Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lesz az élet 5 kutyával?

Milyen lesz az élet 5 kutyával?

Figyelt kérdés

A szomszéd néni kutyája lefialt és kiakarta dobni őket így azt mondtam befogadom őket.

1-2 hónap múlva hozom el mivel még csak most fialt le az anyakutya.

Nekem már van egy kistermetű keverékem.

Ha befogadom mind a 4et mire kell számítanom? Kis - közepes testűek.

Ivartalanítás? Oltás? Féreghajtó táp felszerelés?


2020. okt. 21. 17:10
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Minden ami a kutyához kell. Tápok, orvosi ellátások, fekhely (5 kutyának nem elég 1 kutyaház), pórázok, ivartalanítás se ártana, és sok időt kell foglalkozni velük.
2020. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi évente kb. 15 ezer forintot fizetünk a kutya oltásaira, veszettség, egyéb fertőző betegségek, féreghajtó, kullancs/bolha elleni csepp.

A táp havonta 5-6 kg = 5 ezer ft. (ebből van olcsóbb is, de ettől jól néz ki a kutya, nincs hasmenés, stb.)


Évente a mi kutyánk durván 75000 Ft-ba kerül. Tacskó keverék.

2020. okt. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel gazdákat neki? Ideiglenesen is lehet befogadni, nincs abban semmi.
2020. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Én legalább egy részének gazdit keresnék. Fb, jófogás stb. ingyen elvihetőként / oltás áráért; 8-12 hetesen még nem lesz nehéz.
2020. okt. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
7%
Pocsék.
2020. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

12 kg N&D kutyatáp ami az én kutyámnak aki szintén 12 kg kb 2 hónapig elég 22 ezer forint.

Minden hónapban a kullancs/szívféreg elleni tabi 4500 forint.

Kötelező oltások 15 ezer forint egy évre.

Illetve érdemes évente egyszer egy vérvételt beiktatni, kb 10 ezer forint.

Ezek alapján csak a kötelező kiadások egy évre legalább 200 ezer forint egy 12 kgos kutya esetében.

És még semmilyen ""extrát"" nem számoltunk, mint fekhely, jutalomfalat, rágcsálnivaló, játékok, kutyaiskola stbstb..


Kutyát tartani nagyon nem olcsó mulatság kedves kérdező, bár gondolom ezzel te is tisztában vagy, hiszen van kutyád, 5 kutyát eltartani brutális nagy pénzügyi felelősség.

És ez még csak a pénzügyi része volt, hogy fogod őket tanítani egyszerre? Ugye tudod, hogy amíg nem tudnak tökéletesen sétálni addig külön-külön kell őket elvinni, illetve a tanításukat is külön kell kivitelezni, ehhez rengeteg idő és energia kell. Folyamatosan egymást fogják belerángatni a rosszaságokba, tehát ötször annyi dolgot fognak tönkretenni a házban/kertben, illetve készülj fel rá, hogy a kölykök a te már felnőtt, nevelt kutyádat is bele fogják csábítani a rosszalkodásba.


Azt ajánlom keress fel egy fajtamentő alapítványt, ők biztos tudnak segíteni.

2020. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon mozgalmas életed lesz ennyi kiskutyával! Sok idő és energia kell hozzájuk és persze pénz a minőségi eledelre, oltásokra, felszerelésekre stb.

Szerintem legyél csak ideiglenes gazdijuk, neveld őket pórázon sétáláshoz, szobatisztaságra stb és max 2 kutyust tarts meg. Így nem fogsz belefáradni és megcsömörleni. Szerintem ennyi kutyus hirtelen és hosszú távra nagyon nagy felelősség és gond is az örömök mellett persze! Szomszéd meg ivartalanítsa a kutyát mielőtt jön a következő alom! Sok sikert!

2020. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Mozgalmas lesz az biztos, de szerintem legalabb annyi oromod is lesz benne, mint bosszusagod. De nem lesz gaz szerintem. Nem fogsz unatkozni az biztos.
2020. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam hogy mivel kertesházban lakunk a kertes ház előtt pedig egy olyan utca ahol nem járnak kocsik, hogy oda reggel fél órára kiviszem őket.

Aztán kapnak enni (Brit Premium).

Utána anya engedi őket ki az udvarba 2-3 óránként hogy megtanulják a szobatisztaságot.

Miután hazaértem elviszem őket kicsit messzebre sétálni fél-1 órát(ahogy alakul). Ezután az udvarban játszanánk és utána lenne tanítás.

Mindig egyet elvinnék külön tanítanám így mindenki le lenne foglalva.

Ezután megint kapnak enni.

És este is egy 20 percre kimennénk arra a kis utcára.

Szerintetek jó lesz? Esetleg mit javasoltok?

2020. okt. 21. 19:39
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Az elején sajnos mindenképp külön-külön kell őket sétáltatni, hiszen meg kell tanulniuk a pórázfegyelmet, különben a séta annyiból fog állni, hogy a 4 kölyök vagy 4 fele húz vagy össze-vissza egymásba akadnak. Ez akár több hét is lehet.

Milyen fajta kutyusok? Mekkorák lesznek kb? Hány fiú, hány lány?

Az ivartalanításuk sem lesz olcsó mulatság.

A Brit Premium nem egy rossz táp, de kiszámoltad a felnőtt súlyukkal, hogy ez neked mennyibe fog kerülni havonta?

Ketten vagytok az öt kutyára anyukáddal?

2020. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!