete? Mit szeret csinálni? Mennyire ugatós? Barátkozós vagy inkább harcias másik kutyákkal szemben? Mennyire ölbekutya? Stb, ami eszetekbe jut.

Emberekkel (szerencsére) annyira nem cimbi, az összes kutyát pajtinak nézi :)

Nem ugat sokat, legalábbis a házban nem. Az udvaron viszont kiengedi a hangját.

Nagyon igényli a mi társaságunkat, így ahova lehet visszük. Elég alkalmazkodó típus, és sokat javul a hozzààllàsa a kozmihoz is.

2020. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy Bichon keverékünk van, menhelyről fogadtuk be és kiskorában parvos lett, de hál' isten megmaradt, viszont emiatt válogatós lett és viszonylag keveset eszik. Vegyesen kap száraz tápot, nedveset meg utóbbi időben még főztünk is neki finomakat. :)

Sokat van sétáltatva, általában 45-60 perceket, szépen sétál, póráz nélkül jön-megy, parancsra hallgat, azonnal jön ha hívom.

Nagyon okos, intelligens, könnyen tanul. Játékai nevét ismeri, ha labdát kérek, labdát hoz, ha pingvint kérek, pingvint hoz, ha malacot kérek, malacot hoz. :) Imád labdázni.

Tavasszal meg nyáron nyírjuk, télre hagyjuk megnőni a bundáját (egyébként kerti eb, nem kell félteni nagyon jól érzi magát kinti kutyaként). Nagyon vaskos, meleg bundája van, amint beköszönt a meleg, azonnal le kell szedni.

Egyszer volt komolyabb baja, sajnos babéziás lett egy kullancstól, de időben kapcsoltunk, nagyon egyértelműen jelzi ha nem érzi jól magát, ráfekszik a lábunkra. (Meg nem volt kedve játszani és ebből már végképp egyértelmű volt, hogy valami nincs rendben vele.)

Nagyon szeretem, idén 14 éves és olyan fiatalos, vidám, rohangálós, pattog mint a pöttyös labda. Van mellette egy 9 éves Beagle aki már most jóval lomhább, öregebbnek néz ki mint ő. Ahogy öregszik, úgy egyre nehezebb más kutyákkal barátkoznia, fiatalon még nagyon barátságos volt meg érdeklődő, most már inkább kezd kicsit ellenszenves lenni, de ezt tényleg csak a korának tudható be.

Nagyon szeretem, igazi öleb, piszkál simogatásért, örül neked, szinte táncra perdül ha meglát meg tényleg nagyon okos, 3-4 hónapos korában kezdtem tanítani. Szerintem ő életem kedvenc kutyája. :)

2020. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Etetés(mit, milyen márka, hányszor)?

Real Nature Wilderness, száraztápot kap általában, hetente 4× konzervet szintén a Real Nature Wilderness-től.

Reggel-este kap szárazat, mikor nedveset is eszik azt napközben kapja meg.


Séta(hányszor mennyi időre)?

Naponta 3× + még 2× kiengedjük a kertbe, a 3 főséta reggel 20 perc, délután 1 óra bandázós, tanítós, játékos séta, este egy rövidebb 15-20 perces.


Játék, tanulás(mennyit, mit játszik, mennyire szeret/tud tanulni)?

Mi labdát, plüssöt dobálunk, kötelet húzúnk és vannak rágós játékait, azt szokta magának rágcsálni.

Mi csak az alapokat tanítottuk meg neki (ül, gyere, fekszik, marad, stb.), kb. 2-3 nap alatt teljesen megtanulta.



Bunda(folyton növő, vagy csak simán hosszú, mekkora, mennyit fésülöd, ha nyírod milyen gyakran, mekkorára stb)?

Folyamatosan nő, hasonlít az emberi hajhoz, mi 2-3 havonta vágassuk neki rövidre, hetente 2× fésüljük.


Egészsége(milyen gyakran beteg, milyen bajai voltak/szoktak lenni)?

Kiskorában volt hogy lenyelt dolgokat, akkor állatorvos tudta csak kiszedni.

Azon kívűl még nem volt beteg.

Ivartalanítva, oltva van minden évben, chipje is van.

+ fereghajtó 3 havonta (Drontal).

Mesélhettek is róla, milyen a természete?

Aranyos, bujos kedves kutya, nagyon barátságos, szereti ha simogatják. Mit szeret csinálni?

Játszani imád, velünk és kutyákkal is. De elvan a tv előtt is.

A hideget, esőt nem szereti.

Mennyire ugatós?

Nálunk ha idegen jön megugassa vagy ha olyan ember aki nem szimpatikus neki, ilyenkor távolságot is tart. Barátkozós vagy inkább harcias másik kutyákkal szemben?

Nagyobb kutyákat nem szereti, de a kisebb termetűekkel jól elvan, egyáltalán nem domináns, emberekkel is nagyon jól kijön (akiket ismer).Mennyire ölbekutya?

Szeret ölben lenni, van mikor 3 órát is elvan, viszont néha szeret elvonulni és akkor a fekhelyéről nem szeret kijönni.

Ami szerintem még fontos a bolha-kullancs elleni védekezés, én a Bravecto tablettát ajánlom.

2020. dec. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írhattok még és még az érdekelne, hogy ha folyton növő a bundája, akkor muszáj ugye vágni neki? És hullik?
2020. dec. 10. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszúra hagyod akkor csak igazítani kell, ha rövid akkor 2-3 havonta rövidre vágatni.

Hullani hullik, de csak annyira mint az emberi haj.

1-2 szál van a szőnyegen vagy a párnán, de ennyi.

2020. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát én hosszabbra szeretném hagyni, nem anniyra, hogy a földön húzza, de azért legyen egy pár centis borzolnivaló rajta:D

Ilyen esetben mennyi időnként kell kozmetikába vinni, ha rendben szeretném tartani? Persze megfésülöm majd mindennap, meg séta után megmosom sima vízzel, de pl rendes fürdetésre, karomvágás és valamennyi bundavágás, az mennyi időnként kell, mondjuk havonta 1x?

2020. dec. 10. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy bichon keverékem van. Sajnos nagyon érzékeny a gyomra és allergiás. Hypoallergén koncervet eszik és tápot.

Napi 1 óra séta.

Kijárta a kutyasulit, kapott szép oklevelet. Agilityzni nagyon szeret.

Bundája közepesen hosszú, nem mindenhol nő folyamatosan. Csak a farkán és a hasa alján kell igazítani. Fésülni kell naponta mert hullik.

Szeret lustálkodni és macskákkal játszani. Nem bántja őket. Labdát is imádja, nagyobb a labda mint ő maga de ezt élvezi benne. És még a plüssöket is visszahozza ha eldobom neki. :)

Más kutyákkal szemben játékos, viszont nagyon féltékeny is, ha mással foglalkozok. Nem ugatós, csak ha idegent lát az ajtóban, de egy-két vakkantás után lenyugszik és hátradől hogy vakarjuk meg a pocakját :)

2020. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4es és 6os vagyok.

Nem kell ennyire túl gondolni.

Neki is "borzolni" való szőre van, 2 havonta vágatunk belőle (nem sokat kb. 3-4 cm).

Ilyenkor tisztítják a fülét, fürdetik és vágják a körmét is.

Heti 2× fésüljük, nem szükséges minden nap.

Illetve hidegben egy vizlepergetős kabát jól jöhet így nem kell csak a lábát megmosni.

2020. dec. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nekünk ilyenünk van.

2020. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!